12.02.2015, Miroslav Fuks

Kučera: Tým chce potvrdit sebevědomí načerpané v Turecku

Kučera: Tým chce potvrdit sebevědomí načerpané v TureckuZimní kondiční galeje FC Vysočina se chýlí ke svému konci. Tečku za ní v sobotu učiní závěrečný přípravný duel proti tradičnímu účastníkovi ČFL – MFK Chrudim. Uskuteční se na vyhřívaném trávníku stadiónu FC Vysočina v Jiráskově ulici od 17:00 hodin, tedy ve stejný čas, kdy je o týden později na programu jarní start SYNOT ligy na Bohemians.

 

V předchozích letech se třetiligová Chrudim v přípravných obdobích pravidelně střetávala s jihlavskou juniorkou či starším dorostem. Nyní poprvé změří síly s prvním týmem FC Vysočina. Desátý celek podzimní tabulky ČFL ve svém středu kombinuje talentované mládí se zkušeností reprezentované Radimem Holubem. V širším kádru Chrudimi dokonce stále figuruje Petr Vladyka, čtyřicetiletý bývalý tvůrce hry a kapitán FC Vysočina, který v našich barvách v letech 2002 - 2007 nastoupil do 158 ligových utkání a vstřelil 26 branek. Z toho 29 duelů a 5 gólů si připsal v premiérovém ročníku v nejvyšší soutěži.

Jihlavský tým se v neděli večer vrátil z herního soustředění v Turecku a hráčům poté bylo naordinováno dvoudenní volno. Kádr FC Vysočina se na stadiónu znovu sešel ve středu dopoledne, aby pokračoval v ladění formy na jarní start SYNOT ligy. S novinkami v kádru nás seznámil asistent trenéra Roman Kučera. Fanoušky jistě nejvíce zajímá zdravotní stav Adama Jánoše, Ondřeje Šourka a Marka Jungra. „Jánoš by se na konci týdne měl naplno zapojit do přípravy s týmem. Do utkání s Chrudimí však rozhodně nezasáhne. S týmem už týden v plné zátěži trénuje Jungr, ovšem zatím jej chceme šetřit. Šourka trápí zánět achilovky. V jeho případě jde o dlouhodobou absenci,“ informoval Kučera.

V  Beleku s vámi byli dva členové kádru juniorky – levý bek Matej Mlakić a dorostenec David Štěpánek. Setrvali v „áčku“ i nadále? „Mlakić se zapojil zpět do přípravy juniorky, ovšem Štěpánka jsme se rozhodli v prvním týmu ponechat. Na soustředění v Turecku nás svými výkony překvapil. Má předpoklady a talent na to, aby v „áčku“ působil natrvalo. Nyní však musí jeho náročnou sportovní přípravy sladit se studiem. Rozhodně jej v tomto směru nechceme přetížit a stresovat,“ upozornil asistent trenéra Klusáčka.

Vnímáte duel proti Chrudimi jako generálku na ligu? Co tímto utkáním budete primárně sledovat? „Rádi bychom potvrdili sebevědomí, které si tým přivezl z Turecka. To souvisí nejen s uspokojivými výkony v posledních přípravných zápasech proti Ružomberoku a Botosani, ale i s kvalitní přípravou. Hodláme proti Chrudimi podat sebevědomý a konsolidovaný výkon. Chceme se prezentovat kvalitní obrannou fází a pestrou a kombinační ofenzivní hrou. Rozhodně nic nepodceníme, protože je pro nás důležité potvrdit a upevnit herní sebevědomí týmu,“ zdůraznil Roman Kučera, jenž ještě doplnil: „Všichni už se moc těšíme na atmosféru ostrého ligového utkání. Doufáme, že na fotbal jsou po zimní pauze hladoví i naši fanoušci a přijdou tým podpořit už v sobotním utkání proti Chrudimi.“

Po návratu z Turecka jste se znovu střetli se zimním klimatem. Bylo složité si na něj zvyknout? Na jakých terénech jste trénovali? „Bylo to komplikované. Z kvalitních terénů a příjemného klima jsme přešli do chladu a sněhu. Ve středu jsme využili posilovnu a umělou trávu. Jsme rádi, že jsme díky našemu vyhřívanému trávníku mohli ve čtvrtek a též v pátek trénovat na hlavní travnaté ploše stadiónu,“ ocenil asistent trenéra.

Jakou náplň nyní mají vaše tréninky? „Vše směřujeme k prvnímu ligovému utkání. Ladíme formu týmu a hodně se soustředíme na taktiku. Rádi bychom zkvalitnili spolupráci jednotlivých řad a skupin hráčů. Chceme do nich dostat všechny aspekty a detaily hry. Každý z nich musí vědět, co musí hrát a naplnit očekávání v obranné i útočné fázi,“ doplnil Kučera.

Vykrystalizovala vám v Turecku základní sestava? „Má to svůj vývoj. Uvidíme, do zápasu v Ďolíčku zbývá dlouhá doba. Věříme, že sportovní forma týmu bude kulminovat ve správný moment. Otazníky zatím máme na dvou či třech postech. V sobotu rozhodně nechceme vše odkrýt,“ řekl na závěr asistent trenéra.

 
Související
Aktuálně

Sportovec Jihlavska 2019: ocenění pro kolektivy FC Vysočina!

V důstojném prostředí Gotické síně jihlavské radnice dnes byli dekorování nejlepší sportovci okresu Jihlava za rok 2019. Stalo se tak s tříměsíčním zpožděním oproti tradičnímu březnovému termínu a hned dvojího ocenění se ve 20. ročníku ankety dostalo kolektivům FC Vysočina! Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2020 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.

 
 
×
Dnes v 17:00
SK Líšeň
FC Vysočina Jihlava
 
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu