18.08.2015, Miroslav Fuks

Sobotka: Rozhoduje kolektivní výkon mužstva

Sobotka: Rozhoduje kolektivní výkon mužstvaFotbalový klub, to nejsou jen profesionální fotbalisté, trenéři, mládežničtí hráči či zaměstnanci klubu, ale i sponzoři, kteří se nemalou měrou podílejí na fungování a ekonomickém zabezpečení klubu. V rámci tradičního bližšího představení reklamních partnerů FC Vysočina naše volba padla na známou společnost GLS Czech Republic, která zajišťuje přepravu balíků po celé Evropě. Dotazy jsme položili panu Milanu Sobotkovi, provozní ředitel jihlavské centrály.

 

Co je pro Vás motivem k podpoře fotbalu, potažmo FC Vysočina?
Fotbal vnímám jako nejpopulárnější sport planety. V dnešní době nepřeberných možností, jak mohou mladí lidé trávit svůj volný čas, mi připadá na místě podpořit smysluplnou činnost a tou sport (potažmo fotbal) bezesporu je. Vzhledem k regionálnímu působení GLS se spojení s FC Vysočina přímo nabízí. Klubu se snad podařilo stabilně se zabydlet v nejvyšší soutěži, daří se mu vychovávat hráče, kteří se prosazují v zahraničních ligách i české reprezentaci. Jsme rádi, že toho můžeme být druhým rokem součástí.

Hrál jste nebo stále ještě hrajete fotbal aktivně? Jaký je vlastně Váš vztah k tomuto sportu?
Závodně jsem sice fotbal nikdy nehrál, ale patřím k vděčným divákům jak televizních přenosů, tak živých utkání přímo na stadionu.

Navštěvujete zápasy FC Vysočina pravidelně? Byl jste i na některém venkovním ligovém zápase?
Domácí zápasy Vysočiny navštěvuji pravidelně, venkovní utkání sporadicky.

Navštěvujete zápasy české reprezentace, českých klubů v evropských pohárech, popř. jste vyrazil i na atraktivní duely jiných evropských lig?
ČR reprezentaci sleduji bedlivě a navštěvuji kvalifikační utkání o postup na EURO 2016. Skupinu jsme si sice zkomplikovali prohrou na Islandu, ale o to zajímavější bude závěrečné rozuzlení a cílová rovinka letošního podzimu. Jsme stále ve hře.

Sledujete i výsledky dalších týmů FC Vysočina?
Přiznám se, že výsledky mimo A tým nestíhám z časových důvodů sledovat. Ale v klubu je viditelná dobrá práce s mládeží, jak vznikem akademie, tak i počtem odchovanců, kteří se dokázali prosadit.

Jak hodnotíte vystoupení FC Vysočina v dosavadním průběhu sezóny?
Herní projev není úplně špatný, například proti Spartě jsme měli výbornou defenzivu a v podstatě za celý zápas jsme je pustili jen do jedné tutovky. Problémy máme zatím v ofenzivní části hry, kde se nedokážeme prosadit. Snad to brzy prolomíme a naši soupeři začnou lovit balon ze svých sítí.

Který zápas se Vám nejvíce líbil a který Vás naopak nejvíce rozladil?
V předminulém ročníku jsem si vychutnal zápas proti Olomouci, které jsme nasázeli 5 gólů. Nevybavuji si ale zápas, který by mě nejvíc rozladil.

Kteří hráči současného týmu náleží mezi Vaše oblíbence?
Určitě některé oblíbence mám, které bych vyzdvihnul, ale nakonec se vždy jedná o kolektivní výkon celého mužstva. Proto bych byl rád, aby dobře pracovalo celé mužstvo a posunulo se v konečném součtu zase o stupínek výš.

Jakého bývalého hráče FC Vysočina byste v jihlavském kádru rád znovu viděl?
Těch hráčů je celá řada a věřím, že si naši odchovanci, kteří se dostali do špičkových, ať již českých nebo i evropských klubů, najdou zase cestu zpět na Vysočinu a předají své zkušenosti mladým hráčům.

Jaký tipujete výsledek duelu proti Slovácku?
Můj tip na výsledek je 2:0, ale za každou výhru budu rád.

o GLS

GLS Czech Republic, s.r.o., dceřiná společnost General Logistics Systems B.V., zajišťuje spolehlivé, vysoce kvalitní služby přepravy balíků pro 220.000 zákazníků v Evropě, doplněné logistickými a expresními službami. „Lídr kvality v evropské balíkové přepravě“, to je hlavní motto GLS. Prostřednictvím vlastních a partnerských společností provozuje skupina GLS síť pokrývající 37 evropských zemí a se zbytkem světa je propojena přes smluvní partnery. GLS disponuje 39 centrálními překladišti a 662 depy. Se svou pozemní sítí se řadí k předním poskytovatelům balíkových služeb v Evropě. Cca 14.000 zaměstnanců zpracuje 404 milionů balíků ročně. V České republice má GLS 16 regionálních dep a centrální překladiště v Jihlavě.  Ve finančním roce 2013/14 dosáhla skupina GLS obratu 1.96 miliardy eur.

 
Aktuálně

Vysočina otestovala hráče a na úvod přípravy podlehla Jablonci

Po roce ve Zbuzanech u Prahy znovu nastoupila druholigová Vysočina proti Jablonci. Přední celek české ligy byl v přípravné konfrontaci produktivnější a na úvod letního bloku si připsal výhru 3:0 (1:0). Vysočinu může po sympatickém výkonu mrzet řada neproměněných příležitostí. Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2019 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.

 
 
 
M-soft
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu