01.07.2006, Redakce

Co se děje v kádru FC Vysočina?

Co se děje v kádru FC Vysočina?Ředitel FC Vysočina Zdeněk Tulis si v těchto dnech rozhodně nemůže stěžovat na nedostatek práce. Krom jiného ho nyní velmi zaměstnáváme tvorba kádru prvního mužstva, aby bylo schopné zaútočit na okamžitý návrat do nejvyšší soutěže. Pojďme se nyní blíže podívat na jednotlivé kádrové otazníky a shrnut známá fakta.

 

Jisté odchody

Levonozí obránci Kopic a Liška přestoupili do Sparty Praha, resp. do Liberce. Tomáš Kaplan klub s určitostí opouští a hledá si pravděpodobně zahraniční angažmá. Ivu Svobodovi ředitel klubu Tulis v těchto dnech nabídl novou smlouvu, ovšem ten se nakonec rozhodl pro cizinu.

Zúbek, Rzeszoto a Perniš

Avizovaný odchod Ľuboše Perniše do Kladna zatím není zdaleka definitivní. O jeho osudu se totiž bude rozhodovat až 3. července. „Perniš je naším hráčem, kterému končí smlouva a se kterým se jedná o jejím prodloužení," vysvětluje Tulis. „Odejít, pokud by nezamířil do zahraničí, může jen s naším souhlasem.“ A právě ten nevydá vedení klubu dřív než v pondělí 3. července. „Pokud dojde k tomu, že nám tento den řekne, že chce odejít a bude mít takové podmínky, jež nebudeme schopni splnit, uvolníme ho," tvrdí Tulis.

Stejná situace je i u gólmana Braňa Rzeszota, který od vedení FC Vysočina obdržel nabídku nové smlouvy. I v jeho případě padne rozhodnutí o jeho setrvání v Jihlavě v pondělí. „Pokud se nám Braňa nepodaří udržet, tak za něj určitě přijde odpovídající náhrada,“ ujišťuje Tulis.

Mnohem složitější situace panuje kolem Marka Zúbka, který je stále hráčem Baníku Ostrava a k 1.7. by se měl zapojit do přípravy tohoto klubu. Celá věc však ještě zdaleka není dořešena, protože hráč návrat do Ostravy nepreferuje. Nyní zvažuje více variant svého dalšího působení včetně nabídky FC Vysočina.

Dorostenci v přípravě

V pondělí 3. července se do přípravy zapojí dvojice Rostislav Šamánek (1989) a Jan Kovařík (1987). O týden později další končící dorostenec Tomáš Cihlář (1987), jehož zpoždění způsobily problémy se zády.

Posílení útoku

Vedle vyřešení dalšího působení trojice Zúbek, Rzeszoto a Perniš je prioritou ředitele Tulise posílení útoku. Poté, co sešlo z příchodu střelce Jiřího Kowalíka, kterého zlákala lukrativní nabídka Jakubčovic, se Tulis zaměřil na ještě zajímavější jméno – Petra Švancaru!

Výborný technik a střelec se minulý týden nedomluvil na pokračování spolupráce s FC Brno. „Je pro nás zajímavým typem. Určitě by byl obrovským lákadlem diváků, protože je to Pan fotbalista," chválí Tulis hráče, jemuž se přezdívá "Mercedes". Devětadvacetiletý brněnský forvard, jenž před čtyřmi lety 20 góly vystřílel postup do ligy Opavě, dostal od FC Vysočina nabídku a angažmá ve druhé lize nebránil. „Ta jednání jsou velice příjemná. Je vidět, že Jihlava má po podivném sestupu chuť se do ligy vrátit,“ říká osmadvacetiletý forvard, který však dostal i finančně lákavou nabídku ze zahraničí. Jasno o jeho příštím angažmá by mělo být zhruba do týdne.

Z brněnského kádru by jihlavský ředitel rád získal i jiného útočníka, Pavla Simra. Ten své kvality již na Vysočině předvedl, když se při svém hostování před dvěma lety stal nejlepším střelcem klubu. „Můžu vám říct, že o něj neustále usiluji. Je to hráč číslo jedna, kterého bych chtěl získat,“ uvedl Tulis.

Pozornost jihlavského klubu je však zaměřena i na další forvardy. Jedním z nich je i útočník Olomouce Jan Schulmeister. Dvacetiletý mladík dosud v nejvyšší soutěži odehrál 14 utkání a vstřelil dvě branky. „Máme o něj zájem, ovšem bude hodně záležet na dalším jednání s jeho mateřským klubem, který momentálně upřednostňuje spíše hráčskou výměnu,“ nechtěl více upřesnit Tulis.

 
Aktuálně

U17 podlehl těsně prvnímu týmu Budišova

U17 má za sebou první konfrontaci s dospělým fotbalem. Tým pod vedením kouče Kamila Průši se proti FC Budišov - Nárameč po prvních dvaceti minutách dostal zaslouženě do vedení díky individuální akci Fily. Utkání nakonec i přes veškerou snahu našich hráčů skončilo 2:1 (1:1) ve prospěch zkušenějšího týmu Budišova. Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2019 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.

 
 
 
M-soft
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu