15.12.2015, David Zeman

Průša: Spartě se nedá opakovaně konkurovat

Průša: Spartě se nedá opakovaně konkurovatStarší dorost U19 zakončil podzimní sezónu přesně uprostřed tabulky s minimální ztrátou na druhé místo, ale stejně tak s tenkým náskokem na sestupové příčky. O zhodnocení uplynulé půlsezóny jsme poprosili trenéra staršího dorostu Kamila Průšu.

 

Váš tým po základní části skončil na 10. příčce se ziskem 29 bodů. Odpovídá toto umístění možnostem týmu?
Nejvyšší dorostenecká soutěž je nesmírně vyrovnaná. Z dvaceti týmů zde již není nikdo vyloženě slabší. Myslím, že jsme měli na to mít o pět bodíků více. Dva body mi chybí z utkání v Českých Budějovicích, bod ze Zlína a dva body z Pardubic. Ve všech těchto zmíněných zápasech jsme ztratili výhry nebo remízu až v samotných závěrečných minutách či v nastavení. Proto si myslím, že bychom měli být v konečné tabulce výše. I tak máme pouhých 6 bodů ztrátu na druhé Teplice. Stejně tak máme pět bodů náskok na to, abychom se vyhnuli baráži.

Jaké jsou cíle pro jaro?
Cíl je jasný. Připravit během zimního přípravného období hráče tak, abychom neměli problémy s udržením soutěže. Jarní část bude jistě velmi těžká. Bylo by perfektní, kdybychom se pohybovali v horní polovině tabulky.

Jaký podzimní duel se týmu povedl? Kdy jste naopak nemohl být spokojen?
Mně osobně se nejvíce líbilo utkání doma s Teplicemi. Zde jsem byl opravdu spokojen. Nejméně nám vyšlo utkání se Zbrojovkou. Špatný výkon jsme korunovali dvěma vlastními góly.

Jasným lídrem tabulky je Sparta Praha, vy jste s ní byli schopni uhrát remízu. Dá se tedy tomuto týmu konkurovat?
Do tohoto utkání jsme šli v nejsilnější možné sestavě. Vypomohli nám hráči, kteří jsou již v tréninkovém procesu „posunutí“ do juniorky (Klíma, Vitásek) nebo do A mužů (Štěpánek). Navíc si myslím, že jsme v první půli předvedli solidní koncentrovaný výkon založený na zodpovědnosti při bránění a na přechodu do rychlých protiútoků. Sparta nás mohla trošku podcenit, a proto jsme v závěru utkání dosáhli na remízu. Sparta má v soutěži opravdu TOP tým. Sledovat její hráče je radost. Proto naprosto zaslouženě vede ligu s náskokem dvaceti bodů. Nemyslím si tedy, že se dá tomuto týmu opakovaně konkurovat.

Co bylo předností týmu? V čem jste zaostávali?
Velmi si vážím pracovitosti hráčů v tréninkovém procesu. Jejich přístup je opravdu na vysoké úrovni. Hráči z ročníku 1997 jdou dobrým příkladem hráčům 1998, kteří se opravdu chytli a šli postupně výkonnostně nahoru. Rok rozdílu je opravdu znát. Postupně se však mladší hráči začínají s těmi staršími srovnávat, mám na mysli v rychlosti, síle a hlavně v soubojovém chování.  Rovněž si vážím toho, že docházelo minimálně ke zraněním. Kéž by to takto pokračovalo i na dále. Oproti těm týmům, které jsou do pátého šestého místa, zaostáváme v práci s míčem pod tlakem a v práci s prostorem. Celkově bych to nazval individuální technikou hráčů.

Kteří fotbalisté náleželi k oporám týmu? Dojde k nějakým posunům do vyšší kategorie? Posune se někdo z U17?
Nebudu vyzdvihovat jednotlivce a jmenovat. V každém utkání se více ukázal některý hráč, jinému to zase tolik nevyšlo. Výkonnost hráčů v této kategorii je ještě dosti kolísavá. Myslím, že dva hráči by se měli posunout do juniorského týmu. Nikdo z U17 by neměl jít nahoru do U19. Toto vše ještě není úplně dořešeno. Jakmile to bude hotové, tak se to dovědí nejdříve samotní hráči.

Závěrem bych chtěl poděkovat asistentům Tomáši Vedralovi a Liboru Smejkalovi, fyzioterapeutce Markétě Nohejlové, vedení mládežnického úseku a v neposlední řadě také trenérům juniorky a A mužů za výbornou spolupráci!

Hráčské statistiky U19

Odehrané minuty (zápasy): 1730 (20) – Kolčava, 1710 (19) – Beseda, 1675 (21) – Ločárek, 1558 (18) – Vedral, 1271 (17) – Bajer, 1226 (20) – Novotný, 1189 (14) – Vitásek, 1080 (12) – Pokorný, 1076 (13) – Čermák, 1005 (17) – Smejkal, 960 (19) – Šimončič, 884 (15) – Malár, 862 (15) – Sargsyan, 810 (9) – Konrád, 586 (17) – Pěnkava, 456 (16) – Časta, 450 (5) – Štěpánek, 407 (8) – Kafoněk, 403 (16) – Karmazín, 352 (10) – Vašíček, 346 (15) – Průša, Vrzal (14) – 326, 307 (4) – Klíma, 130 (2) – Lasota.

Branky: 4 – Kolčava, Vedral, 3 – Smejkal, Šimončič, 2 – Časta, Štěpánek, 1 – Beseda, Bajer, Novotný, Vitásek, Pěnkava, Kafoněk, Karmazín.

Asistence: 4 – Bajer, 3 – Kolčava, Novotný, 2 – Beseda, Sargsyan, 1 – Ločárek, Vitásek, Smejkal, Pěnkava, Časta, Průša.

 
Aktuálně

Kamil Průša: Zásadní vliv na sestup měl nezvládnutý podzim

Radost staršího dorostu ze záchrany v elitní soutěži trochu kalí fakt, že dorostenecké „béčko“ druhou nejvyšší soutěž neudrželo. Celek U18 vybojoval 35 bodů a umístil se na 14. příčce tabulky, ovšem při sestupu 2 moravských klubů z I. ligy to na záchranu nestačilo. Tradiční hodnotící rozhovor nám poskytl trenér týmu Kamil Průša. Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2024 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.
Nastavení cookies

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu