24.04.2015, Miroslav Fuks

Luděk Klusáček: Utkání rozhodla první půlhodina zápasu

Luděk Klusáček: Utkání rozhodla první půlhodina zápasuNa jihlavském stadiónu vládla v pátečním podvečeru euforie. Fotbalisté FC Vysočina přehráli ostravský Baník, potvrdili výhru ze Slavie a výkonem v první půli pohladili duši fanoušků, kteří velmi slušně zaplnili tribuny. Není divu, že domácí kouč Luděk Klusáček měl na pozápasové tiskové konferenci důvod ke spokojenosti.

 

„Utkání se nám rozhodně hodnotí lépe, než trenérovi soupeře. Rozhodla úvodní zhruba půlhodina zápasu, ve které jsme šli do dvoubrankového vedení. Potom jsme Baník pustili do větší aktivity. Nicméně si myslím, že jsme měli i další příležitosti náš náskok zvýšit, abychom utkání dohráli v úplném klidu. Bohužel jsme neproměnili. Těšíme mne, že jsme zvládli defenzivní práci a utkání dohráli s nulou obdržených branek. Spokojen jsem samozřejmě s tříbodovým ziskem a řadou vydařených útočných akcí,“ řekl ve svém úvodním hodnocení jihlavský trenér Luděk Klusáček.

Dále se vyjádřil k dílčímu poklesu aktivity po strhující půlhodině utkání: „V poločase jsem hráčům vytýkal, že v poslední čtvrthodině první půle přestali dostupovat do soubojů a měli jsme trošku problémy. Baník ale hrál na riziko, tudíž jsme si v dalších minutách vytvořili řadu příležitostí, které jsme mohli lépe vyřešit. Dnes nás to naštěstí nebolí. Nutno dodat, že i Baník měl několik dobrých příležitostí potrestat nás a zápas zdramatizovat. Ještě bych chtěl říci ke hře ostravského celku, že se mi přes prohru líbila. Možná budou pod kritikou, ale snažili se hrát fotbal. Jde o mladé mužstvo, které dělá chyby. Hraje však dobře,“ uvedl závěrem Klusáček.

Jeho protějšek Petr Frňka byl na tiskovce velmi kritický: „Nastoupili jsme vycpaní kacema o tom, jak budeme bojovat a nebudeme se schovávat. A pak jsme předvedli přesný opak. Báli jsme se říct si o míč, prohrávali jsme souboje, nechtěli jsme hrát, chyběl nám důraz. Dostali jsme velmi brzy gól, následně druhý a do konce půle jsme doslova doklopýtali. Kdybychom dostali ještě další dvě branky, ani bychom necekli. Musím ale začít s kritikou u sebe, budu muset přehodnotit, zda dávám příležitost těm správným hráčům. Zda ti, kterým dávám důvěru, jsou vhodní pro herní způsob, který se snažíme praktikovat. Je to pro mě obrovské zklamání. Totálně jsme se shodili. Možná by bylo dobré poslat hráče na stáž k panu Světlíkovi do fabriky, aby poznali, jak se opravdu maká," zkritizoval trenér Baníku své svěřence za špatný výkon.

Pozápasové ohlasy v sestřihu tradičně nabízí Youtube kanál Ježour TV. Krom komentářů trenérů Luďka Klusáčka a Petra Frňky z tiskové konference přinášíme i slova střelců branek Harise Harby a Jana Klimenta.

 
Související
Aktuálně

Aleš Křeček: Takto vybojované vítězství jsme fakt potřebovali

Odměna za dosavadní dřinu. Výhra semknutého bojujícího týmu, který na hřišti nechal duši. Nejen takto komentoval dnešní výhru FC Vysočina kouč Aleš Křeček. Jeho tým se dočkal prvního tříbodového zisku v sezóně a Jihlava se radovala z historicky prvního vítězství z Chrudimi. Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2020 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Generální partner klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu