04.02.2016, Miroslav Fuks

Hipp: Konečně budeme hrát doma před svými fanoušky

Hipp: Konečně budeme hrát doma před svými fanouškySobota 6. února učiní tečku za zimní přípravou FC Vysočina v roce 2016. Jihlavský tým na stadiónu v Jiráskově ulici nastoupí do 14:00 hodin do generálky na boje v SYNOT lize. Soupeřem bude 6. celek FNL – FK Pardubice. Přijďte se na vlastní oči přesvědčit o formě svého týmu před těžkými jarními odvetami. Vstupné na utkání bude zdarma.

 

Fanoušci FC Vysočina se s fotbalem nuceně rozloučili 6. prosince při závěrečném podzimním duelu proti Zlínu. Poté mohli sledovat pouze tréninky „áčka“ nebo přípravné duely mládežnických celků. Prvoligový tým totiž své přípravy sehrál výhradně v rámci Tipsport ligy na Vyšehradu nebo během soustředění v turecké Antalyi. Sobota 6. února tak bude pro většinu příznivců přesně po dvou měsících možností znovu vidět FC Vysočina v ostrém utkání, posoudit formu jednotlivých hráčů a vidět v akci nové tváře v jihlavském dresu.

Hodlá kouč Michal Hipp nasadit všechny dostupné hráče nebo výrazně větší herní prostor dostane uvažovaná základní sestava? „Neúprosně se blíží start jarní části ligové soutěže a čeká nás poslední přípravný zápas. Logicky tedy lze očekávat, že do utkání Pardubicím nasadím hráče, s nimiž počítám pro jarní premiéru. Nutno dodat, že v sestavě stále mám jeden či dva otazníky.“

Jsou někteří hráči na marodce?
Připraven ještě nebude Tomáš Marek a otazník též visí nad startem Matúše Marcina.

Na jakých terénech jste se po návratu z Turecka připravovali? Nemuseli jste se vrátit na umělku?
Do tréninkového procesu jsme se vrátili ve středu, kdy jsme dopoledne trénovali v posilovně a strečovně. Odpoledne jsme mohli trénovat na velmi dobře připravené travnaté ploše v areálu Na Stoupách. Dnes se počasí trochu zhoršilo, navíc jsme měli skupinový trénink, kdy zvlášť trénovali hráči pro defenzivu a ofenzívu, tudíž nebyl problém jít na umělou trávu. Zítřejší předzápasový trénink proběhne na přírodní trávě – buď na hlavním stadiónu, nebo Na Stoupách.

Lze říci, že už jste v tomto týdnu naběhli na rytmus, který je obvyklý v týdnech před mistrovskými zápasy?
Ano. Jen s tou výjimkou, že jsme po nedělním večerním návratu z Turecka hráčům umožnili dvoudenní volno. Zápasová a tréninková zátěž byla v Antalyi opravdu velká.

Generálky z pohledu FC Vysočina herně či výsledkově mnohdy končí neslavně? Věříte, že tým v sobotu naváže na dobré výkony z Turecka?
Byl bych za to velmi rád, nyní je to na hráčích. Konečně budou hrát doma před svými fanoušky a změří síly proti kvalitnímu protivníkovi. Uvidíme, zda předvedený výkon bude podle našich představ. Z tréninkového přístupu hráčů mám velmi dobrý pocit. Je vidět, že se na start soutěže velmi těší.

Ze vzájemných zápasů:

Připomeňme si poslední přípravné měření sil mezi Pardubicemi a FC Vysočina, které se uskutečnilo 6. července 2013 v Chrudimi a pro účastníka nejvyšší soutěže dopadlo neslavně – porážkou 3:0 (1:0), když pardubické branky zaznamenali Kakrda, Fusek a Tischler. Vysočina tehdy testovala některé hráče a experimentovala s hrou na tři obránce.

Poslední druholigová konfrontace obou celků je mnohem staršího data, neboť k ní došlo 4. června 2005. Ano, tušíte správně. Šlo o slavný duel, v němž se Vysočina v Pardubicích výrazně přiblížila premiérovému postupu do nejvyšší soutěže. Jihlava tehdy zvítězila 2:4 (1:4) a dvakrát se trefil Simr, jednou Lovětínský a jeden zásah byl vlastní.

 
Související
Aktuálně

Tři body zůstávají na Vysočině!

Jihlava vstoupila do nové sezony vítězstvím 2:1. O první branku se postaral Jakub Selnar. Ve druhém poločase zvýšil vedení domácí Vysočiny Luis Arroyo. Hosté korigovali výsledek po standardní situaci v 90. minutě a snížili na 2:1. Vysočina si pohlídala závěr utíkání a připsala si první 3 body do tabulky. Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2021 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Generální partner klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu