07.11.2014, Miroslav Fuks

Jihlavská střední škola obhájila prvenství a míří do Guatemaly!

Jihlavská střední škola obhájila prvenství a míří do Guatemaly!Jihlavská OA, SZŠ a SOŠS na domácí půdě obhájila své republikové fotbalové prvenství mezi českými středními školami! Navíc tým, který tvoří výhradně hráči dorosteneckých týmů FC Vysočina ročníků 1997 – 1999, vybojoval postup na Světové finále středních škol do exotické Guatemaly, které proběhne ve dnech 12. – 20.4.2015! České finále se za účasti šesti škol odehrálo ve dnech 6. – 7. listopadu na umělé trávě v areálu Na Stoupách v Jihlavě.

 

Účast na turnaji si jednotlivé středoškolské výběry vybojovaly postupně vítězstvím v okresních, krajských a mezirepublikových kolech. Pořádající OA, SZŠ a SOŠS Jihlava potvrdila úlohu favorita, když během turnaje nepoznala hořkost porážky. Tým trenérů Josefa Vrzáčka a Kamila Průši sehrál nejtěžší duel v semifinále, kde ve velmi kvalitní partii porazil 2:1 pražský celek SOŠ stavební a zahradnická. Naopak ve finále jihlavský celek dominoval a zvítězil výrazně 7:0 nad SOŠ a Gymnáziem Staré Město.

Na předání cen a medailí pro první tři celky a nejlepší jednotlivce se podíleli zástupci FC Vysočina – ředitel klubu Zdeněk Tulis a mladí krajní záložníci a čeští reprezentanti Lukáš Masopust a Jakub Fulnek.

Kádr OA, SZŠ a SOŠS Jihlava:

Brankáři: Konrád, Sobotka
Hráči do pole: Ločárek, Štěpánek, Horký, P.Svoboda, Kolčava, Smejkal, Bartók, Malár, Průša, Vitásek, Novotný, Čermák, Klíma, Rážek, Fikar.

Výsledky turnaje:

Skupina „A“
Praha – Příbram  0:1
Chrudim - Praha  1:2
Příbram – Chrudim  2:1

Skupina „B“
Staré Město – Jihlava  0:2
Liberec - Staré Město  0:0 (pen.: 5:6)
Jihlava – Liberec  2:0

Semifinále:
Staré Město – Příbram  0:0 (pen.: 8:7)
Jihlava - Praha  2:1

Zápasy o umístění:
O 5. – 6. místo: Chrudim – Liberec  5:1
O 3. – 4. místo: Příbram - Praha  1:1 (pen.: 4:3)
Finále: Jihlava - Staré Město  7:0

Individuální ocenění:

Nejlepší střelec: Ladislav Kolčava (SOŠS Jihlava) – 5 gólů
Nejlepší hráč Patrik Leitner (SOŠSaZ Praha)
Nejlepší brankář Jan Stejskal (ZŠ a SŠ Chrudim)

  • fotografie z turnaje a vyhlášení výsledků ZDE

 
Aktuálně

Vítaný dárek? Permice na jarní bitvy o postup nebo klubové suvenýry!

Lámete si hlavu nad vhodným vánočním dárkem pro své blízké? Chcete podpořit klub svého srdce? Máme pro vás řešení! Každého jistě potěší permanentní vstupenky na jarní fotbalové bitvy o postup do nejvyšší soutěže! Permice na sedm veledůležitých domácích duelů a též na případnou baráž zakoupíte za 600 Kč! Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2019 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.

 
 
 
M-soft
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu