15.10.2006, Miroslav Fuks

Bokša: „Vítězství nás vrátilo do přímého postupového boje“

Bokša: „Vítězství nás vrátilo do přímého postupového boje“Trenér Milan Bokša byl v neděli, tedy dva dny po úspěšném domácím duelu s Čáslaví, spokojen. „Zápas splnil očekávání celého klubu jak z pohledu společenského, tak i sportovního. Udělalo mi obrovskou radost, že jsme zvládli velké očekávání početného publika. Snad jsme dokázali, že tato nemalá investice měla smysl. Myslím si, že si diváci zejména ve druhé půli, kdy jsme pod novou tribunou předvedli řadu zajímavých akcí, přišli na své.

 
Ze sportovního hlediska nás musí těšit, že jsme výhrou s Čáslaví prodloužili naši sérii vítězství na čtyři zápasy, což nás vrátilo do přímého postupového boje. Nyní jsme v kontaktu s prvními dvěma týmy a musíme v posledních čtyřech podzimních kolech udělat maximum k probojování se minimálně na 2. příčku.

Čekal jste před čtyřmi koly, kdy jste za sebou měli nepříjemnou sérií tří porážek a jedné remízy, že se po domácím duelu s Čáslaví do boje o ligu ještě na podzim vrátíte?

Popravdě řečeno jsme nečekali, že k tomu dojde takto relativně brzo. Nyní však tento kontakt nesmíme ztratit a udělat vše pro jeho úplné srovnání.

S kolika body byste byl na konci podzimu spokojen?

Trenéři tyto počty nemají příliš rádi a ani já nejsem vyjímkou. Musím se však přiznat, že jsem si před startem sezóny říkal, že budu spokojen, když budeme mít na konci podzimu v tabulce pravdy minimálně 4 plusové body. Pokud tedy v posledních duelech získáme 6 bodů, tak tento cíl splníme. Vzhledem k výrazným bodovým ziskům našich konkurentů bych však velmi uvítal, kdyby těch bodů bylo na našem kontě více. Ani z podzimního umístění však nelze dělat předčasné závěry. Druhá liga je dlouhodobá soutěž a na jaře může být situace v ní úplně jiná.

Páteční zápas s Čáslaví a pondělní na hřišti olomoucké juniorky dělí dost velká pauza. Vyplníte tuto netradiční prodlevu nějak speciálně?

Plán na tento týden máme už delší dobu připraven. S přátelským zápasem nepočítáme, protože ho nepovažujeme za příliš vhodný a navíc nám k účelům rozehrání či vyzkoušení hráčů dobře slouží duely „B“ týmu v MSFL. Hráče stejně jako v posledních týdnech čekají zvýšené dávky, kterými je chceme postupně připravovat s výhledem na zimní přestávku.

Myslíte už teď na olomoucké „béčko“?

Myšlenky na tento zápas mám od posledního hvizdu pátečního zápasu s Čáslaví. Soupeře samozřejmě máme natočeného na videu a na jeho dnešním vítězném utkání s Opavou nechyběl asistent Josef Vrzáček. Nechceme v tomto směru nic podcenit, ovšem zápasy proti „B“ týmům jsou specifické v nejistotě v jakém složení soupeř vlastně vyběhne.

V poslední době se i z úrovně ČMFS množí názory, že by juniorky měly mít vlastní samostatnou soutěž. Co si o této myšlence myslíte?

Jednoznačně souhlasím s tím, že by profi kluby měly mít své rezervy v samostatné lize. V současném stavu jsou některé soutěže neregulérní. Absence juniorek by bezpochyby vedla k zatraktivnění nižších lig.

 
Aktuálně

FC Vysočina do MOL Cupu vstoupí krajským derby proti Žďáru nad Sázavou

Po velmi dobrém vykročení do FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY je před fotbalisty FC Vysočina vstup do druhé tradiční soutěže – MOL Cupu. V úvodním kole národního poháru se Jihlava v krajském derby představí na půdě účastníka Divize D – FC Žďas Ždár nad Sázavou. Duel je na programu ve středu 17. srpna od 17:00 hodin. Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2022 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.
Nastavení cookies

 
 
×
Dnes v 17:00
FC Žďas Žďár nad Sázavou
FC Vysočina Jihlava
 
 

Akcionáři klubu

Generální partner klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu