17.07.2015, Miroslav Fuks

Kučera: Věříme, že se tým stabilizoval a je připraven

Kučera: Věříme, že se tým stabilizoval a je připravenLetní přípravný dril FC Vysočina je před svojí poslední kapitolou – generálkou na start SYNOT ligy, který v sobotu 25. července obstará konfrontace s předním týmem FNL – FC MAS Táborsko. Duel se uskuteční na novém trávníku stadiónu v Jiráskově ulici od 18:00 hodin. Vstupné je samozřejmě zdarma.

 

Před zápasem jsme oslovili asistenta trenéra Romana Kučeru. Jak je z pohledu tréninkové náplně spokojen s průběhem letní přípravy? „Z pohledu objemu a náplně tréninků můžeme být spokojeni. Jinak ale máme za sebou hodně specifickou přípravu. Před jejím startem odešlo poměrně dost hráčů a kádr se významně změnil. Nastaly tak určité turbulence, které zpočátku ovlivnily dění a chvíli trvalo, než si tým sednul. Teď už můžeme říci, že se mančaft stabilizoval a všichni hráči znají své role a možnosti v kolektivu. Na nás trenérech je nyní úkol, abychom tým správně poskládali a připravili. Jsem přesvědčen, že je v něm velký potenciál, který z něj musíme dostat. Na hráče, kteří v uplynulé sezóně nedostali takový prostor, teď hodláme naložit větší břímě zodpovědnosti. Musíme si vychovat nové lídry jak na hřišti, tak i v kabině,“ řekl Kučera.

Negativem léta byly velmi špatné výsledky přípravných duelů. Čím si je vysvětlujete? Už jste někdy zažil takovou bilanci přípravného bloku? „Souvisí to s výše uvedenými změnami v kádru a množstvím testovaných hráčů včetně našich juniorů. Navíc, aniž bych chtěl prohry nějak omlouvat, tak jsme, krom Perleťového poháru, podlehli velice silným a konsolidovaným soupeřům. Alespoň jsme tak prověřili jednotlivé hráče a poznali jejich nedostatky a aktuální sportovní výkonnost. Výrazné porážky nás určitě velmi mrzí, rozhodně nebyly v pořádku a neměly by se už opakovat. Dílčím způsobem jsme tak poškodili kredit klubu. Chyby v těchto duelech učinili všichni včetně realizačního týmu. Věříme, že už jsme toto negativní období překonali. Prvním pozitivem byl slušný výkon v utkání proti Galatasaray. Doufám, že na něj navážeme nejen proti Táborsku, ale i v soutěžním období,“ uvedl asistent trenéra Klusáčka.

Očekáváte, že stávající kádr ještě bude do startu ligy doplněn? „Rádi bychom soupisku posílili o jednoho či dva hráče. Největší problém vnímáme na levém kraji obrany. Pokud se adekvátní doplnění nepodaří zajistit, tak si umíme poradit z hráčů stávajícího kádru. Naší největší devízou by měl být koncentrovaný týmový výkon spojený s kolektivní silou a energií. Takto budeme schopní potrápit i favority,“ zdůraznil Roman Kučera.

S kterými fotbalisty pro sobotní duel nemůžete počítat? „Štěpánek začne s lehčím svalovým zraněním naplno trénovat až v pondělí. Na marodce je gólman Kotnour, další brankář Vejmola začíná postupně navyšovat tréninkové dávky a dlouhodobě zraněný je stoper Šourek. Otazník je, zda se do soboty podaří administrativně dotáhnout přestup Opluštila,“ poskytl pohled na zdravotní stav týmu asistent Kučera.

Vnímáte střetnutí proti Táborsku jako generálku na ligu nebo pro vás mělo větší vypovídající hodnotu utkání proti Galatasaray? „Každý zápas je pro nás v naší situaci důležitý. Potřebujeme do startu sezóny získat tolik potřebné týmové i individuální sebevědomí. Do utkání s Táborskem, které nás v posledních dvou přípravných zápasech dokázalo porazit, půjdeme maximálně zodpovědně a koncentrovaně. Chceme jej zvládnout vítězně a po kvalitním výkonu,“ sdělil Kučera.

Na kolika místech máte jasno o základní sestavě proti Spartě Praha? „Rozhodujeme se asi na třech postech sestavy. Složení jedenáctky se bude odvíjet i od herního stylu a rozestavění Sparty, kterou v letní přípravě sledujeme a jejich hru vyhodnocujeme,“ doplnil asistent trenéra FC Vysočina.


 
Související
Aktuálně

Kameník: Jsme přesvědčení, že kádr je konkurenceschopný

Už třetí týden probíhá letní dril fotbalistů FC Vysočina. Na její průběh, hodnocení odehraných duelů, odchovance v přípravě či nové tváře v kádru jsme se zeptali osoby nejpovolanější – kouče Jana Kameníka. Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2022 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.
Nastavení cookies

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Generální partner klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu