16.01.2015, Miroslav Fuks

Kučera: Tréninky byly náročné a zároveň pestré

Kučera: Tréninky byly náročné a zároveň pestréDruhý týden zimní přípravy FC Vysočina na jarní boje v SYNOT lize zítra završí první přípravný duel v kalendářním roce 2015. Prvoligová Jihlava v něm od 11:00 hodin změří síly s druholigovým Znojmem. Zápas bude sehrán na umělé trávě v areálu Na Stoupách. Kteří hráči do nej zasáhnou? Nejen na to jsme se zeptali asistenta trenéra Romana Kučery.

 

Bohužel, po náročném týdnu registrujeme drobné šrámy u některých hráčů, které je nepustí do zápasu. Naštěstí nejde o nic vážného, spíše chceme eliminovat další riziko zranění. Krom Jungra, který se po těžkém zranění začíná připravovat s týmem, budeme šetřit Kubistu, Kučeru, Mlakiće a Marcina. Jinak proti Znojmu hodláme prostřídat všechny dostupné fotbalisty.

Nakolik se na hráčích může zítra projevit prodělaná únava?
Hráči mají za sebou opravdu náročný týden, kdy intenzivně pracovali na kondici. Do zápasu půjdou z velké únavy, na druhou stranu budou mít velkou vivaci a budou se chtít ukázat, předvést co nejlepší výkon. Zvědaví budeme zejména na nové členy kádru či navrátilce z hostování.

Lze říci, že hráči mají za sebou nejtěžší část zimní přípravy či dokonce kondičně nejnáročnější týden celého fotbalového roku?
Opravdu to tak lze říci. Kluci v třífázových trénincích pracovali na síle a vytrvalosti a v  tomto týdnu si prošli největší zátěží. Připravovali jsme se na umělé trávě, na tartanu, v posilovně či v plaveckém bazénu. Dostatečný prostor samozřejmě dostala i regenerace. Snažili jsme se, aby tréninky byly náročné a zároveň pestré a snad i zábavné. Hráči každopádně za dosavadní přístup a zaujetí k tréninkům zaslouží pochvalu. Soustředění se opravdu povedlo a můžeme s ním být spokojení.

Nakolik se tréninkový program změní v příštím týdnu?
Nadále se budeme zaměřovat na sílu a vytrvalost, ovšem už poklesne intenzita tréninků. Bude to i díky tomu, že nás čekají dva zápasy proti prvoligovým soupeřům, v nichž budeme chtít důkladně prověřit všechny hráče současného kádru. Ve středu nastoupíme v Jihlavě proti Brnu a v sobotu nás čeká jeden z celků, které vypadnou z Tipsport ligy. Pravděpodobný je duel proti Mladé Boleslavi.

Poslední zápas proti Znojmu: 22.2.2014 - Fotbalisté FC Vysočina v Brně, kde našel exil 1.SC Znojmo, vstoupili potřetí v historii klubu do jarní části Gambrinus ligy. A potřetí jejich prolog do sezóny skončil bezbrankovou remízou 0:0. V první půli byli opticky lepší domácí, ve druhém dějství měla převahu Jihlava. Největší šanci utkání nabídla poslední minuta, kdy hostujícím hráčům nebylo přáno tři body strhnout na svoji stranu.

 
Související
Aktuálně

Druhé Tasovice juniorům udělily cennou lekci

Divizní duel druhého celku s pátým se stal jasnou záležitostí Tasovic. Celek ze Znojemska našim juniorům udělil cennou poločasovou lekci, když dokázal vstřelit tři branky během šestnácti minut. Mladý celek FC Vysočina se přes porážku 3:0 (3:0) nemusí za svůj výkon stydět. Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2023 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.
Nastavení cookies

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu