07.01.2016, Miroslav Fuks

Muris Mešanović přestupuje do Slavie Praha

Muris Mešanović přestupuje do Slavie PrahaSpekulace jsou u konce. Čtvrtek 7. ledna 2016 přinesl rozuzlení otázky, kde se bude odehrávat další fotbalová budoucnost bosenského útočníka Murise Mešanoviće. Pětadvacetiletý střelec 14 prvoligových branek po šesti letech, kdy převážně oblékal dres FC Vysočina, přestoupil do Slavie Praha.

 

„V rámci možností našeho klubu jsme učinili maximální úsilí k tomu, aby Muris minimálně na jaře pokračoval v jihlavském dresu a pomohl nám v boji o záchranu. Předložili jsme mu nabídku vylepšeného kontraktu, dokázali jsme nalézt společnou řeč s jeho manažery, ovšem touha hráče po nové sportovní výzvě byla silnější. Půl roku před koncem Mešanovićova kontraktu v FC Vysočina jsme tak akceptovali jeho přestup do Slavie Praha. Tento transfer, kterému ještě schází administrativní dotažení, do klubové pokladny přinese finanční kompenzaci a upřesňujeme hostování dvou slavistických hráčů v Jihlavě. Smlouva samozřejmě obsahuje i náš podíl na případném dalším přestupu Mešanoviće ze Slavie,“ okomentoval aktuální transfer František Vaculík, představitel majoritních vlastníků klubu – společností PSJ a Limar Capital.

Ke změně dresu se vyjádřil i Muris Mešanović, který ve čtvrtek odpoledne absolvoval poslední trénink v Jihlavě: „Na Vysočině jsem prakticky strávil šest let. Chvíle smutné i krásné, ovšem vždy na ně budu strašně rád vzpomínat. Po vydařené podzimní sezóně jsem obdržel nabídky od jiných klubů, které přede mne postavily nelehké rozhodnutí, zda jít za novou sportovní motivací. Osobně jsem došel k jednoznačnému závěru, že je nejvyšší čas, abych se v kariéře posunul dál. Tímto žádám fanoušky o pochopení mého kroku. Fotbalová kariéra je strašně krátká a vrtkavá a já mám nyní možná poslední příležitost k tomu, abych se prosadil do velkého fotbalu. Chtěl bych touto cestou poděkovat fanouškům FC Vysočina za dlouholetou podporu a vedení klubu za to, že mi vytoužený přestup umožnilo. Samozřejmě za spolupráci děkuji i svým spoluhráčům. Jsem přesvědčen, že v jarní záchranářské misi uspějí.“

Muris Mešanović do Česka přišel jako šestnáctiletý v roce 2006 z bosenského klubu FK Radnik. Vyhlédli si ho scouti Jablonce, kde však nakonec příležitost v prvním týmu nikdy nedostal. Na Vysočinu zamířil jako talentovaný devatenáctiletý útočník na podzim 2009 v rámci hostování z Jablonce. Jihlavský dres poprvé oblékl 4. října 2009 na stadiónu ve Vítkovicích, ovšem ani jeho dva góly k bodovému zisku v druholigovém duelu nestačily. V ročníku 2009/10 nakonec vstřelil v 17 duelech skvělých 13 branek, přičemž ještě lepší bilanci zhatilo vážné zraněné kolena. Zbytek roku 2010 promarodil na severu Čech, aby se v lednu 2011 vrátil rozehrát do druholigové Jihlavy. Během jarní části 2011 zasáhl do 10 utkání a vstřelil 3 branky. V létě 2011 vedení vynaložilo velké finanční prostředky k tomu, aby jeho hostování z Jablonce změnilo na přestup.

Muris v ročníku 2011/12 přispěl pěti brankami k postupu do nejvyšší soutěže, jenže v premiérové sezóně mezi elitou se prosadit nedokázal. Na podzim 2012 si ve 12 utkáních připsal jen 398 minut bez střeleckého zápisu, neboť jeho rozlet přerušilo další vážné zranění. V říjnu 2012 v utkání na Slovácku utrpěl zlomeninu holenní kosti. Mešanović se do zápasového kolotoče vrátil na podzim 2013, kdy hostoval na Slovensku v Dunajské Stredě. V rozehrání po zranění pokračoval na jaře 2014 v jihlavském dresu, kdy nastoupil jen do 5 utkání, ale konečně se dočkal prvního gólového zápisu v nejvyšší soutěži. Ročník 2014/15 konečně přinesl Mešanoviće, kterého si fanoušci FC Vysočina pamatovali z jeho první jihlavské sezóny. Nastoupil do 27 utkání, zabydlel se v základní sestavě a vstřelil 5 branek. Jeho fotbalový vzestup pokračoval na podzim 2015, kdy byl nepostradatelným článkem sestavy FC Vysočina a osmi góly se zařadil mezi nejlepší střelce SYNOT ligy. Mešanovićova bilance v dresu FC Vysočina se tak zastavila na těchto číslech – SYNOT liga: 61 zápasů / 14 branek, FNL: 53 zápasů / 21 branek.

 
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2022 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.
Nastavení cookies

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Generální partner klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu