08.02.2015, Miroslav Fuks

Jiří Krejčí: Kvalitní přípravu musíme potvrdit v lize

Jiří Krejčí: Kvalitní přípravu musíme potvrdit v lizeOsmadvacetiletý stoper Jiří Krejčí náleží mezi čtveřici fotbalistů FC Vysočina, kteří dosud nastoupili do všech dosavadních osmi duelů zimní přípravy. Zasáhl i do čtveřice zápasů v rámci soustředění v Turecku a může tedy porovnávat kvalitu jednotlivých zahraničních soupeřů. Které utkání se FC Vysočina nejvíce povedlo?

 

V obou posledních zápasech jsme prokázali určitou kvalitu. V utkání proti Botosani jsme předváděli hru dle našich představ zejména do zhruba 30. minuty a potom začátkem půle druhé. V pátečním duelu proti Ružomberoku jsme zase naopak začali hrát kvalitně zhruba až od půlhodiny hry. Potřebujeme výkonnost udržet po celý zápas a pak to bude super.

Botosani jste po roce znovu porazili. Šlo o zasloužené vítězství?
Přestože nám rozhodčí neuznal zcela regulérní branku v prvním poločase, tak si myslím si, že to bylo spíše vyrovnané utkání. Obdobný zápas se stejným soupeřem s podobným výsledkem jsme odehráli i vloni. Asi v 70. minutě rumunský celek vystřídal celou jedenáctku a tím nás dostal po tlak, který bylo důležité ustát.

Jak padl jediný gól zápasu?
Jednalo se o klasicky gól z roku, který kopal Tomáš Kučera. Balón ideálně padal v malém pokutovém území a obránci soupeře mne nestačili zachytit. Mým úkolem bylo už jen trefit míč do branky. Popravdě řečeno se mi nepovedla moc ideální hlavička, ale brankář soupeře na odskok míče od země nezareagoval příliš dobře a balón vyrazil pouze do sítě.

Trenér Klusáček hovořil o velmi důrazném soupeři, který hrál na hranici regulérnosti. Jak jsi agresivitu soupeře vnímal ty?
Rumunský fotbal jsem měl možnost dobře poznat při svém ročním působení v Temešváru. Rumuni jsou strašně živelný národ a jejich týmy prostě takhle hrajou. Simulují, jdou do toho tvrdě a agresivně a v jejich hře je mnoho zajímavých prvků. Na place se pořád něco děje. My jsme ale takový zápas očekávali, je to s nimi vždycky takhle. Pokud se na tento způsob hry připravíte, nemělo by vás to rozhodit. Neřekl bych ale, že by sobotní utkání proti Botosani nějak extrémně vybočovalo z hlediska agresivity od těch ostatních. Jen podotknu, že současně s naším zápasem se na vedlejším hřišti odehrával duel jiných týmů, který byl pro hromadnou bitku asi ve 25. minutě ukončen.

Cítíš, že je tým na start jara dobře připraven?
Na tuhle otázku se strašně špatně odpovídá. Můj pocit je, že jsme kvalitně nachystaní, ale jak každý ví, je nutné to prokázat v ligových zápasech. Hlavně musíme začít dělat body hned od začátku, třeba i na úkor pohlednosti. Prvořadým cílem je záchrana a pro tu musíme udělat vše. Stejně jako jsme všichni dělali vše pro to, abychom se na soustředění v Turecku na jarní část SYNOT ligy dobře připravili.

Lišilo se toto soustředění nějak od zkušenosti z loňského roku? Nalezli jste dobré podmínky?
Letošní soustředění, stejně jako to loňské, bylo velmi dobře zorganizované. Letos si myslím, že jsme měli ještě o něco lepší hotel, což sice není úplně ta nejdůležitější věc, ale určitě potěší. Na druhou stranu bylo před rokem hřiště umístěno hned v areálu hotelu. Odpadlo tak trochu cestování, ale to není nic, co by se nedalo zvládnout.

Jak jste trávili volný čas? Došlo na koupel v moři?
Volný čas každý tráví jinak. Mladší kluci hrajou playstation, ti starší zase třeba poker. Já jsem spíš četl knížky. V hazardu moc štěstí nemám a fotbal na playstation také moc neovládám. Počasí se až na první tři dny docela vydařilo, tudíž jsme asi dvakrát okusili moře. Voda byla celkem fajn, takže jsme si trochu zaplavali.

 
Aktuálně

Předsezónní rozhovory s Lukášem Vaculíkem a Davidem Oulehlou

Na YouTube kanálu Ježour TV naleznete aktuální rozhovory před startem nového ročníku Chance Národní ligy. S osobami nepovolanějšími - Lukášem Vaculíkem, sportovním ředitelem klubu a předsedou představenstva, a samozřejmě též s koučem prvního týmu Davidem Oulehlou. Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2024 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.
Nastavení cookies

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu