09.08.2006, Miroslav Fuks

ABECEDA s... Petrem Faldynou

ABECEDA s... Petrem FaldynouProstřednictvím tradiční ABECEDY vám představujeme nového kanonýra v dresu FC Vysočina Petra Faldynu.

 
AUTO: Už čtyři roky jezdím s Toyotou Yaris a jsem s ní plně spokojen. Vysněnou károu však je Audi.

BYDLENÍ: V Jihlavě jsem dostal byt po Ľubošovi Pernišovi. Byt mám i v domovském Frýdlantu, ovšem nejčastěji pobývám u přítelkyně v Uherském Hradišti.

CESTOVÁNÍ: K fotbalu už patří a pro mne je zvykem a rutinou. Zato cestování o dovolené si užívám. Naposledy jsme s přítelkyní byli v Egyptě a předtím například na Kypru a v Turecku.

ČESKÉ BUDĚJOVICE: V zimě jsem tušil, že v Kunovicích to může s fotbalem špatně skončit a proto jsem hledal další angažmá. Zájem o hostování měla Jihlava, ovšem já preferoval přestup, který nabídly České Budějovice. Na jaře jsem zde nastoupil ve 14ti zápasech v základní sestavě, vstřelil 6 branek, na 4 nahrál a nakonec jsme se mohli radovat z postupu do I. ligy. Celkově jsem byl s jarem spokojen, přestože ne vždy byly mé výkony zcela ideální.

DOMOV: Ten mám ve Frýdlantu nad Ostravicí, kde jsem v šesti letech začal s fotbalem. Až do žáků jsem však byl stoper, až nouze o útočníky trenéry přiměla posunout mne dopředu.

FRÝDEK-MÍSTEK: Trenér Josef Sláma si mne vyhlédl ve Frýdlantu a přivedl mne do frýdeckého dorostu. Nepočítam-li vojnu a hostovačku ve Vratimově, tak jsem byl hráčem Válcoven 9 let. V sezóně 1997/98 jsem si zde připsal první starty a góly ve II. lize.

GÓL: Zejména ve II. lize se mi střelecky daří. Jako každý útočník nejraději vzpomínám na hattricky. První byl v dresu Kunovic doma proti Pardubicím a druhý tamtéž paradoxně do sítě Budějovic.

HRANICE: V Dukle jsem strávil vojnu a kopal divizi. V baráži o postup do MSFL jsme bohužel neuspěli proti Vítkovicím B. Mimochodem jsem se zde v jednom dresu potkal s Michalem Kadlecem.

JIHLAVA: V létě jsem cítil, že moje pozice v Budějovicích není 100%, ale nepřipouštěl jsem si to. Proto mne nedobrovolné opuštění kádru velmi mrzelo. Budějovice mne však na základě smlouvy postavili před hotovou věc a já tak skončil v Jihlavě. Na druhou stranu jsem si říkal, že je pro mne lepší hrát v ambiciózním druholigovém klubu než sedět na lavičce nebo dokonce na tribuně. Věřím, že Vysočině splatím důvěru a pomohu k našemu jedinému cíli – postupu!

Jinak jsem zde našel velmi dobrou partu hráčů a krásné město, které postupně poznávám. Mé předchozí vzpomínky na Jihlavu však nejsou moc dobré, protože jsme zde skoro vždy prohrávali.

KUNOVICE: Po neúspěšném působení v Synotu jsem v zimě zamířil na hostování do tehdy třetiligových Kunovic, které bojovali o postup do II. ligy. To se podařilo a já v létě 2002 do tohoto klubu přestoupil. Hned v první sezóně se mi dařilo a nastřílel jsem 12 branek. Čtyři góly ve čtyřech utkáních další sezóny vyústili v mé hostování v prvoligové Opavě. V létě 2004 jsem se vrátil z nejistého opavského prostředí zpět. Přes zranění, díky kterým jsem vynechal 4 zápasy, jsem v sezóně 2004/05 dal 8 gólů. Ještě lepší byl podzim 2005, kdy jsem vsítil 13 branek a v zimě přestoupil do Budějovic.

LIGA: V lize jsem zatím nastoupil ve 24 zápasech v dresu Opavy a vstřelil jeden gól. Věřím, že se brzy dočkám dalších startů a výrazněji se zde prosadím...

NÁPOJ A JÍDLO: Sám nevařím, ovšem rád jím jídla z kuřecího masa. Piju minerálku a občas si rád dám i pivo.

OPAVA: Většinou jako střídající hráč jsem zde odehrál sezónu 2003/04. Nakonec jsem se s 31 body zachránili, ovšem setrvání v Opavě nebylo mojí prioritou. Tehdejší ukrajinští majitelé hráčům dlužili peníze a cítil jsem zde nejistotu.

PUBLIKUM: Během zápasů diváky skoro nevnímám. Nejlepší publikum jsem každopádně zažil v působení v Opavě.

SYNOT: Do Synotu jsem přestoupil z posledního druholigového Frýdku na podzim 1999. Šlo o sezónu, ve které klub postoupil do I. ligy. Nějakými góly jsem k tomu přispěl, ovšem ve velké konkurenci jsem se plně neprosadil. V lize jsem byl půlroku v kádru, ale žádný start jsem si bohužel nepřipsal, ovšem za podzim jsem dal 12 branek za „béčko“ v MSFL. Jaro jsem už strávil v Prostějově, kde to vzhledem ke specifickým podmínkám tohoto klubu nebylo vydařené. Podzim 2001 jsem byl na hostování ve II. lize v HFK Olomouc a na jaře přišly Kunovice.

VZOR: Mým dětským vzorem byl Marco van Basten. Nyní se mi líbí hra útočníků Adriana a Sevčenka.

TRENÉŘI: V Synotu rád vzpomínám na Komňackého a v Kunovicích na Blahu a Machalu.

ZAHRANIČÍ: Určitě mne velmi láká, rád bych působení v cizině vyzkoušel. Něco se mi rýsovalo už v zimě, ovšem nakonec to nevyšlo.

ŽENY: Nejlepší je samozřejmě moje přítelkyně! Preferuji tedy blondýnky.

 
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2022 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.
Nastavení cookies

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Generální partner klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu