08.12.2016, Miroslav Fuks

Kameník: Dobře rozehrané duely jsme nedotáhli do vítězného konce

Kameník: Dobře rozehrané duely jsme nedotáhli do vítězného konceJuniorský tým FC Vysočina neprožil výsledkově úspěšný podzim. Po úvodní výhře v Plzni čekal na další tříbodový zisk dlouhých 7 kol. Nakonec se v šestnácti duelech radoval z vítězství jen čtyřikrát. Dosažených 14 bodů stačilo až na předposlední 15. příčku tabulky. Odpovídá podle trenéra Jana Kameníka tato pozice možnostem týmu? Čekal toto postavení před startem ligy?

 

Myslím si, že neodpovídá. Před startem soutěže jsem očekával mnohem příznivější postavení v tabulce. Úvod sezóny se nám nevydařil a řadu utkání jsme výsledkově nezvládli. Na druhou stranu jsme se postupně zlepšovali. Začala se nám dařit mezihra a dokázali jsme být efektivní v útočné fázi. Utkání, ve kterých jsme měli skóre na naší straně, jsme ale nedokázali dotáhnout do vítězného konce. Řekl bych, že tomu tak bylo minimálně ve čtyřech případech. Z tohoto pohledu nám schází minimálně 10 bodů.

Čím si nepříliš bodově úspěšný podzim vysvětlujete?
Už jsem to naznačil v předcházejících větách. Nedotáhli jsme utkání, která jsme měli dobře rozehraná do vítězného konce. V celé řadě situací jsme se v obrané i útočné fázi nechovali dostatečně zodpovědně. Inkasovali jsme také zbytečné množství branek ze standardních situací, na což se musíme zaměřit. Dále nám scházela mezihra a schopnost v dostatečné míře kontrolovat míč. To se nám dařilo až v závěru soutěže.

Na Juniorskou ligu panují nejrůznější názory. Jak vnímáte její kvalitu a prospěšnost vývoji mladých hráčů?
Úroveň utkání byla různorodá. Některá splňovala velmi přísná měřítka, zvláště pak když byly týmy doplněny o hráče z ligového kádru. Například v Jablonci proti nám nastoupili Wágner a Mehanović, za Spartu Konate a Zahustel, na Bohemians Berger a Švec atd. Z této konfrontace jsme měli radost s ohledem na zkušenosti, které naši hráči mohli takto získat. Velmi pozitivní také bylo doplňování hráčů z našeho ligového kádru, které bylo vždy přínosem, a hráči odvedli velmi dobrou práci. Na druhou stranu soutěži, která už je zařazena do profesionální úrovně, chybí výsledkový tlak - tedy možnost sestupu a postupu, což řadu utkání ovlivňuje a charakterem působí spíše mládežnicky.

Který zápas v sezóně považujete za nejvydařenější? Jaký duel se týmu naopak nepovedl?
Vydařilo se nám utkání na Bohemians Praha, kde jsme byli maximálně efektivní v útočné fázi a velmi dobře jsme ho zvládli v defenzívě. Vítězství 1:5 nám v dané situaci pomohlo. Za nevydařené považuji utkání s Brnem, které jsme ztratili v posledních 10 minutách. Výsledek 2:3 byl pro nás krutý. Stejně jako v Českých Budějovicích, kde jsme vedli 1:0 a nakonec jsme prohráli 2:1 v závěru utkání.

Jak byste hodnotil spolupráci s trenéry prvního týmu během podzimu? Jaké výkony fotbalisté „áčka“ v juniorce podávali?
Spolupráce s trenéry prvního týmu byla a je na vysoké úrovni. Jsme prakticky v každodenním kontaktu, kde se snažíme o vzájemné sdílení informací o hráčích a organizaci tréninkového procesu ve smyslu doplňovaní hráčů. Hráči prvního týmu pro nás byli přínosem. Musím ocenit jejich přístup, který byl ve všech případech profesionální. V případě Petra Tlustého jsme také splnili funkci juniorky jako podpůrného týmu prvního mužstva, kdy se po jeho výkonech v U21 rozhodli trenéři zařadit jej do základní sestavy v ePojisteni.cz lize. V té zůstal do konce sezóny.

Kteří fotbalisté náleželi k oporám týmu? Kteří hráči během podzimu zaznamenali největší výkonnostní skok?
Jako opory týmu bych označil Marka Šerého a Filipa Vedrala, kteří v průběhu sezóny prokazovali stabilní výkonnost. Stoupající tendenci ve výkonnosti jsme sledovali u Čestmíra Vitáska, který si v jejím průběhu zasloužil trvalé přeřazení do prvního týmu a první starty v nejvyšší soutěži. Zajímavými výkony se prezentoval David Sargsyan, který má potenciál zejména v ofenzivní fázi, cennou roli univerzála poté plnil Patrik Fiala. U ostatních hráčů byla výkonnost méně stabilní. Svůj potenciál, respektive případnou perspektivu ještě budou mít možnost ukázat v následujícím období.

Přesunou se někteří hráči na zimní přípravu do kabiny „áčka“? Lze očekávat, že kádr juniorky doplní fotbalisté z dorostu U19?
V našem návrhu na přesun hráčů do zimní přípravy padla nějaká jména, ale vše záleží na vedení klubu. To společně s trenéry "áčka" jednotlivé hráče do zimní přípravy případně pozve. Vše je ještě předmětem jednání.

Hráčské statistiky juniorky:

Odehrané minuty: 1437 - Vedral, 1390 - Vitásek, 1245 - Šerý, 1158 - Fiala, 1059 - Záviška, 881 - Sargsyan, 866 - Dujmović, 815 - Kolčava, 794 - Beseda, 769 - Včelka, 605 - Novotný Filip, 584 - Kolář, 548 - Pěnkava, 507 - Kotnour, 416 - Svatík, 352 - Šamánek, 304 - Tlustý, 259 - Rakovan, 242 - Urdinov, 210 - Fulnek, 198 - Pedro, 172 - Novotný Jan, 163 - Bajer, 143 - Svoboda, 89 - Blaić, 82 - Fikar, 75 - Časta, 66 - Karmazín, 62 - Kryštůfek, 61 - Štěpánek, 47 - Lorenc, 29 - Čermák, 18 - Mašić, 8 - Smejkal.

Vstřelené branky: 5 - Šerý, Záviška, 2 - Svoboda, Urdinov, 1 - Bajer, Fiala, Kolčava, Novotný Filip, Sargsyan, Šamánek, Vedral.

Gólové asistence: 4 - Novotný Filip, Sargsyan, Šerý, 3 - Dujmović, 2 - Kolčava, Vedral, Záviška, 1 - Bajer, Časta, Fiala.

 
Aktuálně

Jihlava postupuje do dalšího kola MOL Cupu

Utkání třetího kola MOL Cupu mezi Jihlavou a Pardubicemi skončilo vítězstvím domácích 2:0. Své vedení z první půle dokázali jihlavští fotbalisté po poločase ještě navýšit a zásluhou výborného výkonu gólmana Adama Jágrika odešli z utkání bez obdržené branky. Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2021 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Generální partner klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu