23.03.2016, LFA

Gólman Jan Hanuš zvítězil v Souboji plejerů!

Gólman Jan Hanuš zvítězil v Souboji plejerů!Je to pikantní bitva ligových hvězd, která testuje jejich šikovnost, sílu, hbitost, ale i psychickou odolnost. V úterý 22. března proběhl ve Zbuzanech u Prahy další ročník projektu Souboj plejerů, v němž se hráči SYNOT ligy, které vybrali fanoušci, utkali celkem ve čtyřech disciplínách. Je potřeba zmínit, že všichni vítězové podali lepší výkony, než tomu bylo v minulé sezóně. Příznivce FC Vysočina může těšit, že kategorii chytání přímých kopů ovládl gólman Jan Hanuš!

 

O soutěžících v jednotlivých disciplínách hlasovali fanoušci na webu SYNOT ligy a vybráni byli vždy tři fotbalisté s nejvyšším počtem hlasů. V tvrdosti střelby se tak mezi sebou utkali brněnský forvard Jakub Řezníček, zlý muž Teplic Admir Ljevakovič či příbramský tvrďák Roman Bednář.

Každý měl tři pokusy a nakonec vyhrál prvně jmenovaný, jehož poslední dělovka dosáhla na rychlost 127,33 km/h! „Se svým výkonem jsem samozřejmě spokojený, ale nečekal jsem to. Pro mě je příjemné zjištění, že mám takovou ránu,“ usmál se brněnský šutér a dodal: „Čekal jsem, že vyhraje Ljevakovič. Byl tu už loni a skončil druhý, tak jsem myslel, že zvítězí on.“

Rtuťovitý Bosňan z Teplic se však opět umístil na stříbrné pozici. „Radost z toho nemám, avšak ještě horší je, že jsem nezopakoval výkon z loňska. Na první místo by to ovšem stejně nestačilo,“ pokrčil Ljevakovič rameny.

V přesnosti střelby pro změnu soutěžil jeho spoluhráč Jakub Hora, ani on díru do světa však neudělal. Z deseti pokusů trefil břevno pouze dvakrát, což ho usadilo na třetí pozici. Vítězem se stal liberecký středopolař Zdeněk Folprecht, jenž přesně mířil pětkrát. Druhý Josef Hušbauer břevno napálil čtyřikrát.

„Pro tuhle soutěž trénuji celý život! Je to o technice kopu a troufám si říct, že to je jedna z mých předností. Navíc když jsem tu viděl Kubu Horu, hned jsem věděl, že budu nejhůř druhý,“ smál se Folprecht.

Hora si však z prohry těžkou hlavu nedělal. Střelbu do břevna zkouší s parťáky na tréninku a většinou je úspěšný. „Hraje nás to osm a od začátky sezony jsem snad ještě neprohrál. Přišlo to až teď, ale to se nedá nic dělat,“ prohodil záložník ze Stínadel.

Hodně atraktivní disciplínou byl i slalom, v němž loni triumfoval vyhlášený technik Egon Vůch. Ten se letos neúčastnil, takže žezlo převzal David Bartek z Bohemians. Středopolař "klokanů" mezi kužely protančil za skvělých 12,40 vteřin! Za ním skončili jeho jmenovec Štípek z Příbrami (13,09 sekund) a mladoboleslavský Tomáš Přikryl (13,22 s.).

„Jsem rád, že jsem kluky porazil. Před závodem jsem si trať párkrát prošel a sedla mi,“ kvitoval Bartek, jenž se o svou radost chtěl co nejdříve podělit se spoluhráči. „Ukážu jim pohár a třeba to půjdeme někam oslavit,“ poodkryl své plány.

Spokojen byl i druhý Štípek. „Kdybych na dráze jednou neškobrtl, bylo by to asi lepší. Ale na to, že jsem vůbec netrénoval, to dopadlo ještě dobře,“ konstatoval kmenový hráč Plzně.

A jak si vedli gólmani, kteří stejně jako loni čelili střelám z přímých volných kopů? Vítězem se stal gólman Vysočiny Jan Hanuš, jenž jako by nic zlikvidoval všech deset pokusů! Skvěle si však vedli brankáři za ním. "Klokan" Zdeněk Zlámal inkasoval jednou, slávista Jiří Pavlenka dvakrát.

„Těší mě, že jsem nedostal žádný gól. Beru to hlavně jako zpestření sezony, ale když už jsem přijel, chtěl jsem taky zvítězit. Zkrátka jsem soutěživý typ,“ uvedl jihlavský nástupce Jaromíra Blažka.

„Kdybych jednou neinkasoval, byl bych spokojen stejně,“ kontroval dobře naložený Zlámal, jemuž se akce hodně zamlouvala. „Je to skvělý projekt.

Potkáme se s klukama a pokecáme, zažijeme srandu. Nejlepším měřítkem gólmana je ale stejně vždycky zápas,“ zdůraznil s tím, že on sám exekuci přímých volných kopů občas trénuje.

Troufl by si při utkání? „Tak to asi ne. Když já radši hlavičky...“ prohodil muž, který jako jediný brankář v historii SYNOT ligy skóroval ze hry.

Výsledky Souboje plejerů 2016

Přesnost střely
1. Zdeněk Folprecht (LIB) - 5/10
2. Josef Hušbauer (SLA) - 4/10
3. Jakub Hora (TEP) - 2/10

Přímé kopy
1. Jan Hanuš (VYS) - 0 obdržených branek
2. Zdeněk Zlámal (BOH) - 1 obdržená branka
3. Jiří Pavlenka (SLA) - 2 obdržené branky

Tvrdost střely
1. Jakub Řezníček (BNO) - 127,33 km/h
2. Admir Ljevakovič (TEP) - 123,45 km/h
3. Roman Bednář (PRI) - 121,81 km/h

Slalom s míčem
1. David Bartek (BOH) - 12,40 sek.
2. David Štípek (PRI) - 13,09 sek.
3. Tomáš Přikryl (MBL) - 13,22 sek.

  • fotografie z akce najdete ZDE
 
Aktuálně
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2023 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.
Nastavení cookies

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu