07.11.2014, Miroslav Fuks

Jihlavská střední škola obhájila prvenství a míří do Guatemaly!

Jihlavská střední škola obhájila prvenství a míří do Guatemaly!Jihlavská OA, SZŠ a SOŠS na domácí půdě obhájila své republikové fotbalové prvenství mezi českými středními školami! Navíc tým, který tvoří výhradně hráči dorosteneckých týmů FC Vysočina ročníků 1997 – 1999, vybojoval postup na Světové finále středních škol do exotické Guatemaly, které proběhne ve dnech 12. – 20.4.2015! České finále se za účasti šesti škol odehrálo ve dnech 6. – 7. listopadu na umělé trávě v areálu Na Stoupách v Jihlavě.

 

Účast na turnaji si jednotlivé středoškolské výběry vybojovaly postupně vítězstvím v okresních, krajských a mezirepublikových kolech. Pořádající OA, SZŠ a SOŠS Jihlava potvrdila úlohu favorita, když během turnaje nepoznala hořkost porážky. Tým trenérů Josefa Vrzáčka a Kamila Průši sehrál nejtěžší duel v semifinále, kde ve velmi kvalitní partii porazil 2:1 pražský celek SOŠ stavební a zahradnická. Naopak ve finále jihlavský celek dominoval a zvítězil výrazně 7:0 nad SOŠ a Gymnáziem Staré Město.

Na předání cen a medailí pro první tři celky a nejlepší jednotlivce se podíleli zástupci FC Vysočina – ředitel klubu Zdeněk Tulis a mladí krajní záložníci a čeští reprezentanti Lukáš Masopust a Jakub Fulnek.

Kádr OA, SZŠ a SOŠS Jihlava:

Brankáři: Konrád, Sobotka
Hráči do pole: Ločárek, Štěpánek, Horký, P.Svoboda, Kolčava, Smejkal, Bartók, Malár, Průša, Vitásek, Novotný, Čermák, Klíma, Rážek, Fikar.

Výsledky turnaje:

Skupina „A“
Praha – Příbram  0:1
Chrudim - Praha  1:2
Příbram – Chrudim  2:1

Skupina „B“
Staré Město – Jihlava  0:2
Liberec - Staré Město  0:0 (pen.: 5:6)
Jihlava – Liberec  2:0

Semifinále:
Staré Město – Příbram  0:0 (pen.: 8:7)
Jihlava - Praha  2:1

Zápasy o umístění:
O 5. – 6. místo: Chrudim – Liberec  5:1
O 3. – 4. místo: Příbram - Praha  1:1 (pen.: 4:3)
Finále: Jihlava - Staré Město  7:0

Individuální ocenění:

Nejlepší střelec: Ladislav Kolčava (SOŠS Jihlava) – 5 gólů
Nejlepší hráč Patrik Leitner (SOŠSaZ Praha)
Nejlepší brankář Jan Stejskal (ZŠ a SŠ Chrudim)

  • fotografie z turnaje a vyhlášení výsledků ZDE

 
Aktuálně

Vysočina zvláštní „koronavirovou“ sezónu uzavře duelem s Ústí nad Labem

Dvacátý ročník FC Vysočina v českých ligových soutěžích 14. července dospěje ke svému konci. Se zpožděním půldruhého měsíce se uzavře prazvláštní sezóna, kterou výrazně ovlivnila celosvětová epidemie. Jihlavský tým v úterý od 18:00 hodin přivítá Ústí nad Labem a rozhodně se bude chtít loučit vítězně. Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2020 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu