30.03.2017, Miroslav Fuks

Připravíme Slovácku první jarní porážku?

Připravíme Slovácku první jarní porážku?Před jihlavskými fotbalisty je obzvlášť důležité utkání. V bitvě dvou regionů – Vysočiny a Slovácka – nutně potřebují vybojovat vítězství, aby znovu výrazně oživili své šance na udržení mezi českou elitou. Zápas 22. kola ePojisteni.cz ligy proti 1.FC Slovácko vypukne v sobotu 1. dubna od 17:00 hodin.

 

Slovácko trpělivě a systematicky sbírá body, což tým kouče Stanislava Levého po 21 odehraných kolech vyneslo na 10. příčku se ziskem 25 bodů. Mančaft z Uherského Hradiště v jarních pěti zápasech dosud nepoznal pachuť porážky, když remizoval s Jabloncem, na Bohemians, s Brnem a ve Zlíně. A hlavně - v posledním kole na svém stadiónu brankou ze závěru utkání přetlačil Mladou Boleslav. Širší pohled na výsledky Slovácka ukazuje, že v tento tým posledních deseti prvoligových duelech prohrál pouze jednou – v listopadu s Hradcem Králové.

Co si jihlavský kouč Michal Bílek myslí o síle a přednostech nadcházejícího soka FC Vysočina? „Slovácko se díky poslední výhře nad Mladou Boleslaví dostalo z bojů o záchranu a je nyní v herní pohodě. Navíc na jaře dosud neprohrálo. Velkou sílu má v ofenzívě, kde jsou velmi nebezpeční Navrátil, Havlík a Zajíc. Navíc si musíme dát pozor i na zkušeného Šumulikoskiho, který hru dokáže zrychlit dlouhým míčem.“

Jak Váš tým strávil reprezentační pauzu? Podařilo se naplnit její hlavní smysl, tedy dosáhnout zdravotní a psychické konsolidace týmu? „Věřím, že jsme se připravovali kvalitně, abychom zvládli nadcházející nesmírně náročný závěr sezóny. Bohužel, zdravotní stav týmu nás nadále velmi trápí. Mezi dlouhodobě zraněné Urblíka a Kryštůfka přibyl po utkání v Jablonci Mišůn. Fit stále ještě není Hronek a s angínou marodí Zoubele. Navíc je nejistý start u Rosy a Rabušice. Situace v kádru má tedy do ideálu hodně daleko, nicméně moc dobře víme, v jak složité situaci se nacházíme a že v nadcházejícím zápase musíme zabrat,“ zdůraznil kouč FC Vysočina.

V posledních dvou zápasech vás trápilo množství inkasovaných branek? Znamená to, že jste se v tréninkovém procesu více zaměřili na defenzivní práci? „Devět obdržených branek - to je opravdu špatná bilance. Je jasné, že jsme se teď v tréninku na defenzívu více zaměřili. Jenže v zápasech, které jsou teď před námi, musíme jít za vítězstvím. Rozhodně tedy nebude stačit jen kvalitní bránění. Musíme být nebezpeční a jít za ziskem tří bodů,“ řekl trenér Bílek.

Vzájemná bilance: 15 utkání   3 – 3 – 9   11 : 24

Ze vzájemných zápasů:

pod. 16 – ePojisteni.cz liga: 1. FC Slovácko - FC Vysočina Jihlava  1:1 (0:1)
Góly: 67. Havlík – 45. Ikaunieks
Sestavy: SLO: Heča – Reinberk, Košút, T. Rada, Šimko – Daníček, Šumulikoski – Diviš, Kalouda (59. Tetteh), Havlík – Koné. VYS: Hanuš – Blaić, Krejčí, Rosa, Mišůn – Vaculík (83. Batioja), Štěpánek, Zoubele (90. Tlustý), Ikaunieks (79. Šamánek) – Dvořák, Rabušic.

jaro 16 - SYNOT liga: 1. FC Slovácko - FC Vysočina Jihlava  3:1 (1:1)
Góly: 16. Šumulikoski, 86. Koné, 90+2. Havlík - 15. Hronek
Sestavy: SLO: Heča - Reinberk, Košút, Rada, Chyla - Havlík, Šumulikoski - Biolek (56. Chvátal), Sadílek (56. Kone), Kerbr (75. Civić) - Došek. VYS: Rakovan – Kryštůfek, Krejčí, Šourek, Urdinov - Kučera, Šulek – Fulnek (55. Kukoľ), Hronek, Vaculík – Voltr (61. Dvořák).

pod. 15 - SYNOT liga: FC Vysočina Jihlava - 1. FC Slovácko  0:2 (0:2)
Góly: 49. Kukoľ – 33. Valenta, 45. Hlúpik
Sestavy: VYS: Hanuš – Kukoľ, Kryštůfek, Krejčí, Mišůn – Marek, Šulek (82. Vaculík) – Batioja, Jungr (46. Mešanović), Fulnek (73. Nerad) – Dvořák. SLO: Heča – Chvátal, Rada, Košút, Reinberk – Daníček, Valenta – Diviš, Havlík (90. Břečka), Hlúpik (89. Hofmann) – Došek (85. Kovář).

FC Vysočina Jihlava

Střelci: 5 - Ikaunieks, 4 – Dvořák, 2 – Rabušic, Hronek, 1 - Urdinov, Zoubele, Urblík.

Žluté karty: 5 – Rosa, Batioja, Urdinov. 4 – Štěpánek. 3 – Urblík, Hronek. 2 – Hanuš, Zoubele, Rabušic, Ikaunieks. 1 – Krejčí, Tlustý, Dvořák, Vaculík, Kryštůfek.

Absence: Urblík, Kryštůfek, Mišůn a Hronek (zranění), Zoubele (nemoc), Rosa a Rabušic (nejistý start).

1.FC Slovácko

Pravděpodobná sestava: Heča – Reinberk, Hofmann, Břečka, Civić – Šumulikoski – Navrátil, Daníček, Machalík, Havlík - Zajíc.

Trenér: Stanislav Levý

Střelci: 4 - Zajíc, 3 – Havlík, Koné, 2 – Daníček, 1 – Civić, Rada, Ťok, Navrátil, Tetteh.

ZMĚNY V KÁDRU

Příchody: Navrátil (přestup FC Slovan Liberec).

Odchody: Kerbr (přestup FC Slovan Liberec), Diviš (přestup FK Jablonec), Hlúpik (přestup Černomorec Varna / BUL).

 
Související
Aktuálně

FC Vysočina proti Prostějovu potřebuje zvítězit

Čtyři dny po pohárovém svátku se mohou fanoušci FC Vysočina těšit na další domácí duel. Zatímco proti prvoligovému Hradci Králové mohli jihlavští fotbalisté hrát uvolněně, tak v neděli 1. října je od 17:00 hodin čeká o poznání větší tlak. Proti Prostějovu by potřebovali zvítězit a po dlouhých pěti kolech konečně bodovat naplno. Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2023 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.
Nastavení cookies

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu