02.03.2014, Miroslav Fuks

Petr Rada: Dnešní porážka nás mrzí dvojnásob

Petr Rada: Dnešní porážka nás mrzí dvojnásobKouč Petr Rada poznal na lavičce FC Vysočina poprvé hořkost porážky. Ta však v domácím duelu proti Liberci chutnala dvojnásob hořce, neboť jeho svěřenci byli v důležitém duelu lepším týmem a podali více než dobrý výkon. Jak jihlavský lodivod zápas zhodnotil a co k němu řekl liberecký Jaroslav Šilhavý?

 

„V zápasu se zrodil výsledek, který je pro Jihlavy velmi krutý. Jenže takový už je fotbal. Domácí hráli výborně a měli dostatek šancí na to, aby vstřelili další branky. Naopak na nás byla až nečekaně příliš vidět únava z utkání v Alkmaaru a z náročného cestování. A do výkonu se promítly i zranění a určitá improvizace naší sestavy. I proto Jihlava dominovala a byla častěji na míči. Hráčům bych chtěl poděkovat za prokázanou morálku, kdy silný tým Vysočiny tlačil, dvakrát vedl, ale my dokázali dvakrát vyrovnat. Navíc jsme nakonec vstřelili i vítězný gól,“ neskrýval své spokojení s výsledkem liberecký trenér Jaroslav Šilhavý.

To jihlavský kouč Petr Rada měl po náročném utkání mnohem horší náladu: „Zápas jsme měli dobře rozjetý, dvakrát jsme se dostali do vedení a utkání jsme měli prakticky pod kontrolou. Navíc jsme si vytvořili brejkové situace, při nichž jsme byli blízko zvýšení našeho náskoku. Bohužel jsme je nevyužili. Mnohem horší bylo, že jsme na domácí půdě inkasovali tři branky. Poté se těžko vyhrává. Zvláště mne mrzí dvě branky, které ve druhé půli zápas rozhodly, neboť se zrodily ze zbytečných a nešťastných situací po tečích. I za nepříznivého stavu 2:3 jsme do Liberce bušili, vytvořili jsme si tlak a před brankou Slovanu byly situace, kdy jsme byli blízko alespoň vyrovnání. Jenže nám nebylo přáno. Dnešní porážka v tomto nadprůměrném utkání mne mrzí dvojnásob, ovšem hráčům za přístup a nasazení nemohu nic vytknout. Jejich výkon samozřejmě nebyl zcela bez chyb, ale rozhodně na něm lze stavět. Body, které jsme dnes doma ztratili, musíme získat někde venku. Cestou k nim bude aktivní ofenzivní hra, kterou jsme dnes předvedli,“ uzavřel svůj komentář lodivod FC Vysočina.

Pozápasové ohlasy v sestřihu tradičně nabízí Youtube kanál Ježour TV. Krom komentáře trenérů Petra Rady a Jaroslava Šilhavého z tiskové konference přinášíme i názory střelce úvodní branky zápasu Lukáše Vaculíka.

 
Související
Aktuálně

Ivan Čermák: Kluci na sobě chtějí pracovat

V seriálu podzimních hodnocení z hlediska mládežnických týmů FKM Vysočina pokračujeme rozhovorem s Ivanem Čermákem, trenérem mladšího dorostu B. Tedy týmu U16, jenž působí ve skupině D Moravskoslezské Divize. Po podzimu mu náleží 3. příčka se ziskem 37 bodů a pětibodovou ztrátou na celky na čele – Spartou Brno a Hodonínem. Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2019 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.

 
 
×
Dnes v 17:00
FC Vítkovice
FC Vysočina Jihlava
 
M-soft
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu