04.06.2014, Miroslav Fuks

Trávník FC Vysočina si o něco pohoršil – je druhý v republice!

Trávník FC Vysočina si o něco pohoršil – je druhý v republice!Trávník stadiónu FC Vysočina v Jiráskově ulici v Jihlavě po roce přišel o výsostné postavení nejlepší fotbalové plochy v Česku. Na základě odborného hodnocení Komise pro stadióny a hrací plochy FAČR (www.kshp.cz) klesl „až“ na 2. – 3. příčku za trávník v Edenu a na stejnou úroveň, jakou má povrch druhého vršovického prvoligového stadiónu v Ďolíčku.

 

Body od 1 do 5 (nejlepší) byly hodnoceny tyto parametry hracích ploch stadiónů v Gambrinus lize: vodopropustnost, rovinatost, floristické složení, hloubka zakořenění a pevnost drnu, hustota a pokryvnost plochy a stav brankovišť. Jihlavský trávník obdržel maximální hodnocení ve čtyřech z uvedených ukazatelů a dvě čtyřky za vodopropustnost a floristické složení.

„Zopakování vysokého hodnocení odborné komise si velice vážíme. Pro celý technický úsek FC Vysočina představuje potvrzení kvalitní a trpělivé péče o trávník. Vynasnažíme se, abychom vysoké parametry naší hrací plochy zachovali i pro příští soutěžní ročník. Rád bych touto cestou poděkoval našim „trávníkářům“ Petru Doškovi a Pavlovi Pospíchalovi, kteří se o tento skvělý pažit zasloužili,“ okomentoval ocenění Jindřich Březina, vedoucí technického úseku FC Vysočina.

Konečné bodové ohodnocení:

29 - Slavia Praha, 28 - FC Vysočina Jihlava, Bohemians 1905, 27 - Olomouc, Sparta Praha, 26 - Plzeň, Jablonec, 25 - Brno, 24 - Hradec Králové, Příbram, Dukla Praha, 23 - Liberec, 22 - Teplice,Mladá Boleslav, Ostrava, 21 - České Budějovice, 14 – Slovácko, 28 – Znojmo (snížená kategorizace na základě nefunkčního vyhřívání).

Trávníkáři FC Vysočina: zleva Petr Došek, Jindřich Březina a Pavel Pospíchal.

 
Aktuálně

Mohamed Tijani přestoupil do Slavie Praha

Urostlý stoper Mohamed Tijani se stal slávistou a dostal tak předčasný dárek ke svým pondělním 23. narozeninám! Jeho hostování z FC Vysočina, kde strávil celý rok 2019, se proměnilo v přestup do Slavie Praha. Obránce z Pobřeží Slonoviny však obratem zamíří na hostování do Slovanu Liberec. Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2020 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu