01.04.2015, Miroslav Fuks

FC Vysočina poděkuje hasičům, policistům a záchranářům!

FC Vysočina poděkuje hasičům, policistům a záchranářům!Po vzoru zámořské NHL či hokejové Sparty se fotbalový klub FC Vysočina rozhodl otevřeně poděkovat všem hrdinům všedního dne, kteří za nás nasazují své životy - hasičům, policistům, záchranářům a městským policistům. Jako projev velkých díků jim věnuje utkání 23. kola SYNOT ligy mezi FC Vysočina vs. FK Dukla Praha hrané v sobotu 11. dubna od 16:00 hodin, které se tak stane úvodním ročníkem projektu „VYSOČINA DĚKUJE!“.

 

„Cítíme, že myšlenka vděku a podpory vůči složkám Integrovaného záchranného systému není v české společnosti dostatečně zakořeněna. Rádi bychom každoročně upozornili na to, co pro veřejnost denně konají policisté, hasiči či záchranáři. Každý z nás už je minimálně jednou potřeboval a potřebovat bude. Projektem „VYSOČINA DĚKUJE“ bychom k této snaze a osvětě chtěli malou měrou přispět,“ zdůraznil Jiří Pech, předseda představenstva FC Vysočina.

Projektu bude věnováno utkání proti Dukle Praha, které je na programu v sobotu 11. dubna od 16:00 hodin. „Pro tento duel, který je z našeho sportovního hlediska velice důležitý, uvolníme jihlavským městským policistům a dále pak hasičům, záchranářům a policistům z Kraje Vysočina vstupenky v hodnotě více než 80.000 korun. Před utkáním hodláme věnovat finanční dar Nadaci policistů a hasičů. V poločasové přestávce pak chceme na hrací ploše vzdát hold vybraným hrdinům z řad složek Integrovaného záchranného systému. Věříme, že se k poděkování připojí též sportovní fanoušci a do posledního místa zaplní náš stadión,“ apeluje ředitel klubu Zdeněk Tulis.

Na Youtube kanálu Ježour TV si můžete prohlédnout zdařilou videopozvánku k úvodnímu ročníku projektu VYSOČINA DĚKUJE! Pozvání na utkání proti Dukle Praha se v ní ujal gólman Jan Hanuš.

Nadace policistů a hasičů

Tato nadace funguje již 12 let a pomáhá zlepšit životní podmínky dětí policistů a hasičů, kteří zemřeli při výkonu služby, v přímé souvislosti s ní nebo pro její výkon a bývalých policistů a hasičů těžce tělesně postižených následkem zranění utrpěného v přímé souvislosti s výkonem služby. V současné době Nadace poskytuje podporu 59 dětem z 36 rodin. Nepřispívá však jen materiálně, pomáhá také v řešení těžkých životních situací a při výchově dětí „nadační rodiny“. Pomáhá jim v zařazení se do plnohodnotného života ve škole a ve společnosti (měsíční spoření, pojištění, školní a studentské aktivity). Pořádá také letní a zimní ozdravné pobyty rodin doma i v zahraničí, organizuje pravidelná setkání a dvoudenní nadační setkání v Praze.

Od roku 2004 se nadace stará také o 41 těžce tělesně postižených bývalých policistů a hasičů. Umožňuje jim setkávání s bývalými kolegy, poskytuje právní a psychologickou pomoc. Dále organizuje společné ozdravné pobyty a lázeňské léčebné pobyty v tuzemsku i v termálních lázních v Maďarsku. Poskytuje také materiální a finanční pomoc pro postižené.

Více o Nadaci policistů a hasičů naleznete na adrese www.nadacepah.cz

 
Související
Aktuálně

Ani v generálce Vysočina neztratila zimní neporazitelnost

Generálka na jarní start FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY mezi Líšní a FC Vysočina vítěze nepoznala. Brněnský tým šel do vedení po rohu už v 7. minutě. Vysočina, která po celé utkání více držela míč a lépe kombinovala, se zaslouženého vyrovnání dočkala po půlhodině hry z kopačky Jakuba Selnara. Další branky už nepadly, takže Jihlava i v osmém duelu udržela... Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2024 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.
Nastavení cookies

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu