14.06.2016, Miroslav Fuks

Do přípravy s FC Vysočina vstoupí i Jan Záviška

Do přípravy s FC Vysočina vstoupí i Jan ZáviškaVe středu 15. června fotbalisté FC Vysočina vyběhnou k prvnímu tréninku letní přípravy. Na travnaté ploše stadiónu v Jiráskově ulici nebude v jejich středu chybět ani dvacetiletý krajní záložník Jan Záviška. Odchovanec Hlinska, Chrudimi a pražské Sparty by v Jihlavě měl podepsat profesionální kontrakt.

 

„Od Sparty jsme obdrželi povolení, aby s námi Záviška začal trénovat. Nyní máme prostor k tomu, abychom dořešili jeho přestup z letenského klubu. Honza se neprosadil do nabitého kádru prvního týmu Sparty, ovšem my v něm z hlediska FC Vysočina vidíme velkou perspektivu. Jde o rychlostního a velice pracovitého hráče se smyslem pro kombinaci. Oceňujeme na něm i jeho charakter,“ charakterizoval talentovaného hráče Milan Bokša, sportovní manažer FC Vysočina,.

Jan Záviška (nar. 21.8.1995) s fotbalem začínal v Hlinsku. Po pěti letech odešel do Chrudimi, odkud v roce 2010 zamířil do dorosteneckých týmu Sparty Praha. Od ročníku 2012/13 naskakoval do zápasů Juniorské ligy a letenského „béčka“ v ČFL. V létě 2014 odešel na roční hostování do druholigových Pardubic, kde si připsal 21 startů a vstřelil 2 góly. Ve skončeném ročníku se významně podílel na sparťanském triumfu v Juniorské lize (32 utkání / 6 branek) a jednou oblékl dres letenského „áčka“, když odehrál odvetné utkání semifinále MOL Cupu proti Jablonci.

 
Aktuálně

Radim Kučera: Na vítězství jsme museli vynaložit velké úsilí

Výhra proti Prostějovu se znovu rodila těžce. Vysočina o ní nerozhodla až v nastaveném čase, jak tomu bylo při předchozím prostějovském představení v Jihlavě, ale pořádně se na tři body nadřela. Radost z toho snad měli fanoušci, kteří viděli pět branek, dvojí vyrovnání FCV a vítěznou jihlavskou branku deset minut před koncem. Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2020 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu