31.03.2014, Miroslav Fuks

V úterý do Plzně na úvodní duel čtvrtfinále

V úterý do Plzně na úvodní duel čtvrtfináleFotbalisté FC Vysočina na jaře hodlají válčit na dvou frontách! Vedle základního cíle v podobě brzkého zajištění účasti v Gambrinus lize i pro příští ročník je zajímá též úspěch v Poháru České pošty! Jihlavský tým se v průběhu podzimu prokousal pohárovým pavoukem až do čtvrtfinále, do kterého vstoupí už toto úterý 1. dubna. Od 18:00 hodin v Plzni sehraje úvodní dějství souboje proti mistrovské Viktorii!

 

Hvězdami nabitý tým exjihlavského kapitána Stanislava Tecla potvrdil svoji účast mezi osmi nejlepšími celky národního poháru v minulém týdnu. Až na jaře se totiž uskutečnila odveta IV. kola Poháru České pošty proti Domažlicím. Ta byla dle očekávání formalitou a Plzeň v ní v hodně kombinované sestavě zvítězila 4:0. Tým trenéra Dušana Uhrina mladšího si ostatně s chutí zastřílel i o pár dní později, kdy v důležitém sobotním ligovém utkání na svém stadiónu zostudil ambiciózní Slovan Liberec. Ten si z Doosan arény odvezl hrozivých 6 branek! O ty se podělili Kovařík, Procházka, Hrošovský, Ďuriš a dvakrát skóroval Petržela.

Viktoria se podle všeho vrací do formy a jistě ještě zcela nevzdává svůj boj o mistrovský titul. Úterní match bude zároveň soubojem dvou celků, kterým se poslední kolo Gambrinus ligy náramně vydařilo. Mají trenéři představu o aktuální síle plzeňského týmu? „Plzeňský výsledek z posledního ligového kola může nahánět strach, na druhou stranu jsme s Plzní v uplynulých dvou letech sehráli několik kvalitních a poměrně vyrovnaných zápasů. Věříme ve schopnosti a sílu našeho kádru a doufáme, že v Plzni uhrajeme dobrý výsledek do pohárové odvety. Sestavou Plzně se nezabýváme. Je nám jasné, že Plzeň touží po pohárové trofeji. V nadcházejícím dvojzápase určitě nic nepodcení a bude chtít postoupit do semifinále,“ řekl asistent trenéra Marek Zúbek.

Nad sestavou Plzně se vznáší otazník, ovšem to stejné platí pro úvodní jedenáctku FC Vysočina. Kteří hráči v úterý nebudou k dispozici? Změníte úspěšnou páteční sestavu z utkání proti Olomouci? „Zdravotní stav našeho kádru nedozná oproti duelu proti Olomouci velkých změn. K dispozici by už snad mohl být Masopust. Žádné hráče nechceme nějak šetřit, náš zápasový program není zase tak náročný. Navíc každý fotbalista raději hraje zápasy, než trénuje. Na druhou stranu máme v kádru řadu hráčů, kteří na jaře nedostávají tolik herní příležitosti, kolik by si za svůj přístup k tréninku a přípravě zasloužili. Šanci bychom jim chtěli dát právě v Plzni. Nemyslíme si, že by těmito změnami v sestavě kvalita naší hry utrpěla,“ uvedl bývalý ligový hráč a český reprezentant.

Jaký význam vlastně Poháru České pošty přikládáte? „Chceme uspět a postoupit do dalšího kola! Velmi dobře si uvědomujeme, že dosavadním pohárovým maximem FC Vysočina bylo semifinále v roce 2004. Rádi bychom tento úspěch alespoň vyrovnali,“ zdůraznil Zúbek.

Výsledky FC Vysočina v Poháru České pošty v ročníku 2013/14 - ZDE.

 
Související
Aktuálně

Vysočinu čeká tečka za podzimem – v neděli v exilu Viktorie Žižkov

Fotbalisté FC Vysočina se s pořádně protaženým fotbalovým podzimem rozloučí na půdě Viktorie Žižkov. Jihlavští mladíci proti jednomu z favoritů FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY nastoupí v nedělí 6. prosince od 13:30 hodin v jeho dočasném exilu - na stadionu SK Prosek, neboť žižkovský stadión prochází rekonstrukcí. Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2020 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Generální partner klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu