20.06.2014, Miroslav Fuks

Kuchta: Opírali jsme se o sehranost a souhru týmu

Kuchta: Opírali jsme se o sehranost a souhru týmuTak trochu ve stínu veleúspěšného mladšího dorostu U17 odehráli soutěžní ročník jejich o rok mladší kolegové. Tým kouče Petra Kuchty však za sebou má velmi dobré účinkování v Moravskoslezské lize, když obsadil 5. příčku se ziskem 66 bodů. Jak trenér soutěžní ročník a tuto bilanci hodnotí?

 

S naším účinkováním v uplynulém ročníku mohu být spokojený. V červenci loňského roku jsem přebíral tým, který pro mne byl poměrně velkou neznámou. Chvíli mi trvalo, než jsem hráče poznal pro stránce fotbalové i lidské. Jsem velmi rád, že se nám podařilo postupně zvednout výkonnost mužstva, což bylo patrné hlavně v jarní části.

Navíc jste nemohl počítat s tím nejlepším, co ročník 1998 nabízí...
Do tréninkového procesu týmu U17 byla stabilně přesunutá pětice Konrád, Kafoněk, Časta, Pavel Svoboda a Vlček. K zápasům jsem měl k dispozici nepravidelně jen některé z těchto fotbalistů. I díky tomu jsme jaro odehráli prakticky jen se třinácti hráči. A protože se nám vyhýbala vážná zranění, tak to mělo i své výhody v podobě sehranosti týmu a ustálení základní jedenáctky.

V čem vidíte silné stránky týmu, který se v létě přesouvá o kategorii výše?
Navážu na předchozí odpověď, neboť jsme se skutečně opírali se o sehranost, souhru a ustálené návyky mezi hráči. Kluci vytvořili velmi dobrou partu, která velmi nerada prohrávala a i proti výkonnostně horším soupeřům se nikdy nespokojili se stavem skóre a vždy se tlačili za dalšími brankami.

Na jaké nedostatky byste touto cestou chtěl upozornit?
Proti slabším soupeřům, kteří se zaměřovali na defenzívu, jsme se mnohdy těžko dostávali do brankových příležitostí. Ke všemu jsme se často potýkali se špatnou koncovkou. Řadu hráčů se také musí zlepšit po stránce silové.

Sehráli jste 34 ligových zápasů. Které z nich hodnotíte jako nejpodařenější?
Velmi mne potěšil náš vstup do jara, kdy jsme na domácí půdě 3:2 porazili Brno, které nakonec soutěž vyhrálo. Stejně tak mi udělala radost výhra 1:3 na půdě Sigmy Olomouc, kde se v mládežnických kategoriích vyhrává jen velmi zřídka. Dobrý výkon jsme podali i proti Baníku, se kterým jsme ale nakonec velmi smolně 0:1 prohráli. Právě duely proti prvoligovým klubům jsou pro naši práci primárním hlediskem a měřítkem.

A v jakých duelech Vás hráči naopak zklamali?
Ve Zlíně, kde jsme naprosto propadli v prvním dějství. Výrazně zlepšený výkon ve druhé půli zbytečnou porážku 3:1 neodvrátil. Mrzí mne i zbytečná domácí remíza 0:0 se Znojmem, kdy jsme se vůbec nedokázali střelecky prosadit.

Konec sezónu též představuje prostor, kdy lze upozornit a vyzdvihnout výkony hráčů...
Velký potenciál potvrdil středopolař František Malár a dařilo se i dalšímu záložníkovi Davidu Karmazínovi. V obranné řadě vyčnívali Adam Vlk a Tomáš Trojánek.

Jak se těšíte na letní přípravu, kdy znovu převezmete nový tým mladšího dorostu U16?
Čeká na mne ročník 1999 a především široký kádr hráčů. Jsem rád, že k dispozici budu mít přes dvacet fotbalistů, což bude oproti skončené sezóně příjemná změna. Těším se na práci s novými hráči a na seznámení s nimi. Určitě však nepůjdu do neznáma, neboť několik hráčů už za tým U16 nastoupilo na jaře a bude vybaven poznatky a konzultacemi trenéra starších žáků Pavla Tvarůžka.

Hráčské statistiky týmu U16

Vstřelené branky: 16 - Fikar, 11 - Malár, 10 - Časta a Vlk, 9 - Vrzal, 8 - Karmazín a Svoboda Pavel, 5 - Bartók, 3 - Průša, Svoboda Richard a Mužátko, 2 - Svoboda Patrik, Trojánek a Wendl, 1 - Vítek, Pecina, Špaček, Jilg, Smejkal a Kondrát

Odehrané minuty: 2720 – Malár, 2560 – Vlk, 2385 – Karmazín, 2350 – Vrzal, 2220 – Fikar, 2105 - Svoboda Patrik, 1995 – Bartók, 1945 – Průša, 1815 – Čermák, 1677 – Mužátko, 1242 – Časta, 1120 – Trojánek, 815 - Svoboda Richard, 760 - Vítek, 629 – Wendl, 438 – Smejkal, 345 – Caha, 250 – Pecina, 155 – Benáček, 124 – Nováček.

 
Aktuálně

Představujeme partnery: Efektivní bydlení aneb dvacet let skvělých momentů s Vysočinou

S příchodem kalendářního roku 2024 rozjíždíme staronový projekt v podobě představování našich partnerů. Všech těch, kteří spojili své jméno s FC Vysočina, si nesmírně vážíme. A to bez ohledu na to, jakou částkou či formou náš klub podporují. Jako první dostane prostor bratrské duo ze společnosti Efektivní bydlení. Jednatel Michal Zigl se... Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2024 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.
Nastavení cookies

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu