26.06.2014, Miroslav Fuks

První trénink s FC Vysočina absolvoval Vlastimil Vidlička

První trénink s FC Vysočina absolvoval Vlastimil VidličkaKádr FC Vysočina dnes rozšířil zanedlouho třiatřicetiletý pravý obránce Vlastimil Vidlička (nar. 2. července 1981). Fotbalista se zkušenostmi z 274 zápasů v Gambrinus lize do Jihlavy přichází na roční hostování ze Sigmy Olomouc. Nejvíce ligových duelů nasbíral v dresu mateřského Zlína, ovšem v minulosti nastupoval i za polskou Wislu Kraków, Teplice či Spartu Praha.

 

„Jihlava mne poprvé oslovila těsně po konci ligy, který byl z olomouckého pohledu hodně smutný a nevydařený. Zájem o mne projevil trenér Rada a můj příchod se dotáhl v tomto týdnu. Měl jsem i jiné varianty, ovšem Vysočina v tomto směru byla nejvážnějším uchazečem. Jsem velmi rád, že se jednání rychle dotáhla do konce a já se s týmem mohu připravovat na start nejvyšší soutěže. Přicházím do kvalitně fungujícího klubu a do nového prostředí. Stejně je tu ale řada fotbalistů, s nimiž se znám z ligových trávníků. Navíc jsem v jednom dresu nastupoval s Vencou Kolouškem v Liberci, s Jardou Blažkem ve Spartě a Márou Jungrem v Teplicích. Těším se do práce a na novou sportovní výzvu, protože uplynulá sezóna se mně ani olomouckému týmu nepovedla. Věřím, že s Vysočinou navážeme na herně a výsledkově vydařené jaro a budeme vítězit,“ řekl ke svému novému prvoligovému angažmá Vlastimil Vidlička.

Vidlička je zlínským odchovancem, který však první zkušenosti v nejvyšší soutěži sbíral v ročníku 2000/01 v Liberci, kam přestoupil z mateřského klubu. Za půldruhého roku dosáhl jen na pět ligových startů, tudíž se před jarní sezonou 2002 vrátil do již prvoligového Zlína. Postupně zde vyrostl v oporu a dostal se i do reprezentační jedenadvacítky. Zlínský dres znovu opustil na jaře březnu 2005, kdy odešel do polského Krakova, ale tam nehrál a v létě se vrátil do města obuvi. V lednu 2008 přestoupil do Teplic, kde strávil tři vydařené ligové ročníky. Když mu v létě 2011 vypršela smlouva, zamířil do Sparty Praha, kde ve dvou ligových ročnících zasáhl do 38 zápasů a připsal si též 11 startů v evropských pohárech. V létě loňského roku přestoupil autor 11 branek v nejvyšší soutěži zpět na Moravu do Sigmy Olomouc, ovšem na toto angažmá těžko může vzpomínat v pozitivním duchu. I s ohledem na zranění nastoupil jen do 16 utkání a nakonec musel se svými spoluhráči strávit překvapivý sestup do FNL.

 
Aktuálně

Vysočina sehraje poslední venkovní duel sezóny – ve Vlašimi

Ojedinělá, v negativním ohledu nezapomenutelná a vlekoucí se fotbalová sezóna jde do finiše. FC Vysočina v sobotu 11. července od 17:00 hodin čeká poslední venkovní duel na půdě FC Sellier & Bellot Vlašim. Jihlavský tým se na středočeském stadiónu představí popáté, přičemž zde dosud nikdy neprohrál. Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2020 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu