15.03.2014, Miroslav Fuks

Rada: Sráží nás individuální chyby a lehkovážnost hráčů

Rada: Sráží nás individuální chyby a lehkovážnost hráčůVysočina se ani v šestém vzájemném utkání s Teplicemi nedočkala vítězství. Jihlavští hráči však podali v těžkém utkání herně obstáli a favorita dokázali více než potrápit. Díky svému bojovnému výkonu byli blízko třem bodům a jejich ztráta po utkání kouče Petra Radu očividně velmi mrzela.

 

„V první půli jsme proměnili šanci a dostali jsme se do vedení. To byl náš výkon poměrně dobrý, soupeře jsme účinně napadali a tepličtí hráči díky našemu presingu kazili dost přihrávek. Do druhé půle jsem hráče upozorňoval, že musíme nastoupit stejně agresivně a odvážně směrem dopředu. Zhruba do 60. minuty se nám to docela dařilo, ale postupně jsme se dostávali pod tlak velké ofenzivní síly soupeře. Branka, kterou jsme inkasovali, mne rozhodně nenechává klidným a ještě dlouho ji nebudu schopen vydýchat. Stejně jako v domácím duelu proti Liberci šlo o nedůslednost a nedůraz, který se prostě nesmí v blízkosti našeho pokutového území a za stavu 1:0 stát! A už vůbec ne u zkušených hráčů! Takto silný soupeř toho využije a potrestá nás. Poté jsme se už do hry nedostali dle našich představ a hráči si tolik nevěřili. Právě takové individuální chyby, malá koncentrace a lehkovážnost hráčů nás strašně sráží. Liberec i Teplice představují kvalitní celky, které hrají o Evropskou ligu, ale my jsme z těchto domácích duelů přesto měli získat mnohem více bodů! S ohledem na dosavadní předváděné výkony na jaře měl být náš bodový zisk vyšší. Je to velká škoda, takovým soupeřům nemůžeme takto lehce nabízet vstřelení branek,“ neskrýval své rozčarování na pozápasové tiskové konferenci kouč Petr Rada.

Po utkání samozřejmě nemohl chybět ani dotaz na zdravotní stav gólmana Jaromíra Blažka: „Vypadá to na problémy s patní šlachou, takže nám asi bude chybět asi delší dobu. Ještě ale půjde na vyšetření, počkáme, až co definitivně řekne lékař. Každopádně Hanuš je stejně kvalitní gólman jako Blažek a má naši důvěru," uvedl Rada.

Pozápasové ohlasy v sestřihu tradičně nabízí Youtube kanál Ježour TV. Krom komentáře trenéra Petra Rady z tiskové konference přinášíme i názory střelce jediné jihlavské branky Karola Karlíka a též slova gólmana Jana Hanuše.

 
Související
Aktuálně

Hlasujte pro Hráče měsíce května 2020

Na webu FC Vysočina se opět můžete zapojit do tradiční ankety „Hráč měsíce“, jež bude dílem k nalezení „Hráče FCV za rok 2020“! Nyní zvolte toho nejlepšího fotbalistu z jihlavského kádru za měsíc květen, přičemž můžete zohlednit i výkon z úvodního březnového duelu jara. Hlasovat můžete prostřednictvím infoboxu v pravém sloupci titulní strany... Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2020 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu