13.08.2006, Miroslav Fuks

Milan Bokša: Náš první krok v sezóně byl úspěšný

Milan Bokša: Náš první krok v sezóně byl úspěšnýVysočina zvládla úvodní druholigové dvojutkání na jedničku a bez ztráty kytičky. Trenéra Milana Bokšu jsme požádali o zhodnocení posledního duelu v Hlučíně, ve kterém naši hráči zvítězili 2:0.

 
Předně jsem velmi rád, že jsme zvládli zvítězit v úvodních dvou duelech II. ligy, což lze bezesporu hodnotit jako první úspěšný krok. Dokázali jsme, že tento tým může hrát o přední příčky.

Konkrétně k zápasu v Hlučíně je třeba říci, že soupeř před zápasem vzbuzoval respekt. Vždyť v loňské sezóně na domácí půdě porazil oba postupující celky Kladno a České Budějovice! Navíc v úvodním kole dokázali remizovat na Bohemians. Na sebevědomí jejich hráčů i diváků bylo vidět, že si věří i proti nám. Do zápasu jsme nevstoupili nejlépe. Hráli jsme pasivně a zakřiknutě, chyběl pohyb ofenzivních hráčů. Postupně jsme však začali získávat převahu, která byla zejména znatelná ve druhé půli. Jsem rád, že jsme výkon dokázali přetavit i v góly.

Chtěl byste za výkon někoho pochválit?

Výsledek je vždy dílem celého kolektivu. Tentokráte však musím vyzdvihnout defenzivní práci stoperů Kadlece a Šourka, kteří se dokázali vyrovnat s tradičně tvrdou až unfair hrou hlučínských hrotů.

Co vás vedlo ke změně v sestavě, kde Demeter nahradil Veselého?

Opakování vítězné sestavy nemusí být vždy nutné, složení týmu je často nutné přizpůsobit soupeři a praktikovanému stylu hry. Především však pro boj o postup musíme mít připravené a vyzkoušené všechny hráče našeho kádru.

V kádru došlo ke změnám, když Pešku nahradil Koukal…

Věděl jsem, že Peška náleží do užšího kádru mužstva a musím říci, že mne na prvním tréninku zaujal. V průběhu přípravy však bylo stále více vidět, že jeho myšlenky jsou zatíženy možností angažmá v Olomouci. Na jeho výkonech se to logicky projevilo a proto je dobře, že dostal šanci v Olomouci se prosadit.

Koukala znám. V době, kdy jsem trénoval v Mladé Boleslavi jsme o něj měli zájem. Teplice však byly finančně silnější. Přichází k nám hlavně jako útočník, ovšem velmi dobře je využitelný i na místě levého záložníka, kde nás též tlačila bota. Stále však platí, že bychom měli hledat dalšího levonohého defenzivního hráče.

Co říci k nadcházejícímu soupeři, kterým je HFK Olomouc?

Velmi mne mrzí, že se úvodní duel HFK v Čáslavi neuskutečnil. Chystali jsme se soupeře sledovat a získat poznatky na vlastní oči. Takto se musíme spolehnout na video. Víme, že se jedná o sehraný a stabilizovaný tým opírající se o zkušené hráče Lošťáka, Spáčila či Kotůlka.

 
Aktuálně

Vítaný dárek? Permice na jarní bitvy o postup nebo klubové suvenýry!

Lámete si hlavu nad vhodným vánočním dárkem pro své blízké? Chcete podpořit klub svého srdce? Máme pro vás řešení! Každého jistě potěší permanentní vstupenky na jarní fotbalové bitvy o postup do nejvyšší soutěže! Permice na sedm veledůležitých domácích duelů a též na případnou baráž zakoupíte za 600 Kč! Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2019 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.

 
 
 
M-soft
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu