19.02.2015, David Zeman

Josef Vrzáček: Nejlepší utkání jsme sehráli proti Senici

Josef Vrzáček: Nejlepší utkání jsme sehráli proti SeniciStarší dorost má za sebou úspěšný podzim, který zakončil na čtvrtém místě tabulky. Tuto pozici samozřejmě na jaře bude chtít uhájit a k tomu je důležitá kvalitní zimní příprava. Na to jak proběhla, jsme se zeptali trenéra Josefa Vrzáčka.

 

Jak byste zhodnotil zimní přípravu staršího dorostu?
Samozřejmě jsme sehráli spoustu utkání, ale musím říci, že ani jednou jsme vyloženě nepropadli. Povedené utkání jsme sehráli se Senicí, ve druhé půlce jsme soupeře přehráli, i přesto že jsme prohráli, toto utkání hodnotím asi jako nejlepší. Povedené utkání bylo i se Slovanem Bratislava, kde jsme vedli po půlce 2:0, poté jsme dali příležitost dalším hráčům a sestavu jsme hodně protočili, až poté soupeř dokázal stav utkání obrátit. Paradoxně nejhůře hodnotím vítězné utkání s Havlíčkovým Brodem, náš výkon nebyl dle našich představ. Ovšem to jaká byla skutečně zimní příprava, ukáže až první zápas na Spartě.

Vyhýbala se vám zranění? V jakém zdravotním stavu se nachází tým před startem soutěže?
Z tohoto pohledu jsem spokojený, celou zimní přípravu jsme prošli bez větších zranění, pouze ke konci jsme se potýkali s lehkou virózou. Dlouhodobě zraněný je pouze Radim Liška, který se zotavuje po operaci křížového vazu.

K jakým přesunům v kádru došlo?
Nejpodstatnější přesun se udál u Davida Štěpánka, který se přesunul do „A“ týmu, za to jsme všichni rádi a moc mu to přejeme, jeho úplný přechod mezi dospělé ale bude ještě chvíli trvat. Každopádně je jasné, že to pro nás byl klíčový hráč a my nyní pracujeme na jeho nahrazení. Novými tvářemi jsou Tomáš Smejkal z mladšího dorostu a Jakub Pěnkava, který je zde na hostování ze Slavia Praha a na podzim už působil střídavě v juniorce a ve starším dorostu, nyní se stal stálým členem našeho týmu.

Co je vaším cílem pro jarní sezónu?
Naším cílem není atakovat medailové příčky, chceme si sezónu užít a navázat na dobrý podzim. Důležitější než postavení v tabulce je pro nás ale samozřejmě příprava a výchova hráčů pro dospělý fotbal.

 
Aktuálně

Starší dorost do přípravy vstoupil dvojzápasem proti Dynamu

Početný kádr staršího dorostu dnes sehrál první duely letní přípravy. Namixované sestavy se v dvojzápase střetly s výběry Dynama České Budějovice. V úvodním zápase Vysočina nestačila 5:1 (3:0), když jedinou branku zaznamenal Adam Savi, a ve druhém byla naopak lepší Jihlava v poměru 0:2 (0:1) po trefách Adama Krejčího a Vojtěcha Doška. Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2020 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu