30.07.2016, Miroslav Fuks

Michal Hipp: Myslím si, že zápasu by slušela remíza

Michal Hipp: Myslím si, že zápasu by slušela remízaPo první půli byl FC Vysočina blízko překvapení kola. Jenže jihlavský tým na skvělou první půli nenavázal a nakonec se musel před Plzní sklonit. Místo bodů tak Vysočině zůstaly pouze pochvaly za kvalitní výkon a výborné ofenzivní představení v úvodním dějství. Jak duel okomentovali jeho aktéři?

„Do utkání jsme vstoupili s pokorou a respektem ke kvalitě soupeře, zároveň ale též s odhodláním a odvahou. Plzeň jsme chtěli potrápit, což se nám určitě podařilo. Nemyslím si, že pro nás bylo výhodou, že Plzeň v úterý odehrála utkání předkola Ligy mistrů. Čtyři dny jsou na regeneraci dostatečné, navíc disponuje širokým a kvalitním kádrem. Našim strategickým plánem bylo zhušťovat a zužovat prostor a tím si vytvářet podmínky pro naši ofenzivu. Myslím, že se nám to dařilo hlavně v první půli. Z těchto cílených akcí jsme si připravili několik gólových šancí. Dvě tutovky Ikauniekse, jedna Hronka či Fulneka prostě volaly po proměnění. Pokud proti takto silnému soupeři nedáme góly z takových šancí, tak těžko můžeme pomýšlet na přijatelný výsledek. Myslím, že zlom utkání přišel se zraněním dobře hrajícího Vaculíka a též nás ovlivnilo střídání Hronka, jenž po zranění nastoupil se sebezapřením,“ řekl na tiskovce Michal Hipp.

Slovenský lodivod znal kvality Plzně: „Soupeř v poločase prostřídal, zvýšil svoji aktivitu a ze svých šancí dokázal skórovat. Přesto jsme i my mohli ve druhé půli vstřelit branku, chléb se lámal při šancích Fulneka či Ikauniekse. Osobně si myslím, že zápasu by slušela remíza. Na začátek sezóny měl slušnou úroveň, dobrou atmosféru a nabídl spoustu gólových šancí. Bohužel, fotbal vždy není spravedlivý. S ohledem na vývoj utkání a množství šancí, které jsme měli, u mne po utkání převládá zklamání. Na druhou stranu je malou náplastí schopnost týmu dostat se do šancí a též výborné individuální výkony některých hráčů.“

Hipp okomentoval i pokles výkonu jeho svěřenců ve druhé půli: „Nemyslím si, že by hráči měli strach z vítězství. První půle byla fyzicky enormně náročná. Na zvýšenou aktivitu Plzně zkraje druhé půle jsme se připravovali. Jak už jsem řekl, tak nás herně i psychicky ovlivnil výpadek Vaculíka a Hronka.“

Pozápasové ohlasy v sestřihu tradičně nabízí Youtube kanál Ježour TV. Krom obsáhlých komentářů trenérů Michala Hippa a Romana Pivarníka z tiskové konference přinášíme i slova gólmana Jana Hanuše.