26.10.2016, Miroslav Fuks

Bílek: Spokojen mohu být jen s poslední půlhodinou

Bílek: Spokojen mohu být jen s poslední půlhodinouPrvní díl fotbalové konfrontace Brna a Jihlavy dopadl lépe pro celek z jihomoravské metropole, jenž po boji postoupil do čtvrtfinále MOL Cupu. FC Vysočina musí věřit, že hosté budou mít důvod ke spokojenosti po sobotním duelu ePojisteni.cz ligy. Vraťme se však do středečního podvečera na stadiónu Zbrojovky a k pozápasovým slovům kouče Michala Bílka.

„Dnes jsem byl spokojen s poslední půlhodinou, kdy jsme hráli tak, jak jsem si představoval. Prezentovali jsme se velkým nasazením a bylo vidět, že kluci nejsou smířeni s výsledkem. Ukázali, že to v nich je a nyní je na nás všech, jak se zbylými podzimními zápasy naložíme. Na druhou stranu je třeba říci, že třicet minut nestačí. Zejména v prvním dějství jsme měli strašně moc nevynucených chyb a při zakládání útoku jsme šli zbytečně do ztrát. Soupeř si poměrně snadno vytvořil příležitosti na konci první půle a na začátku druhého poločasu, která proměnil v góly. V této fázi jsme nedostupovali hráče, nechali jsme Brno hrát, prohrávali jsme boj o střední pásmo a domácí hráči nám chodili do otevřené obrany. Proto jsme poté už jen doháněli nepříznivý výsledek. Je pravda, že jsme vyrovnání byli kousek, ale na to se nehraje,“ řekl v úvodním hodnocení trenér Michal Bílek.

Exreprezentační kouč okomentoval i změny v základní sestavě: „Jedinou novou tváří v úvodní jedenáctce byl Filip Novotný, který dosud do žádného ligového duelu nezasáhl. Ostatní hráči v základu už mnohokrát figurovali nebo pravidelně střídají. Změny rozhodně nebyly takové, aby výrazným způsobem ovlivnily naši hru.“

Bílek prezentoval i svá očekávání před sobotním ligovým měřením: „Čekám, že to bude velký boj, protože se domácí prezentují velmi běhavým a bojovným fotbalem s rychlým přechodem do protiútoku, což ostatně ukázali i dnes. Nastoupíme proti kvalitnímu soupeři, ovšem já věřím, že pokud navážeme na posledních třicet minut dnešního zápasu, tak máme šanci v Brně uspět.“

Pozápasové ohlasy v sestřihu tradičně nabízí Youtube kanál Ježour TV. Nabízíme slova záložníka Filipa Novotného a trenéra Michala Bílka.