16.03.2016, Miroslav Fuks

Michal Hipp: Máme víru ve vlastní schopnosti

Michal Hipp: Máme víru ve vlastní schopnostiFotbalisté FC Vysočina v posledních dvou kolech vybojovali šest nesmírně cenných bodů a učinili významný krok k záchraně v SYNOT lize. Boj o setrvání mezi českou elitou však bude ještě velmi náročný a dlouhý, počítat se v něm bude každý bodový počin. Není divu, že se jihlavský tým nyní maximálně soustředí na páteční bitvu proti 1.FK Příbram. Ve hře bude opět „šest“ bodů!

 

Důležitost nadcházejícího duelu je skutečně enormní. Motivaci FC Vysočina zvyšuje snaha prodloužit současnou minisérii vítězství, potvrdit tři body z Julisky a vrátit Příbrami podzimní nepříjemnou porážku. Hosté do Jihlavy dorazí v nelehké roli celku, který se během pěti jarních kol v tabulce propadl za FC Vysočina až na 14. příčku a během těchto utkání získal jediný bod a nevstřelil žádnou branku. Důležitost páteční bitvy nepochybně vnímá trenér FC Vysočina Michal Hipp: „Opět jdeme do těžkého zápasu proti týmu, s nímž jsme v tabulce na dosah. Význam duelu potvrzují i předzápasová slova z tábora soupeře. Čeká nás tým, v jehož středu najdeme řadu talentovaných odchovanců, které doplňují zkušení fotbalisté, kteří dokonce působili i v národním týmu. Troufám si říci, že příbramský celek zatím výkonnostně ani bodově nenaplňuje své možnosti. Jeho sílu respektujeme, zároveň však máme víru ve vlastní schopnosti. Na svém stadiónu chceme uspět, potvrdit tříbodový zisk z Julisky a prodloužit naši vítěznou sérii.“

Na Dukle jste možná nepřesvědčili v mezihře, ale musela zaujmout přímočarost jihlavských útočných výpadů, řada gólových šancí a především koncentrovaný výkon týmu a jeho obrovská bojovnost. Vnímal jste toto utkání obdobně?
Byli jsme si vědomi toho, že velkými přednostmi Dukly jsou její kombinační schopnosti a mezihra. Nechtěli jsme se snažit vyrovnat se jí v tomto směru a soustředili jsme na konsolidovaný blok do šířky i do hloubky. Věřili jsme, že dokážeme uspět díky rychlé přechodové fázi. Skutečně se nám brejky dařily, byli jsme v nich velmi nebezpeční a vypracovali jsme si řadu příležitostí. Na druhou stranu mne mrzí, že jsme v nich byli málo efektivní.

Mimochodem, nezkomplikoval vám tréninkové plány tohoto týdne návrat sněhu?
Ze strany technického úseku máme vytvořeny maximální podmínky. Náš tréninkový proces nebyl nijak omezen. Ve středu dopoledne jsme se dokonce připravovali na hlavní travnaté ploše stadiónu.

Už máte jasno, kdo nahradí vykartovaného Šuleka?
Peter představuje důležitou součást naší sestavy. Jeho vynucená absence nás mrzí, ale jistě ho dokážeme nahradit. Zvažuji dvě varianty.

Změnila se nějak situace na marodce týmu?
Bohužel, vše je při starém. K dispozici momentálně nejsou Marcin, Dvořák Novotný a Marek.

Chtěl byste před páteční bitvou něco vzkázat fanouškům?
Rád bych naše příznivce poprosil o podporu. V pátek nás čeká nesmírně důležitý zápas, do jehož vítězného zvládnutí dáme veškerou naši energii a fotbalový um. Hrajeme v domácím prostředí, které v naší snaze o tříbodový zisk může sehrát důležitou roli. Potřebovat budeme každý hlas, každý pár rukou!

Vzájemná bilance: 11 utkání   3 – 2 – 6   14 : 24

Ze vzájemných zápasů:

Pod. 15 - SYNOT liga: 1.FK Příbram - FC Vysočina Jihlava  4:1 (3:0)
Góly: 21., 23. a 58. Pilík, 15. Hnaníček – 69. Mešanović
Sestavy: PŔÍ: Hruška - Sus, Zápotočný, Dosoudil, Končal – Hnaníček, Krameš (83. Suchan) – Pilík (75. Hadaščok), Barák, Štípek (70. Mareš) - Rezek. VYS: Hanuš – Kukoľ, Kryštůfek, Krejčí, Mišůn – Marek (72. Demeter), Jánoš (46. Dvořák) – Fulnek, Šulek, Vaculík (82. Jungr) – Mešanović.

Jaro 15 - SYNOT liga: 1.FK Příbram - FC Vysočina Jihlava  1:1 (0:1)
Góly: 54. Suchan - 23. Tlustý
Sestavy: PŘÍ: Kelemen - Nitrianský, Hájovský, Zápotočný, Matějů - Hnaníček, Krameš - Pilík (85. Moulis), Fillo (46. Suchan), Zeman - Bednář. VYS: Hanuš – Kukoľ, Tlustý, Krejčí, Hybš – Marek, Kučera – Harba (71. Fulnek), Šulek, Vaculík (86. Jungr) - Mešanović (68. Kliment).

Pod. 14 – SYNOT liga: FC Vysočina Jihlava - 1.FK Příbram  0:1 (0:0)
Góly: 63. Řezníček
Sestavy: VYS: Hanuš – Marek, Tlustý, Krejčí, Hybš – Koloušek, Jánoš – Kovář (46. Kukoľ), Jungr (67. Irobiso), Vaculík (79. Mešanović) – Harba. PŘÍ: Boháč – Sus, Hájovský, Zápotočný, Neves – Hnaníček, Pilík (84. Stratil) – Krameš, Fillo, Zeman (88. Mareš) – Řezníček.

FC Vysočina Jihlava

Střelci: 8 – Mešanović, 3 - Vaculík, Hronek, 2 - Nerad, 1 – Jungr, Mišůn, Kukoľ, Demeter, Batioja, vlastní

Inkasované karty: 5 - Nerad, 4 - Krejčí, Šulek, 3 – Kukoľ, Vaculík, 2 – Dvořák, Hanuš, Mišůn, Mešanović, Šourek, Marek, Kryštůfek, 1 - Jánoš, Kučera, Tlustý, Bazal, Urdinov, Voltr.

Absence: Šulek (4 ŽK), Marcin, Dvořák Novotný a Marek (zranění)

1.FK Příbram

Pravděpodobná sestava: Hruška – Divíšek, Chaluš, Zápotočný, Mudra – Tregler, Pilík – Štípek, Rezek, Vošahlík - Bednář.

Trenér: Pavel Tobiáš

Střelci: 5 – Bednář, 4 – Pilík, Hnaníček, Rezek, 3 - Barák, 1 – Tregler, Divíšek.

ZMĚNY V KÁDRU

Příchody: Mudra (host. FC Slovan Liberec), Šabala (host. FC Bruggy / BEL), Moravec (host. AC Sparta Praha), Vošahlík (host. SK Slavia Praha).

Odchody: Barák (přestup SK Slavia Praha), Končal (konec host. FC Viktoria Plzeň), Hadaščok (konec host. FC Slovan Liberec).

 
Související
Aktuálně
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2023 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.
Nastavení cookies

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu