05.10.2016, Miroslav Fuks

Tulis: Přistoupili jsme k citelným finančním postihům

Tulis: Přistoupili jsme k citelným finančním postihůmV čele FC Vysočina zažívá vůbec nejhorší vstup do ligové sezóny. Zklamání je o to větší, že předsezónní očekávání vedení klubu, fanoušků i odborné veřejnosti byla mnohem optimističtější. Zdeňka Tulise, dlouholetého ředitele a místopředsedu představenstva FC Vysočina, jsme proto v reprezentační pauze oslovili s žádostí o aktuální rozhovor. Se současným tabulkovým postavením týmu nepochybně nemůže být spokojen.

 

"To je samozřejmě bez debaty. Současné výsledky týmu neodpovídají úsilí, které věnují akcionáři a vedení klubu tomu, aby na Vysočině byly vytvořeny co možná nejlepší podmínky pro vrcholový fotbal. A to nejen pro zápasy, ale i pro přípravu hráčů, která zahrnuje tréninky, regeneraci, psychologickou terapii, stravovací proces a další součásti, které souvisí se špičkovou přípravou sportovce," řekl Zdeněk Tulis.

Čím si vysvětlujete, že tým v devíti odehraných kolech získal pouze čtyři body?
Osobně vnímám řadu faktorů. Jednak v létě proběhlo nezbytné přebudování mužstva, které stále považujeme za dobré a jsme přesvědčeni, že jsme sestavili mužstvo, které disponuje sportovně i charakterově kvalitními hráči a je schopné se pohybovat na vyšších příčkách prvoligové tabulky. S tím souvisí nutnost, aby se nově vytvořený tým sehrál a hráči si zvykli na sebe, na herní styl. Vedle toho, aniž bych se chtěl vymlouvat, nás v dosavadním průběhu sezóny zasáhla zranění. Zdravotní problémy pronásledovaly či stále pronásledují Novotného, Závišku, Urblíka, Kryštůfka, Hronka, Tlustého, Zoubeleho a Šuleka. Logicky to narušuje jak formu těchto hráčů, tak i tolik potřebný konkurenční tlak v týmu. Právě ten měl zajistit, aby každý hráč byl v utkáních nucen podat maximální výkon. Na druhé straně je třeba ocenit, že v řadě utkání proti silným soupeřům, jako byla Plzeň, Liberec, Slavia nebo Jablonec, jsme odvedli výkon, který naplňoval naše představy. Bohužel, už se nám je nepovedlo realizovat v duelech s relativně snazšími soupeři, proti kterým jsme věřili v bodový zisk. Místo toho jsme odešli s prázdnou a dostali jsme se do současné nezáviděníhodné situace. Nyní burcujeme na poplach.

Vnímáte některé z odehraných utkání jako zlomové?
Náš herní propad začal ve 4. kole v Mladé Boleslavi, kde jsme nastoupili proti Hradci Králové. Tento duel měl skončit našim vítězstvím minimálně 1:4, ovšem nedisciplinovaností a nezvládnutím standardní situace jsme prohráli 1:0. Najednou jsme se z relativně optimistického ligového startu dostali pod výsledkový tlak. Dalším negativním mementem bylo prohrané utkání v Karviné a krize vyvrcholila domácím zápasem s Bohemians.

Fanoušci vyjádřili velkou nespokojenost právě s výkonem v posledním velmi důležitém duelu proti Bohemians. Jak jste ho viděl Vy?
Jde o nepříjemného soupeře, proti kterému se nám dlouhodobě nedaří. Přesto si myslíme, že máme minimálně stejně kvalitní mužstvo, jako Bohemians, a v základní sestavě disponujeme zkušenějšími hráči. Bohužel, předvedený výkon byl neadekvátní a hluboce se za něj omlouváme všem, kteří se byť jen malou měrou podílejí na obrovsky složité tvorbě rozpočtu prvoligového fotbalového klubu na Vysočině, tedy akcionářům, sponzorům, divákům a fanouškům. Ano, ve sportu může vyhrát pouze jeden. Jenže ten, co prohraje, vždy musí mít po porážce pocit, že na hřišti odevzdal všechno. Já si ale myslím, že v utkání s Bohemians tým neodvedl své maximum.

Přijalo vedení klubu po utkání s Klokany nějaká opatření? Dopadly na hráče prvního týmu konkrétní postihy?
S ohledem na kritickou bodovou situaci, do níž jsme se dostali, jsme přistoupili k citelným finančním postihům vůči hráčům i realizačnímu týmu. Opatření zůstanou v platnosti do doby, než se tým dostane na nesestupovou příčku.

Před třemi koly jste přistoupili ke jmenování nového hlavního kouče Michala Bílka, přičemž trenér Michal Hipp se stáhl na post asistenta. Přinesla tato změna očekávaný impuls?
Jsme přesvědčeni, že tým pod vedením trenéra Hippa poctivě trénoval a je velice dobře připraven. Proto nás těší, že pan Bílek při svém nástupu projevil přání, aby pan Hipp u týmu setrval, a že oba našli společnou řeč. Věříme, že symbióza obou zkušených koučů, kteří za sebou mají bohaté hráčské a trenérské působení u národních týmů, mančaftu pomůže a dokáže z hráčů dostat vše, co v nich je. Našim fotbalistům neustále věříme a doufáme, že odehrané podzimní zápasy pro ně představují obrovské poučení. V následujících utkáních, kdy se hraje ještě o 63 bodů, mají prostor k tomu, aby udělali vše pro co nejrychlejší vybřednutí z nepříznivých tabulkových pozic.

Vysočina střílí minimum branek, přitom do Zlína uvolnila Harise Harbu, jenž poté ve čtyřech duelech třikrát skóroval. Nebyla to chyba?
Po bitvě je každý generál. Všichni jsme věděli, že Harba je výborný fotbalista, který však prožíval dvouletý útlum a měl za sebou několik neúspěšných pokusů o restart uvadající kariéry. Nezapomeňme, že v ročníku 2014/15 dostal v našem dresu v řadě zápasů důvěru, kterou nezhodnotil. V minulé sezóně se mu nevedlo na hostováních na Slovensku a v Bosně a nepovedlo se mu ani nedávné utkání proti Hradci Králové, v němž neproměnil dvě obrovské příležitosti. Důležité je též zmínit, že na konci letošního roku mu v Jihlavě končila smlouva, tudíž reálně hrozilo, že poté z Jihlavy odejde zcela bez náhrady, aniž by se alespoň částečně vrátily velké finanční prostředky, které do něj FC Vysočina investoval. Byli jsme proto rádi, že jsme se domluvili na jeho transferu do Zlína a jsme nadále přesvědčeni, že náhrada v podobě útočníka Michaela Rabušice je více než adekvátní a pro tým prospěšná.

Jaké jsou před prvním týmem FC Vysočina krátkodobé cíle?
Hráči budou pod tvrdým dohledem trenérů poctivě pracovat, aby v každém utkání do konce podzimní sezóny odvedli maximálně koncentrovaný a konsolidovaný výkon. Tento tým má potenciál a je schopen potrápit každého. Uvidíme, na jaký bodový zisk to na konci podzimu bude stačit.

 
Aktuálně

Využijte předprodej vstupenek na Prostějov! Brzkým nákupem ušetříte!

Doma je potřeba vyhrávat! A fotbalisté FC Vysočina to moc dobře vědí! Přijďte jim v jejich touze po třech bodech pomoci! Tento pátek od 18 hodin hostíme Prostějov! Dokažme, že společně jsme silnější! Jak a kde na tento duel zakoupit vstupenky? Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2020 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Generální partner klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu