31.01.2006, Redakce

Vorel: "Přestup do Slávie představuje splnění snu"

J I H L A V A - Čerstvého Slávistu Michala Vorla jsme zastihli na cestě domů do Přerově z druhého dnešního tréninku ve slavném pražské klubu. První dotaz směřoval logicky na jeho aktuální pocity.

 
Těžko se to popisuje a hledají slova. Ke všemu došlo strašně rychle. Stručně řečeno tento přestup představuje splnění mého snu, kterým vždy bylo přestoupit do jednoho z pražských "S".
Na základě čeho k přestupu došlo?
Ještě jsem s trenérem Jarolímem nemluvil, ovšem vše asi vzešlo z jeho iniciativy. Klub takto chtěl vyřešit své aktuální problémy s brankářem zejména ve vztahu k Poháru UEFA.
Skok do evropských pohárů asi představuje velkou výzvu...
Nějak to zatím neberu v potaz. Fotbal je v základě vždy a všude stejný. Jeden tým chce dát gól a druhý neinkasovat. Stát se může cokoliv.
Zhruba před třemi a půl lety jsi přerušil aktivní kariéru a uvažoval jsi o jejím konci...
Tehdy se zcela nečekaně ozval ředitel Tulis a nabídl mi působení v Jihlavě. Jsme mu vděčný, že mne vrátil do fotbalu a dal mi šanci vrátit se až do ligy. V klubu jsem snad odvedl dobrou a poctivou práci, za kterou se mi snad dostalo zasloužené odměny v podobě přestupu do Slávie. Klubu tímto velmi děkuji.
Jak vlastně budeš na působení v Jihlavě vzpomínat?
Velmi rád a jedině v dobrém. Od počátku jsem zde působil ve skvělé partě a pod vedením kvalitních trenérů. Navíc se nám dařilo i výsledkově, o čemž svědčí postup do ligy a semifinále poháru.
Zvažuješ přestěhování do rodné Prahy, kde jsi s fotbalem začínal?
První půlrok nechci dělat unáhlené změny a rodinu vytahovat ze současného bydliště v Přerově. Poté uvidíme, jak se vše vyvine. Každopádně jsem velmi rád, že jsem se obrovským obloukem vrátil zpět do Prahy.
Jak těžký bude boj o místo ve slávistické brance?
Konkurence mezi brankáři je vždy zdravá a já ji zažil ve všech svých dosavadních působištích. Stejné to bylo i na podzim ve Vysočině, kde jsem o místo soupeřil s Braňem. Fotbal je moje práce a k ní patří i případná role dvojky.
Věříš, že se Vysočina v nejvyšší soutěži zachrání?
Byl bych strašně šťastný, kdyby se to klukům podařilo. Myslím si, že soutěž mají rozehranou dobře a že záchrana je v jejich silách. Moc jim to přeji.
Díky za rozhovor a přeji ve Slávii hodně úspěchů!
 
Aktuálně

Vysočina dnes vykročila do letní přípravy

Fotbalisté FC Vysočina dnes vykročili do letního přípravného drilu. Trenérovi Radimu Kučerovi se hlásili všichni avizovaní hráči, kteří hned na úvod v letním parnu dostali díky dvoufázovému tréninku pořádně do těla. Scházeli pouze odchovanec Radek Matulka, kterého bohužel čeká operační zákrok na kolenu, a též Mohamed Tijani, jenž se po dovolené k... Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2019 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.

 
 
 
M-soft
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu