17.04.2016, Miroslav Fuks

Michal Hipp: Liberec potvrdil svoji pověst, zvítězil zaslouženě

Michal Hipp: Liberec potvrdil svoji pověst, zvítězil zaslouženěDvakrát v rozmezí dvou týdnů se fotbalisté FC Vysočina představili v přímém televizním přenosu, když shodně nastoupili proti přednímu českému celku, účastníkovi Evropské ligy a vážnému uchazeči umístění na příčkách, které zajišťují vstup do pohárové Evropy. Obě těžké konfrontace skončily výhrou favorita poměru 2:0. Jak duel v Liberci zhodnotil jihlavský kouč Michal Hipp?

„Domácí potvrdili pověst, která je provázela a též své příznivé postavení v tabulce. Zvítězili zaslouženě. Byli fotbalovější, rychlejší, hbitější, vyhrávali více osobních soubojů, předvedli větší touhu po vítězství a v neposlední řadě se lépe vypořádali s náročným terénem,“ sdělil na úvod tiskovky slovenský lodivod a poté se pustil do detailnějšího rozboru duelu: „Zhruba do 30. minuty byli domácí kombinačně silnější, ale nevypracovali si vyložené příležitosti. Obě strany hrozily jen střelami ze střední vzdálenosti a pak tam byla ještě šance Folprechta. Zlom duelu nastal deset minut před koncem půle, kdy nás domácí vytrestali dvěma velmi dobrými přechodovými fázemi. Gólově potrestali naše laciné ztráty míče. Do druhé půle jsme vstoupili s cílem zaznamenat kontaktní gól a pokusit se vrátit do zápasu. Jenže prakticky po celou pětačtyřicetiminutovku nás domácí drželi na distanc. Pominu-li některé náznaky nebezpečných šancí, tak domácí branku ohrozila vlastně jen střela Nerada a přímý kop v podání Vaculíka. Naopak domácí stále hrozili rychlými křídelními akcemi.  Je na místě Liberci pogratulovat k výhře.“

Trenér Hipp byl tradičně dotázán na stav záchranářských bojů: „Lhal bych, kdybych řekl, že nevnímám výsledky týmů ve spodní polovině tabulky. Zbývá pět zápasů do konce ligy, z toho sehrajeme tři na domácí půdě. Musím zopakovat, že se nemusíme spoléhat na výsledky soupeřů, můžeme se soustředit na naše zápasy. Vše je v našich rukách. Teď už myslíme na důležitý domácí duel proti Bohemians.“

Pozápasové ohlasy v sestřihu tradičně nabízí Youtube kanál Ježour TV. Krom komentáře trenéra Michala Hippa z tiskové konference přinášíme slova gólmana Jana Hanuše a pravého beka Vladimíra Kukoľa.