15.06.2016, Miroslav Fuks

Fotbalisté FC Vysočina zahájili letní přípravu na nový ročník

Fotbalisté FC Vysočina zahájili letní přípravu na nový ročníkStředa 15. června byla na stadiónu FC Vysočina ve znamení zahájení letní přípravy jihlavského týmu na nový ročník nejvyšší soutěže. Trenér Michal Hipp přivítal početný kádr osmadvaceti fotbalistů, mezi nimiž zatím scházel lotyšský útočník Davis Ikaunieks, naopak dorazil chorvatský pravý obránce Zvonimir Blaić, kterému FC Vysočina nabídne profesionální kontrakt.

 

Davis Ikaunieks na Vysočinu zamíří o 14 dní později, neboť po dohodě klubů za FK Liepaja ještě odehraje úvodní předkolo Ligy mistrů. Chorvatský pravý bek Zvonimir Blaić (nar. 2.1.1991) byl v Jihlavě na testech v závěru jarní části a zaujal natolik, že si vysloužil nabídku smlouvy. S fotbalem začínal v Šibeniku, odkud se v létě 2013 přesunul do bosenského Sirokiho Brijegu a po roce zamířil do klubu Zrinjski Mostar. S ním v květnu oslavil bosenský titul, na němž se podílel plným počtem minut ve 25 zápasech. Po zásluze tak pronikl do ideální sestavy bosenské ligy za ročník 2015/16.

Úvodní trénink probíhal za intenzivního deště a přinesl menší náročnost, na níž budou hráči zejména v příštím týdnu jen marně vzpomínat. Tým se na výborně připraveném trávníku věnoval průpravné hře, přičemž pouze vyklusávali Petr Tlustý, Milan Mišůn a Jan Hanuš. Zcela scházeli zranění David Štěpánek a Matúš Marcin. Nadcházející tréninkové dny budou ve znamení testování aktuální kondiční připravenosti hráčů.

Kádr FC Vysočina na startu letní přípravy:

Brankáři: Jan Hanuš, Jan Kotnour, Matej Rakovan

Obránci: Tomáš Marek, Petr Tlustý, Jiří Krejčí, Lukáš Kryštůfek, Yani Urdinov, Milan Mišůn, Dominik Pedro, Antonín Rosa, Zvonimir Blaić

Záložníci: Jakub Fulnek, Petr Hronek, Petr Nerad, Filip Novotný, David Štěpánek, Peter Šulek, Lukáš Zoubele, Lukáš Vaculík, Augusto Batioja, Jan Záviška

Útočníci: Pavel Dvořák, Haris Harba, Matúš Marcin, Rostislav Šamánek, Jiří Klíma, Tomáš Duba, Davis Ikaunieks (k týmu se připojí za 14 dní)

  • fotografie ze zahájení přípravy - ZDE
  • fotografie z prvního tréninku - TADY

 
Aktuálně

Starší dorost remizoval s muži divizního Hlinska

Omlazený celek staršího dorostu sehrál velice cennou přípravnou konfrontaci proti dospělému týmu Hlinska, který usiluje o postup z Divize do ČFL. Naši mladíci byli zkušenějšímu a silovějšímu soupeři vyrovnaným sokem a zcela zaslouženě vybojovali remízu 2:2 (1:0), když jihlavské branky vstřelili Jakub Panský a Adam Starý. Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2023 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.
Nastavení cookies

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu