22.07.2015, Miroslav Fuks

Chytka: Těší mne, že naše prostředky byly dobře využity

Chytka: Těší mne, že naše prostředky byly dobře využityFotbalový klub, to nejsou jen profesionální fotbalisté, trenéři, mládežničtí hráči či zaměstnanci klubu, ale i sponzoři, kteří se nemalou měrou podílejí na fungování a ekonomickém zabezpečení klubu. Vytvořili jsme proto pravidelnou rubriku, která si bude klást za cíl bližší představení reklamních partnerů FC Vysočina. Aktuálně naše volba padla na skupinu Transa Group, která v Jihlavě mimo jiné provozuje IEG slévárnu přesného lití a dynamicky se rozvíjející Business Park Staré Hory. Dotazy jsme položili panu Petru Chytkovi, jednateli obou uvedených společností.

 

Jak dlouho už vaše firma podporuje FC Vysočina?
Transa Group má sponzorskou smlouvu s FC Vysočina od roku 2005, tedy nepřerušeně 10 let. Firmy naší skupiny však jihlavský sport finančně podporují již od roku 1990, což je 25 let. Mnozí fanoušci si určitě vybaví reklamy Sunoco na různých sportovištích v regionu. Nyní je ale v regionu naší prioritou FC Vysočina. Proč, to bych asi vysvětlil dále.

Co je pro Vás motivem k podpoře fotbalu, potažmo FC Vysočina?
FC Vysočina je příkladem toho, že když se za účelem chvályhodné ideje dají dohromady dobří a charakterní manažeři, může vzniknout výsledek, který přetrvá generace. Pánové Vaculík a Tulis šli do ideje vytvořit na Vysočině základnu vrcholového fotbalu a začali od malých žáčků. Dnes vychovávají vrcholové fotbalisty. Stálo je to nezměrně úsilí a peněz. Pro mne to jsou ti, kteří by měli být reprezentováni veřejnosti, jak má vypadat sport a jeho řízení. Takovíto lidé by měli mít pomníky před stadiony. Tohle jsou ti, kteří dělají český sport, bez senzací, cílevědomě, každodenně. Uvědomují si, že je třeba nejdřív investovat do výchovy mladých fotbalistů a že sport je o výchově lidí k férovému jednání, pracovitosti a odolnosti. Škoda, že to samé nemohu říci o vedení českého fotbalu.

Hrál jste nebo stále ještě hrajete fotbal aktivně? Jaký je vlastně Váš vztah k nejpopulárnějšímu světovému sportu?
Až do dorosteneckého věku jsem hrál fotbal za Jihlavu. Tehdy jediné travnaté hřiště bylo na Dynamu, u Jánů. Tam ovšem hráli především muži. Takže všechny dorostenecké týmy v Jihlavě trénovaly a hrály na škváře. Ještě dnes slyším mojí matku, jak hartusí „kdo to má pořád prát a zašívat!“. První kožené kopačky jsme si koupili až na turnaji v NDR. Studoval jsem, a o prázdninách chodil na brigády. Odpoledne po tvrdé práci byl ještě trénink. Nikdo z nás si nestěžoval, byla to pro nás zábava, a jak se dnes říká životní styl. Mám z těch dob spoustu kamarádů. Tento sport nám dal i vztah k atletickým vytrvalostním disciplínám, takže dodnes s mnohými potkávám na vytrvaleckých běžeckých závodech. Dnes už bohužel v kategorii „dědků“, kde ty časy nejsou nic moc.

Navštěvujete zápasy FC Vysočina pravidelně? Byl jste i na některém venkovním ligovém zápase?
Navštěvuji občas, permanentky využívají především naši zaměstnanci.

Navštěvujete zápasy české reprezentace, českých klubů v evropských pohárech, popř. jste vyrazil i na atraktivní duely jiných evropských lig?
Nenavštěvuji. Pracuji denně od 6:00 do 16:00 či 17:00 hodin. Běhám dálkové tratě, trénink také zabere nějaký čas. Takže většinou čas a náladu mám tak podívat se v televizi na zprávy, či sem tam na dobrý fotbal. Bohužel ale ne na český. Když vidím, jakým způsobem se staví reprezentace, jak český reprezentant simuluje, lže, snaží se dát gól i nefér, to mne odrazuje. Je varovné, jak se nám čím dál víc vzdalují dobré týmy v Evropě a ve světě. Ty dobré se vyznačují radostí z kombinace, ze souhry. Hráč myslí především na tým, ne na sebe.

Sledujete i výsledky dalších týmů FC Vysočina?
Sleduji, a mám z nich radost. Radost z toho, že naše prostředky byly využity dobře. Tak, jak jsme se dohodli. Ve prospěch rozvoje fotbalu na Vysočině. Tedy ne jen pro první mužstvo dospělých, ale pro chod celého výchovného a tréninkového komplexu FC Vysočina.

Jak hodnotíte účinkování FC Vysočina v uplynulém ročníku SYNOT ligy?
Uplynulá sezona byla fenomenální úspěch. Znovu říkám, obdiv k manažerské práci šéfů FC Vysočina. Trápící se tým zvednout, a dovést téměř k pohárovým umístěním, to tedy klobouk dolů.

Který zápas se Vám nejvíce líbil a který Vás naopak nejvíce rozladil?
Nemohu vypíchnout určitý zápas. Moc jsem jich neviděl. Samozřejmě, každá zpráva o výhře je super.

Jakého bývalého hráče FC Vysočina byste v jihlavském kádru rád znovu viděl?
Vše se vyvíjí. Už staří Řekové říkali „věčná je jenom změna“. A tak i z hráče, který se zdá neperspektivním, se v jiném prostředí může stát špičkový fotbalista. A naopak. To platí i v životě, v práci. Koupit někoho lze, ale nikdy nevíte, zda a jakým přínosem bude. Ta podle mého názoru správná cesta je spoléhat se na mladé hráče, pro které je možnost dostat se do nejvyšší soutěže klíčovou metou. Takže i nadále máme plnou důvěru v rozhodnutí manažerů FC Vysočina. Neboli, jak říká kardinál Richelieu ve Třech mušketýrech: „Cokoliv učiní držitel tohoto listu, činí pro blaho Francie, a s mým vědomím“.

Jaký tipujete výsledek nadcházejícího duelu?
Rád se nechám překvapit.

 
Aktuálně

U19: Na srovnání se Sigmou už nebyly síly

Starší dorost sehrál během deseti dnů tři duely s celky na 2.-4. místě tabulky nejvyšší soutěže. Zatímco Pardubice a Baník naši mladíci dokázali pokořit, tak k bodovému zisku proti Sigmě jim jedna branka a více sil scházely. Úvodní gól utkání vstřelil Tadeáš Záruba, na konečný stav 2:3 (1:2) snižoval Jan Haala. Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2023 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.
Nastavení cookies

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu