20.06.2016, Redakce

Trenéři žákovských týmů hodnotí jarní část

Trenéři žákovských týmů hodnotí jarní částTradičně vám přinášíme statistiky jednotlivých žákovských mužstev, která působí v žákovských kategoriích Moravskoslezské ligy. A jak vidí jarní bilanci svých týmů jednotliví trenéři?

 

U15 – trenér Pavel Tvarůžek

Tabulka SpSM - top: 6. místo – 52 bodů

Hodnocení jarní části: Po podzimní části jsme očekávali další výkonnostní růst týmu. Hráči poctivě trénovali, uzdravil se nám dlouhodobě zraněný Honza Růžička a z kategorie U14 jsme do týmu posunuli Martina Filu. Našli jsme herní styl, který týmu sedí a to vše se projevilo ve zlepšených jarních výkonech a posunu do první poloviny konečné tabulky soutěže. V tabulce jarní části jsme dokonce obsadili 3. místo o dva body za druhým Frýdkem-Místkem a pět bodů za první Zbrojovkou Brno. Dařilo se nám v útočné fázi, po Zbrojovce Brno jsme nastříleli druhý největší počet branek ze všech týmů soutěže. Útočník Mirek Malata dosáhl skvělého úspěchu – 44 vstřelených branek ho jednoznačně pasovalo na „krále střelců“ celé soutěže. Nedostatky stále přetrvávaly v defenzivní činnosti celého týmu, kde jsme se sice oproti podzimu o něco zlepšili, ale 34 održených branek v 16 utkáních je stále hodně.

Dobré výkonny v soutěži se také přenesli do turnajových akcí. V květnu kluci dokázali zvítězit na mezinárodním turnaji Aalborg City Cup v Dánsku a o minulém víkendu vyhráli také závěrečný turnaj sezóny O pohár hejtmana Jihočeského kraje v Kunžaku. Také v rámci školy ZŠ Evžena Rošického, kterou všichni navštěvují, se probojovali na republikové finále základních škol v minifotbalu do Teplic, kde obsadili pěkné 5. místo.

Za celou sezónu musím klukům poděkovat, postupně si vybudovali dobrou partu, která poctivě pracovala na trénincích i v utkáních, což se pozitivně projevilo na výkonnostním růstu jednotlivých hráčů i celého týmu. Věřím, že si vše přenesou také do dorostenecké kategorie, kde jim přeji hodně úspěchů a těším se, že někoho z hráčů nakonec uvidím běhat i po ligových trávnících.

Nejvydařenější zápas jara? Bylo jich více, ale mezi všemi výsledkově vyniká domácí výhra 6:0 nad Baníkem Ostrava.

Nejhorší zápas jara? V žádném utkání jsme na jaře vyloženě nepropadli. Mrzí nás, že jsme ani v jednom ze tří vzájemných utkání v průběhu sezóny nedokázali porazit Zbrojovku Brno a MFK Frýdek-Místek.

Nejlepší hráči jara? Všechny kluky ze soupisky musím pochválit za přístup a výrazné zlepšení. Každý z nich se podílel na dobrých jarních výkonech týmu. Mezi největší tahouny však patřili Mirek Malata, Pavel Mikuška a Jirka Šrámek. Musím ještě zmínit Marka Malatu, který byl příkladným kapitánem týmu a skvěle zvládl zimní změnu postu z brankáře na hráče obranné řady.

Přehled střelců branek za jaro: 29 – Malata Mirek, 5 – Pojezný, Růžička, 3 – Vošmera, 2 – Časta, Mikuška, Šrámek, 1 – Fila, Havel, vlastní

Přehled počtu odehraných zápasů za jaro: 17 – Časta, Havel, Malata Marek, Malata Mirek, Pojezný, Trnka Lukáš, 15 – Mikuška, Vošmera, 14 – Doležal, Fila, 13 – Růžička, 12 – Nováček, 10 – Novák, 8 – Havlín, Šrámek, 7 – Vácha, 0 – Ritter.

U14 – trenér Ivan Čermák

Tabulka SpSM - top: 7. místo – 49 bodů

Hodnocení jarní části: Po kvalitních zápasech, které jsme sehráli v zimní přípravě, přišel začátkem jarní části herní útlum. Kluci ale na sobě dál pracovali a za jejich trpělivost se dočkali odměny v podobě zvedajících se individuálních výkonů.

Splnily výkony týmu očekávání? Jak už jsem psal po podzimu, týmový výkon pro nás není tím podstatným. Pro nás je důležitý výkonnostní posun jednotlivce a to si myslím, že se i přes útlum v začátku jara u většiny hráčů daří.

Nejvydařenější zápas jara? Vydařené duely s kvalitní předvedenou hrou, které se odrazily i do konečného výsledku, představovaly venkovní utkání se Zlínem (1:5) a domácí partie s Baníkem Ostrava (4:3).

Nejhorší zápas jara? Mezi ty méně povedené utkání náleží domácí utkání se Slováckem (1:6), kdy jsme do 20 minuty po několika neproměněných slibných situacích inkasovali a poté se trochu rozsypali.

Nejlepší hráči jara? Na tuto otázku se těžko odpovídá, všichni hráči se snaží podávat nejlepší výkony v rámci svých možností. Mezi ty, kteří podávali nejkvalitnější a nejvyrovnanější výkony, náleželi Ondra Mastný a Jan Pavlík.

Přehled střelců branek za jaro: 7 – Zástěra, 6 – Savi, 5 – Jiránek, Hlaváč, 4 – Pavlík, 3 – Šimon, Fila, 2 – Vacek, 1 – Došek, Luňáček.

Přehled počtu odehraných zápasů za jaro: 16 – Hlaváč, Pavlík, Zástěra, 15 – Nehyba, Savi, Vacek, 14 – Došek, Mastný, Skalický, Švoma, 12 – Luňáček, Prchal, Šimon, 10 – Jiránek, Fila, 5 – Maršík, 1 – Jiroušek, Folejtar.

U13 – trenér Michal Vejmelka

Tabulka SpSM - jih: 8. místo – 37 bodů

Splnily výkony týmu očekávání? Rozhodně ano. Kluci nové herní dovednosti přenášeli do utkání. Zlepšit bychom se měli v proměňování šancí, kterých jsme si v utkáních vytvářeli dost, bohužel jsme je nedokázali efektivně proměňovat, což mohlo náš výkon ještě posunout.

Nejvydařenější zápas jara? Zbrojovka Brno a Sparta Brno..

Nejhorší zápas jara? Vyškov.

Nejlepší hráči jara (abecedně)? Lukáš Fila, Jiří Jiroušek, Adam Krejčí, Vojtěch Wiederlechner.

Přehled střelců branek za jaro: 27 - Homolka, 22 - Jiroušek, 15 - Vítek, 13 - Krejčí, 12 - Fila, Wiederlechner, 7 - Novotný D., Pekárek, 6 - Smejkal, 5 - Novotný J., 4 - Valenta, 3 - Folejtar, 2 - Fuks, Přidal, Sekan, 1 - Trojan, Habermann, Tůma

Přehled počtu odehraných zápasů za jaro: 13 - Fila, Homolka, Jiroušek, Pekárek, Přidal, Sekan, Wiederlechner, 12 - Fukal, Homola, Krejčí, Vítek, 11 - Novotný D., 10 - Fuks, Novotný J., Smejkal, Trojan, Tůma, 9 - Folejtar, Pospíchal, 8 – Habermann, 2 – Valenta.

U12 – trenér Svatopluk Veroněk

Tabulka SpSM - jih: 7. místo – 44 bodů

Hodnocení jarní části: Po zimním doplnění kádru se oba týmy výkonnostně vyrovnaly a vytvořily tak zdravou konkurenci i na ty hráče, kteří si to příliš nepřipouštěli během podzimní části. Jarní sezónu hodnotíme určitě kladně, pracovat s kluky, kteří mají zájem se učit, je velká radost. Sehráli jsme řadu vydařených utkání, kluci hráli v pohodě a předváděli prvky z tréninkové jednotky. Až v závěru sezonu se nám ta lehkost vytrácela.
Splnily výkony týmu očekávání? Z našeho pohledu jsme sezónu zvládli nad očekávání. V této soutěži je spousta vyrovnaných týmů a pro kluky to nebyla jednoduchá sezona. V závěru sezóny klukům docházel dech, řada z nich byla zraněná, ale i přesto jsme zápasy odehráli na vysoké úrovni.

Nejvydařenější zápas jara? Za nejvydařenější zápas jara považujeme domácí utkání proti Zbrojovce Brno. Byť jsme v tomto utkání na tři body nedosáhli, odcházeli jsme ze hřiště jako vítězové. Mluví za nás i výsledek utkání v porovnání z podzimního souboje. Na podzim jsme Brnu vstřelili pouze dvě branky, a pokud jsme se dostali k jejich bráně, velká hrozba to pro ně nebyla. Naopak v jarním utkání byl k vidění fotbal nahoru dolu, šance na obou stranách, kdy jeden mančaft hostující hráče přiváděl k šílenství. Nakonec tomu byla prohra 8:12, přičemž jsme 3 branky inkasovali v posledních 30 vteřinách.

Nejhorší zápas jara? Takto bychom označili zápas proti FŠ Třebíč. Měli jsme za sebou 3 týdenní cyklus, kdy jsme hráli v rytmu středa - víkend, přičemž ten poslední víkend jsme se zúčastnili turnaje Ondrášovka cup, kde byla elita v dané věkové kategorii. Kluci si sáhli na samé dno a od té doby jsme se v utkáních trápili. Totéž platí i o utkání v Třebíči, kam jsme dorazili i s malým počtem hráčů. Příliš pohledný fotbal jsme rodičům nenabídli, ale kluci o to víc dřeli a tentokrát to neuhráli fotbalovou krásou, ale uválčili. Nakonec jsme zvítězili 12:9, kluky ale toto utkání posunulo dál, stejně jako ostatní zápasy.

Nejlepší hráči? Těžko se vybírají jednotlivá jména, tento tým držel při sobě, jak v dobrých, tak i v těžkých chvílích. Všichni kluci udělali výrazný krok vpřed.

Přehled střelců branek za jaro: 33 - Křivánek, 18 - Farka, 14 - Vaníček, 12 - Maršík, Raus, 9 - Jonáš, Smejkal, 7  - Drápela, 6 - Bruna, Čumpl, 5 - Čáp, 4 - Fila, Kokeš, Kadlec, 3 - Kovář, Zacha, 2 - Pavlíček, Jirků, Hartman, 1 - Bíbr

Přehled počtu odehraných zápasů za jaro: 13 - Bíbr, Raus, Křivánek, Farka, Jonáš, Vácha, Zacha, Drápela, Vácha, Pech, 12 - Bruna, Jirků, Kadlec, Kovář, Maršík, 11 - Smejkal, Vaníček, 10 - Blažek, Hartman, Horák, Čumpl, Čáp, 9 - Kokeš, 8 - Pavlíček.

 
Aktuálně

Divizní juniorka podlehla třetiligové Vrchovině

Omlazený juniorský tým ve druhém duelu zimní přípravy změřil síly s účastníkem třetí nejvyšší soutěže MSFL - SFK Vrchovina. Celku z Kraje Vysočina podlehl 1:2 (0:2), když deset minut před koncem z penalty snižoval Matyáš Miška. Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2023 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.
Nastavení cookies

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Generální partner klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu