07.09.2015, Miroslav Fuks

Hanuš: Ve středu se chci zapojit do tréninku

Hanuš: Ve středu se chci zapojit do tréninkuDruhý díl ankety fanoušků FC Vysočina, která na webu hledá „Hráče měsíce“, poznal stejného vítěze. Stejně jako za červenec, tak i za srpen zvítězil gólman Jan Hanuš. I druhé místo bral stejný fotbalista – krajní záložník Augusto Batioja. Změna nastala pouze na 3. příčce, kde Murise Mešanoviće nahradil středopolař Marek Jungr. Po měsíci vám tak znovu přinášíme rozhovor se strážcem jihlavské branky.

 

Honzo, jak jsi viděl své srpnové výkony? Z kterého duelu jsi měl nejlepší dojem?
Předně bych chtěl fanouškům poděkovat za důvěru a zaslané hlasy. Odpověď na otázku je docela jednoduchá, neboť proti Jablonci jsme podali velmi dobrý výkon, udržel jsem čisté konto, snad jsem i něco chytil a hlavně jsme vybojovali velmi důležité body.

Vyčítáš si některý z obdržených gólů?
Ani snad ne. Mrzí mne, že jsme velmi dobrý výkon v domácím utkání proti Slovácku nedokázali přetavit alespoň v remízu. V tomto utkání jsem se cítil dobře, přesto jsem dvakrát inkasoval. Hlavně Valenta svoji ránu trefil parádně.

Proti Slovácku jsi chytil penaltu Doškovi. Měl jsi ho přečteného?
V daný moment jsem cítil křivdu za výrok sudího a byl jsem zdravě naštvaný a vyhecovaný. Chtěl jsem penaltu chytit a udržet naše šance na body. Lapení penalty mne potěšilo, cítil jsem zadostiučinění, ovšem zápas jsme alespoň do remízy nedotáhli.

Jaké pro tebe bylo sledovat trápení svých spoluhráčů při poháru ve Staré Říši pouze z ochozů stadiónku?
Ukázalo se, jak specifické pohárové zápasy mohou být. První půle nebyla špatná, ovšem místo proměnění řady šancí a zvýšení našeho náskoku jsme ze standardky inkasovali vyrovnávací branku. Ve druhé půli jsme se pak notně protrápili k postupu. Ten pro nás byl důležitý a jsme rádi, že jsme v dalším kole.

Tým v sobotu čeká velice těžký duel v Olomouci. Věříš, že dokážete bodovat?
Opravdu věřím, že tento důležitý zápas dokážeme zvládnout a odrazíme se do příjemnějších pater tabulky.

Nakolik je reálné, že bys do utkání proti Sigmě zasáhl? Jak je na tom tvůj prst a jak vlastně ke zranění došlo?
Při středečním tréninku na mne letěla tvrdá přízemní střela, která mi nešťastně vykloubila prsteníček. Proces hojení naštěstí postupuje hodně rychle. Prst už nefixuje termodlaha, mohu s ním hýbat a ve středu bych chtěl zkusit trénovat. Věřím, že budu schopen v sobotu chytat.

Vyrazil jsi v pátek na exhibiční rozlučku svého trenéra a bývalého spoluhráče Jaromíra Blažka?
Utkání jsem si společně s manželkou nenechal ujít. Fandili jsme a duel jsme si moc užili. Jen škoda, že nedorazilo více diváků, než šest tisícovek. Jarda by si za svoji kariéru ještě více zaplněné ochozy nesporně zasloužil.

Pořadí ankety "Hráč měsíce" za srpen 2015:

1. Hanuš Jan 212b., 2. Batioja Augusto 161b., 3. Jungr Marek 84b., 4. Kukoľ Vladimír 64b., 5. Kryštůfek Lukáš 57b., 6. Mešanović Muris 50b., 7. Krejčí Jiří 41b.

Janu Hanušovi zraněný prsteníček nebránil v rozdání mnoha podposů v rámci čtvrteční autogramiády.

 
Aktuálně

Radim Kučera: Z Ústí nad Labem bod určitě bereme

0:0. To je častý výsledek zápasů FC Vysočina v Ústí nad Labem. Přes řadu šancí platil i v dnešním duelu, který byl pro oba celky úvodním v novém ročníku FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY. Před střelci měli navrch oba gólmani. Kouč Radim Kučera po skončení zápasu bod ze stadiónu soupeře bral. Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2019 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.

 
 
 
M-soft
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu