19.04.2015, Miroslav Fuks

Češi po výhře nad Belgičany berou 7. příčku

Češi po výhře nad Belgičany berou 7. příčkuTým OA, SZŠ a SOŠS Jihlava, který reprezentoval Českou republiku na 24. ročníku světového šampionátu středních škol ISF World Schools Football Championship v Guatemale, skončil své putování turnajem vítězstvím nad Belgií v boji o konečné 7. místo. V základní hrací době ofenzivní duel skončil remízou 3:3, poté naši mladíci uspěli v poměru 3:2 v samostatných nájezdech na brankáře. Český tým na šampionátu sehrál 8 duelů, prohrál pouze jediný, ovšem musí se spokojit „až“ se sedmou pozicí. Nyní našemu výběru přejeme šťastnou cestu a pohodový návrat do vlasti!

 

Zápas o 7. místo: Česko - Belgie 3:3 (3:2), po samostatných nájezdech 3:2

Góly: Průša, Štěpánek, Novotný

Sestava: Konrád - Ločárek, Kolčava, Malár, Čermák - Vitásek, Novotný (46. Horký) - Fikar (50. Bartók), Štěpánek, Průša (35. Smejkal) – Klíma.

„Zápas přinesl spoustu šancí na obou stranách. My jsme ve 20. minutě vedli již 3:0 a zdálo se být rozhodnuto. Jenže jsme se příliš uspokojili a nechali soupeře během 13 minut srovnat. Poté jsme spalovali jednu šanci za druhou, ovšem také jsme přežili několik příležitostí Belgie. Při nájezdech jsme tentokrát uspěli a odvážíme si z Guatemaly celkové 7. místo. A to i přesto, že jsme na prestižním turnaji prohráli pouze jednou jedinkrát. Tak krutý to byl turnaj pro naše chlapce,“ řekl na závěr vystoupení českého výběru Josef Morkus.

 
Aktuálně

Březina: Počet tréninkových ploch pro fotbal v Jihlavě je nedostatečný

Fotbalový klub netvoří pouze hráči nebo trenéři jednotlivých týmů. Jeho důležitou a nedílnou součástí představují zaměstnanci klubu, kteří se fotbalistům snaží vytvářet co nejlepší zázemí pro jejich sportovní růst. O ohlédnutí za skončeným rokem 2019 jsme požádali Jindřicha Březinu, technického manažera FC Vysočina Jihlava. Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2019 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.

 
 
 
M-soft
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu