13.08.2006, Miroslav Fuks

Milan Bokša: Náš první krok v sezóně byl úspěšný

Milan Bokša: Náš první krok v sezóně byl úspěšnýVysočina zvládla úvodní druholigové dvojutkání na jedničku a bez ztráty kytičky. Trenéra Milana Bokšu jsme požádali o zhodnocení posledního duelu v Hlučíně, ve kterém naši hráči zvítězili 2:0.

 
Předně jsem velmi rád, že jsme zvládli zvítězit v úvodních dvou duelech II. ligy, což lze bezesporu hodnotit jako první úspěšný krok. Dokázali jsme, že tento tým může hrát o přední příčky.

Konkrétně k zápasu v Hlučíně je třeba říci, že soupeř před zápasem vzbuzoval respekt. Vždyť v loňské sezóně na domácí půdě porazil oba postupující celky Kladno a České Budějovice! Navíc v úvodním kole dokázali remizovat na Bohemians. Na sebevědomí jejich hráčů i diváků bylo vidět, že si věří i proti nám. Do zápasu jsme nevstoupili nejlépe. Hráli jsme pasivně a zakřiknutě, chyběl pohyb ofenzivních hráčů. Postupně jsme však začali získávat převahu, která byla zejména znatelná ve druhé půli. Jsem rád, že jsme výkon dokázali přetavit i v góly.

Chtěl byste za výkon někoho pochválit?

Výsledek je vždy dílem celého kolektivu. Tentokráte však musím vyzdvihnout defenzivní práci stoperů Kadlece a Šourka, kteří se dokázali vyrovnat s tradičně tvrdou až unfair hrou hlučínských hrotů.

Co vás vedlo ke změně v sestavě, kde Demeter nahradil Veselého?

Opakování vítězné sestavy nemusí být vždy nutné, složení týmu je často nutné přizpůsobit soupeři a praktikovanému stylu hry. Především však pro boj o postup musíme mít připravené a vyzkoušené všechny hráče našeho kádru.

V kádru došlo ke změnám, když Pešku nahradil Koukal…

Věděl jsem, že Peška náleží do užšího kádru mužstva a musím říci, že mne na prvním tréninku zaujal. V průběhu přípravy však bylo stále více vidět, že jeho myšlenky jsou zatíženy možností angažmá v Olomouci. Na jeho výkonech se to logicky projevilo a proto je dobře, že dostal šanci v Olomouci se prosadit.

Koukala znám. V době, kdy jsem trénoval v Mladé Boleslavi jsme o něj měli zájem. Teplice však byly finančně silnější. Přichází k nám hlavně jako útočník, ovšem velmi dobře je využitelný i na místě levého záložníka, kde nás též tlačila bota. Stále však platí, že bychom měli hledat dalšího levonohého defenzivního hráče.

Co říci k nadcházejícímu soupeři, kterým je HFK Olomouc?

Velmi mne mrzí, že se úvodní duel HFK v Čáslavi neuskutečnil. Chystali jsme se soupeře sledovat a získat poznatky na vlastní oči. Takto se musíme spolehnout na video. Víme, že se jedná o sehraný a stabilizovaný tým opírající se o zkušené hráče Lošťáka, Spáčila či Kotůlka.

 
Aktuálně

U19 vítězně proti Zlínu

Starší dorost U19 vyšel z utkání s FC Fastav Zlín B vítězně poté, co předvedl dobrý výkon. V 31.minutě se prosadil Václav Havlín, následně ve 36. minutě Jan Růžička, ve 44. minutě přidal svou druhou branku v zápase Václav Havlín a zvýšil tak na 3:0. V 70. minutě snížil na 3:1 Knedla, v 76. minutě na tuto branku odpověděl svojí trefou Blokeš.... Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2019 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.

 
 
 
M-soft
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu