12.02.2015, Miroslav Fuks

Kučera: Tým chce potvrdit sebevědomí načerpané v Turecku

Kučera: Tým chce potvrdit sebevědomí načerpané v TureckuZimní kondiční galeje FC Vysočina se chýlí ke svému konci. Tečku za ní v sobotu učiní závěrečný přípravný duel proti tradičnímu účastníkovi ČFL – MFK Chrudim. Uskuteční se na vyhřívaném trávníku stadiónu FC Vysočina v Jiráskově ulici od 17:00 hodin, tedy ve stejný čas, kdy je o týden později na programu jarní start SYNOT ligy na Bohemians.

 

V předchozích letech se třetiligová Chrudim v přípravných obdobích pravidelně střetávala s jihlavskou juniorkou či starším dorostem. Nyní poprvé změří síly s prvním týmem FC Vysočina. Desátý celek podzimní tabulky ČFL ve svém středu kombinuje talentované mládí se zkušeností reprezentované Radimem Holubem. V širším kádru Chrudimi dokonce stále figuruje Petr Vladyka, čtyřicetiletý bývalý tvůrce hry a kapitán FC Vysočina, který v našich barvách v letech 2002 - 2007 nastoupil do 158 ligových utkání a vstřelil 26 branek. Z toho 29 duelů a 5 gólů si připsal v premiérovém ročníku v nejvyšší soutěži.

Jihlavský tým se v neděli večer vrátil z herního soustředění v Turecku a hráčům poté bylo naordinováno dvoudenní volno. Kádr FC Vysočina se na stadiónu znovu sešel ve středu dopoledne, aby pokračoval v ladění formy na jarní start SYNOT ligy. S novinkami v kádru nás seznámil asistent trenéra Roman Kučera. Fanoušky jistě nejvíce zajímá zdravotní stav Adama Jánoše, Ondřeje Šourka a Marka Jungra. „Jánoš by se na konci týdne měl naplno zapojit do přípravy s týmem. Do utkání s Chrudimí však rozhodně nezasáhne. S týmem už týden v plné zátěži trénuje Jungr, ovšem zatím jej chceme šetřit. Šourka trápí zánět achilovky. V jeho případě jde o dlouhodobou absenci,“ informoval Kučera.

V  Beleku s vámi byli dva členové kádru juniorky – levý bek Matej Mlakić a dorostenec David Štěpánek. Setrvali v „áčku“ i nadále? „Mlakić se zapojil zpět do přípravy juniorky, ovšem Štěpánka jsme se rozhodli v prvním týmu ponechat. Na soustředění v Turecku nás svými výkony překvapil. Má předpoklady a talent na to, aby v „áčku“ působil natrvalo. Nyní však musí jeho náročnou sportovní přípravy sladit se studiem. Rozhodně jej v tomto směru nechceme přetížit a stresovat,“ upozornil asistent trenéra Klusáčka.

Vnímáte duel proti Chrudimi jako generálku na ligu? Co tímto utkáním budete primárně sledovat? „Rádi bychom potvrdili sebevědomí, které si tým přivezl z Turecka. To souvisí nejen s uspokojivými výkony v posledních přípravných zápasech proti Ružomberoku a Botosani, ale i s kvalitní přípravou. Hodláme proti Chrudimi podat sebevědomý a konsolidovaný výkon. Chceme se prezentovat kvalitní obrannou fází a pestrou a kombinační ofenzivní hrou. Rozhodně nic nepodceníme, protože je pro nás důležité potvrdit a upevnit herní sebevědomí týmu,“ zdůraznil Roman Kučera, jenž ještě doplnil: „Všichni už se moc těšíme na atmosféru ostrého ligového utkání. Doufáme, že na fotbal jsou po zimní pauze hladoví i naši fanoušci a přijdou tým podpořit už v sobotním utkání proti Chrudimi.“

Po návratu z Turecka jste se znovu střetli se zimním klimatem. Bylo složité si na něj zvyknout? Na jakých terénech jste trénovali? „Bylo to komplikované. Z kvalitních terénů a příjemného klima jsme přešli do chladu a sněhu. Ve středu jsme využili posilovnu a umělou trávu. Jsme rádi, že jsme díky našemu vyhřívanému trávníku mohli ve čtvrtek a též v pátek trénovat na hlavní travnaté ploše stadiónu,“ ocenil asistent trenéra.

Jakou náplň nyní mají vaše tréninky? „Vše směřujeme k prvnímu ligovému utkání. Ladíme formu týmu a hodně se soustředíme na taktiku. Rádi bychom zkvalitnili spolupráci jednotlivých řad a skupin hráčů. Chceme do nich dostat všechny aspekty a detaily hry. Každý z nich musí vědět, co musí hrát a naplnit očekávání v obranné i útočné fázi,“ doplnil Kučera.

Vykrystalizovala vám v Turecku základní sestava? „Má to svůj vývoj. Uvidíme, do zápasu v Ďolíčku zbývá dlouhá doba. Věříme, že sportovní forma týmu bude kulminovat ve správný moment. Otazníky zatím máme na dvou či třech postech. V sobotu rozhodně nechceme vše odkrýt,“ řekl na závěr asistent trenéra.

 
Související
Aktuálně

Tomáš Drastil: Přišlo mi nespravedlivé, aby úsilí klubu bylo ohroženo

Na počátku června došlo ke změně v akcionářské struktuře FC VYSOČINA JIHLAVA. Čtyřicetiprocentní podíl PSJ, a.s., odkoupila firma TGM Fotbal, a.s. Její představitel pan Tomáš Drastil, dlouholetý významný partner FC Vysočina, se stal předsedou klubového představenstva. Jsme rádi, že Vám s ním nyní můžeme nabídnout rozhovor. Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2019 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.

 
 
 
M-soft
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu