08.01.2016, Miroslav Fuks

Hipp: Testy objektivně ukážou stav trénovanosti hráčů

Hipp: Testy objektivně ukážou stav trénovanosti hráčůOsm náročných tréninkových jednotek a dnešní funkční a diagnostické testy na Fakultě tělesné výchovy a sportu v Praze. Takový byl program prvního týmu FC Vysočina v úvodním týdnu zimního přípravného bloku. Ten zároveň představoval první týden Michala Hippa v úloze hlavního kouče jihlavského týmu. Jak ho hodnotí?

 

Předně je třeba dodat, že tento týden nám ještě nekončí, neboť v sobotu hráče čeká posilovna a výběh. S tímto tréninkem v tomto týdnu celkem absolvujeme osm tréninkových jednotek. Tři byly zaměřeny na sílu, na které jsme pracovali pyramidovou metodou. Jeden trénink se uskutečnil v terénu, přičemž se při něm hráči pohybovali na horní hranici aerobní zóny. Zbylé tréninky probíhaly na umělé trávě a sledovaly rozvoj kondičních ukazatelů, přičemž nechyběly průpravné hry s míčem. Samozřejmě jsme velký důraz kladli na regeneraci. Těší mne, že se tréninky obešly bez vážnějších zranění.

Hráče jste testovali nejen v pátek, ale i v úterý, kdy se podrobili testu kondiční a silové připravenosti. Co vám napověděly?
Ano, tyto testy považuji za nezbytné, pokud chceme objektivně diagnostikovat stav trénovanosti jednotlivých hráčů a poté správně nasměrovat jejich tréninkovou náplň. Cenné poznatky nám jistě sdělí i dnešní funkční a diagnostické testy na FTVS v Praze. Zatím máme k dispozici úterní výsledky, které nám stav připravenosti našich fotbalistů jasně ukázaly. S hráči jsme už na toto téma hovořili. Jistě pochopíte, že detaily jsou interní záležitostí klubu.

Jak pokračuje proces Vašeho seznamování s týmem? Už jste měl možnost se všemi hráči osobně hovořit?
S úplně každým hráčem jsem ještě nehovořil, ale jména si už nepletu. Proces osobních pohovorů jistě dotáhnu v příštím týdnu. Zatím to nebylo možné stihnout, práce máme opravdu hodně a času málo.

Včera byl uzavřen přestup Mešanoviće do Slavie Praha. Budete po vedení klubu požadovat náhradu?
S touto eventualitou jsme počítali. Na Mešanovićův odchod musíme zareagovat, už se na tom intenzivně pracuje.

Kdy tým nastoupí k prvnímu přípravnému utkání?
V příštím týdnu v úterý a v sobotu nás čekají duely Tipsport ligy proti Bohemians a Táborsku. Chtěl bych je využít k otestování všech dostupných hráčů. Jsem zvědavý, jak bude vypadat jejich zápasový výkon uprostřed intenzivní tréninkové zátěže.


 
Aktuálně

V sobotu přijedou Živanice

Dalším soupeřem v přípravě na jarní část sezóny bude tým ze třetí ligy hrající ČFL - Živanice. V sobotu 22. 1. 2022 nastoupíme od 11:00 na hřišti Na Stoupách. Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2022 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.
Nastavení cookies

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Generální partner klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu