17.12.2014, Miroslav Fuks

Hráčem podzimu jste zvolili Tomáše Kučeru

Hráčem podzimu jste zvolili Tomáše KučeruO pomyslnou korunu pro nejlepšího hráče FC Vysočina za podzimní část nejvyšší soutěže byla svedena velká bitva. Nakonec získal nejvíce hlasů a bodů od fanoušků třiadvacetiletý středopolař Tomáš Kučera, který v této anketě triumfoval vůbec poprvé. O pouhých 41 bodů porazil nejlepšího střelce týmu Murise Mešanoviće, jenž v této anketě zvítězil před čtyřmi a půl lety. S odstupem 822 bodů na bosenského útočníka bral třetí příčku gólman Jan Hanuš. Jak už bývá tradicí, tak hráče sezóny jsme požádali o rozhovor.

 

Fanoušci tě vyhlásili nejlepším hráčem podzimu. Co na toto ocenění říkáš?
Jsem příjemně překvapen a fanouškům za jejich hlasy moc děkuji! O této tradiční anketě klubového webu samozřejmě vím, ale nijak jsem se na její výsledky nesoustředil.

Byla z tvého pohledu tato sezóna opravdu tak vydařená?
Podzim mohl z týmového hlediska určitě dopadnout lépe. Myslím si, že je v našich silách pohybovat se v horní polovině tabulky. Na druhou stranu musíme být rádi za stávající bodový zisk a tabulkové umístění, když uvážíme, jak špatně jsme do ligy vstoupili. Naštěstí došlo ke zlomu a začali jsme ve druhé polovině podzimu sbírat body. Co se týče mých výkonů, tak mám též lepší pocit ze závěru sezóny.

Každý sportovec se chce neustále zlepšovat a posouvat. V čem ty spatřuje své herní nedostatky a rezervy?
Mám určitý deficit v rychlosti, který se ale odstraňuje jen velmi těžko. Dále by mi asi neškodilo, kdybych do své hry ve středu hřiště dokázal dostat více důrazu, síly a agresivity.

Jak vidíš svojí další fotbalovou budoucnost?
Ani já se samozřejmě netajím tím, že bych jednou chtěl ve své kariéře udělat další krok a posunout za vyššími ambicemi a finančním zabezpečením. Z Jihlavy však rozhodně neutíkám. Minimálně jarní sezónu hodlám strávit v dresu FC Vysočina.

Na který podzimní duel budeš nejraději vzpomínat?
Vyloženě vzpomínat asi nebudu na žádný zápas. Pokud ano, tak na velmi důležitý domácí duel proti Slavii, který byl zároveň premiérou táty na prvoligové lavičce. V tomto utkání jsme byli pod velkým tlakem, ale dokázali jsme ho ustát a vybojovat obrovsky cenné tři body. Osobně se mi asi nejlépe vydařil zápas v Teplicích, kde jsem vstřelil pěknou branku, a duel jsme dotáhli do tříbodového konce.

Po kterém utkání jsi byl nejvíce naštvaný?
Vytočil mne domácí souboj proti Českým Budějovicím. Nedokázali jsme porazit soupeře, který v Jihlavě jenom bránil, a my mu měli vstřelit tři branky. Místo toho jsme ani pořádně nevystřelili a hráli jsme 0:0...

Souhlasíš s tvrzením řady fanoušků, že tvé výkony šly nahoru s nástupem tvého otce do role hlavního kouče FC Vysočina?
Na zápasy se soustředím stejně bez ohledu na to, zda nás koučoval pan Rada nebo můj táta. Jeho přítomnost na lavičce nijak zvlášť nevnímám. Je ale pravdou, že už mne v kariéře vedl několikrát a vždy se mi pod ním dařilo. Asi na tom tedy něco bude.

Co vlastně říkáš na trenérskou rošádu, kdy se šéfem jihlavského trenérského realizačního týmu stal Luděk Klusáček?
S panem Klusáčkem jsem dosud nebyl v kontaktu a netuším, jaké změny v trénincích či v přípravě s jeho příchodem mohou nastat. Máme ale před sebou dlouhou zimní přípravu, během které se nový trenér s týmem dostatečně seznámí a sžije. Příchod pana Klusáčka vnímám jako logické vyústění nejen administrativního tlaku na obsazení postu hlavního trenéra FC Vysočina. Myslím si, že s ohledem na všechny okolnosti tuto situaci vedení klubu vyřešilo nejlépe, jak mohlo. Doufám, že náš tým bude na jaře šlapat a co nejdříve se posuneme do klidných míst tabulky.

Jak trávíš zimní dovolenou? Kde budeš na vánoční svátky a Silvestr?
Vánoce si užiju s rodinou a nejbližšími. Poté se chystám na několikadenní výlet do Londýna za fotbalem a poznáváním tohoto města.

Při této příležitosti bych rád fanouškům ještě jednou poděkoval za podporu a zároveň bych jim chtěl popřát krásné prožití svátků vánočních a vše nejlepší do nadcházejícího roku. Věřím, že jim v něm připravíme spoustu fotbalové radosti!

Výsledky hlasování ankety o „Hráče podzimu 2014“:

1725 bodů - Kučera Tomáš, 1684 - Mešanović Muris, 1506 - Hanuš Jan, 796 - Hybš Matěj, 746 - Jánoš Adam, 465 - Harba Haris, 436 - Krejčí Jiří, 391 - Kukoľ Vladimír, 366 - Kryštůfek Lukáš, 352 - Fulnek Jakub, 309 - Vaculík Lukáš.

Přehled výsledků ankety o nejlepší hráče sezóny FC Vysočina:

Podzim 2014: 1. Kučera Tomáš, 2. Mešanović Muris, 3. Hanuš Jan
Jaro 2014:
1. Harba Haris, 2. Hanuš Jan,  3. Masopust Lukáš
Podzim 2013: 1. Blažek Jaromír, 2. Harba Haris, 3. Masopust Lukáš
Jaro 2013: 1. Blažek Jaromír, 2. Masopust Lukáš, 3. Koloušek Václav
Podzim 2012: 1. Tecl Stanislav, 2. Koloušek Václav, 3. Blažek Jaromír
Jaro 2012: 1. Tecl Stanislav, 2. Blažek Jaromír, 3. Sedláček Tomáš
Podzim 2011: 1. Tecl Stanislav, 2. Jungr Marek, 3. Uvarenko Maksims
Jaro 2011: 1. Uvarenko Maksims, 2. Kopic Jan, 3. Tecl Stanislav
Podzim 2010: 1. Dolejš Petr, 2. Dort Filip, 3. Uvarenko Maksims
Jaro 2010: 1. Mešanović Muris, 2. Uvarenko Maksims, 3. Dort Filip
Podzim 2009: hlasování neproběhlo
Jaro 2009: 1. Vydra Matěj, 2. Faldyna Petr, 3. Da Silva Gabriel
Podzim 2008: 1. Faldyna Petr, 2. Rabušic Michael, 3. Vojáček Jan

 
Aktuálně
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2023 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.
Nastavení cookies

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu