09.12.2016, Redakce

Průša: Určitě nepatříme na sestupovou příčku

Průša: Určitě nepatříme na sestupovou příčkuStarší dorostenci U19 si stejně, jako dospělý tým FC Vysočina prochází těžkou zkouškou, kdy se po podzimu drží s 15 body na předposledním místě I. Celostátní ligy. Požádali jsme, proto trenéra Kamila Průšu o zhodnocení uplynulé půl-sezóny.

 

V první třetině soutěže jsme obstáli a podávali výborné výkony, kterými jsme navázali na podařenou letní přípravu. Také jsme za to z prvních šesti zápasů posbírali deset bodů. V následujících šesti utkáních jsme nijak herně nepropadli. Krom domácího zápasu s Pardubicemi, kde byli hosté jasně lepší. Ale udělali jsme pouze dva body, což je velmi málo. V poslední třetině soutěže jsme narazili na výborné celky, kterým jsme se srdnatě postavili, ale zkrátka jsme na ně nestačili. Zde samozřejmě nemyslím utkání v Hlučíně, které jsme museli vyhrát, což se nám také podařilo. Na rovinu ale říkám, že jsme zde předvedli asi náš nejslabší výkon a odehráli naprosto nekoukatelný zápas. Velkou obtíží také bylo onemocnění Urbánka a zranění Karmazína, Smejkala a Konráda. Pokud by byli tito hráči celou půl sezónu k dispozici, tak bychom nyní měli bodů více. Když to tedy vše shrnu, tak jsem přesvědčen, že určitě nepatříme na sestupovou příčku. Máme kvalitu na to, abychom se pohybovali kolem devátého desátého místa.

Čím si vysvětlujete současnou tabulkovou situaci týmu U19.
Z naší soutěže budou automaticky padat dva poslední týmy. Další dva půjdou do baráže o udržení soutěže. Nyní jsme pět bodů od toho, abychom se baráži vyhnuli. Na předposledním místě jsme proto, že jsme ze sedmi pokutových rozstřelů po nerozhodných výsledcích v normální hrací době pětkrát prohráli. Nebo jsme měli do vítězných konců dovézt zápasy v Mladé Boleslavi (remíza 2:2, soupeř hrál 48 minut bez vyloučeného hráče), ve Zlíně (remíza 2:2, za stavu 1:2 jsme měli kopat jasnou penaltu) a doma se Spartou (remíza 4:4, vedli jsme 3:0 a 4:1) a vyhnout se tak pokutovým kopům. Hned bychom měli o šest bodů více a byli bychom nad barážovým místem. 

Jaký je rozdíl současného ročníku oproti tomu předchozímu.
Největší rozdíl oproti loňskému ročníku vidím v tom, že loni jsme se mohli kdykoliv opřít o hráče staršího ročníku, kteří již třeba byli posunutí do juniorky nebo dokonce do A týmu (Vitásek, Klíma, Štěpánek). Momentální hráčská kvalita je zkrátka nižší. Jsem však přesvědčen, že v jarní části soutěže již mohou být našimi tahouny hráči mladšího ročníku, kteří se opravdu jeví velmi dobře. Již v podzimní části se zabudovali do základního kádru a dostali velkou minutáž v mistrovských zápasech. To třeba loni mladší hráči nezvládli. Hráli až spíše v jarní části. Možná také z tohoto důvodu neměli pro podzimní část letošního soutěžního ročníku až tolik zkušeností s nejvyšší soutěží. Takže i oni mohou najednou herně vyskočit. Dalším problémem je to, že nemáme v kabině opravdového lídra. Loni to byl například Kolčava, který byl schopen pro výhru udělat na hřišti všechno a byl schopen takto do hry pobláznit ostatní spoluhráče. Stejně tak měl silné slovo v kabině. Budu moc rád, když se přes zimu někdo z kabiny takto vyprofiluje. U dvou hráčů vidím, že pro toto mají předpoklady!

Jaká byla největší slabina tohoto týmu?
Celkově jsme nejvíce propadali v obranných osobních soubojích a standardních situacích. Pokud se chceme výsledkově zvednout, tak právě v těchto dvou aspektech musíme ohromně přidat a zlepšit se.  

Které podzimní zápasy řadíte mezi nejvydařenější? Které duely se týmu naopak nepovedly?
V první polovině soutěže jsme odehráli celkem dost slušných zápasů. Utkání s Brnem, Teplicemi a Příbramí snesla vyšší měřítko. Nejvíce se mi však líbilo utkání ve Zlíně, kde jsme podali opravdu kvalitní výkon. Nikdy také nezapomenu na domácí zápas se Spartou. Nejhorším našim vystoupením byl první poločas v Hradci Králové a domácí zápas s Pardubicemi.

Které hráče byste chtěl za podzimní sezónu vyzdvihnout? Kdo učinil výrazný herní vzestup?
I přes naše nelichotivé postavení v tabulce jsem přesvědčen, že máme na určitých postech kvalitní hráče. Konkrétní však nebudu. Větší herní vzestup zaznamenali hlavně hráči mladšího ročníku, o které jsme se nakonec mohli v jednotlivých zápasech opírat. Opravdu zde vidím dva tři hráče, kteří jsou do budoucna perspektivní pro náš A tým mužů.

Dojde v kádru během zimní přestávky k nějakým změnám a posune se někdo z hráčů do juniorky?
Toto téma momentálně debatujeme se sportovním vedení mládeže a s jednotlivými trenéry příslušných týmů. Vzhledem k našemu postavení v tabulce jsme se již rozhodli, že je prioritou zachování nejvyšší dorostenecké soutěže. Tudíž uděláme všichni všechno pro to, aby se nám tento cíl podařilo splnit. Z tohoto důvodu se v zimním přípravném období nebude žádný z našich hráčů U19 posunovat do juniorského týmu. Naopak se z kádru U17 posunou tři hráči do naší kabiny. Chceme je vidět, jak budou zvládat větší tréninkovou zátěž a také jak obstojí v přípravných zápasech proti starším hráčům. Tento posun může být „jen“ na zimní přípravné období. Pokud však některý z mladších hráčů prokáže své kvality, tak samozřejmě zůstane v naší kabině i pro mistrovskou soutěž. Pro přípravné období budeme mít k dispozici 24 hráčů a tři brankáře. Po herním soustředění na Slovensku, které bude v třetím lednovém týdnu, zúžíme hráčský kádr na 17 hráčů a tři brankáře. Musíme brát v potaz to, že v kádru juniorky jsou tři hráči ročníku 1998, kteří nám mohou chodit pomáhat do mistrovských zápasů.

Jaký je nyní před hráči program? Kdy jim začíná zimní příprava?
Momentálně jsme v zimním přechodném období, což znamená, že jsme snížili objem tréninků na tři tréninkové jednotky v týdnu, kde se věnujeme spíše síle. Trénovat budeme do 9. 12. 2016, pak budou mít hráči volno. Zimní přípravné období nám začne 3. ledna 2017.

Hráčské statistiky:

Góly: 5 – Svoboda, 3 – Průša, Smejkal, 2 – Lorenc, 1 – Vrzal, Řezáč, Fikar, Šteffl, Časta, Kafoněk.

Asistence: 3 – Svoboda, Smejkal, Dujmović, 2 – Křišťál, Fikar, Lorenc, Šteffl, 1 – Pavlík.

Odehrané minuty / zápasy:
Vrzal – 1.530/17, Křišťál – 1.358/16, Řezáč – 1.264/17, Malár – 1.249/14, Průša – 1.174/16, Svoboda – 1.127/16, Matulka – 965/13, Konrád – 938/11, Fikar – 885/16, Karmazín – 781/11, Urbánek – 729/9, Lorenc - 645/15, Smejkal – 627/10, Šteffl – 595/13, Jágrik – 592/7, Pavlík – 587/12, Trojánek – 426/10, Dujmović – 360/4, Časta – 296/10, Polcar – 256/14, Kafoněk – 248/10, Pejřimovský – 155/5, Křivánek – 17/1, Vašíček – 15/2, Pavlas – 10/1.

 
Aktuálně

Jihlava postupuje do dalšího kola MOL Cupu

Utkání třetího kola MOL Cupu mezi Jihlavou a Pardubicemi skončilo vítězstvím domácích 2:0. Své vedení z první půle dokázali jihlavští fotbalisté po poločase ještě navýšit a zásluhou výborného výkonu gólmana Adama Jágrika odešli z utkání bez obdržené branky. Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2021 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Generální partner klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu