31.01.2006, Redakce

Vorel: "Přestup do Slávie představuje splnění snu"

J I H L A V A - Čerstvého Slávistu Michala Vorla jsme zastihli na cestě domů do Přerově z druhého dnešního tréninku ve slavném pražské klubu. První dotaz směřoval logicky na jeho aktuální pocity.

 
Těžko se to popisuje a hledají slova. Ke všemu došlo strašně rychle. Stručně řečeno tento přestup představuje splnění mého snu, kterým vždy bylo přestoupit do jednoho z pražských "S".
Na základě čeho k přestupu došlo?
Ještě jsem s trenérem Jarolímem nemluvil, ovšem vše asi vzešlo z jeho iniciativy. Klub takto chtěl vyřešit své aktuální problémy s brankářem zejména ve vztahu k Poháru UEFA.
Skok do evropských pohárů asi představuje velkou výzvu...
Nějak to zatím neberu v potaz. Fotbal je v základě vždy a všude stejný. Jeden tým chce dát gól a druhý neinkasovat. Stát se může cokoliv.
Zhruba před třemi a půl lety jsi přerušil aktivní kariéru a uvažoval jsi o jejím konci...
Tehdy se zcela nečekaně ozval ředitel Tulis a nabídl mi působení v Jihlavě. Jsme mu vděčný, že mne vrátil do fotbalu a dal mi šanci vrátit se až do ligy. V klubu jsem snad odvedl dobrou a poctivou práci, za kterou se mi snad dostalo zasloužené odměny v podobě přestupu do Slávie. Klubu tímto velmi děkuji.
Jak vlastně budeš na působení v Jihlavě vzpomínat?
Velmi rád a jedině v dobrém. Od počátku jsem zde působil ve skvělé partě a pod vedením kvalitních trenérů. Navíc se nám dařilo i výsledkově, o čemž svědčí postup do ligy a semifinále poháru.
Zvažuješ přestěhování do rodné Prahy, kde jsi s fotbalem začínal?
První půlrok nechci dělat unáhlené změny a rodinu vytahovat ze současného bydliště v Přerově. Poté uvidíme, jak se vše vyvine. Každopádně jsem velmi rád, že jsem se obrovským obloukem vrátil zpět do Prahy.
Jak těžký bude boj o místo ve slávistické brance?
Konkurence mezi brankáři je vždy zdravá a já ji zažil ve všech svých dosavadních působištích. Stejné to bylo i na podzim ve Vysočině, kde jsem o místo soupeřil s Braňem. Fotbal je moje práce a k ní patří i případná role dvojky.
Věříš, že se Vysočina v nejvyšší soutěži zachrání?
Byl bych strašně šťastný, kdyby se to klukům podařilo. Myslím si, že soutěž mají rozehranou dobře a že záchrana je v jejich silách. Moc jim to přeji.
Díky za rozhovor a přeji ve Slávii hodně úspěchů!
 
Aktuálně

Vysočina se těší na páteční magnet kola proti Zbrojovce Brno

Nadcházející 9. kolo FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY nabídne jasný magnet. V pátek 20. září od 18:00 hodin je v Jihlavě na programu atraktivní utkání aspirantů na postup a derby duel FC Vysočina vs. Zbrojovka Brno! Důležitou bitvu o „šest“ bodů byste si rozhodně neměli nechat ujít! Přijďte Vysočinu podpořit! Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2019 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.

 
 
 
M-soft
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu