11.04.2017, Miroslav Fuks

Jinoch: Nikdo nechceme být podepsán pod sestupem z I. ligy

Jinoch: Nikdo nechceme být podepsán pod sestupem z I. ligyVýrazné místo ve sportovním vedení FC Vysočina znovu zaujímá Josef Jinoch. Minimálně pro zbývajících sedm zápasů ePojisteni.cz ligy bude z pozice generálního manažera zodpovídat za jihlavský první tým. Poté, co s kolegy Petrem Čuhelem a Michalem Kadlecem vedl úvodní trénink v nové roli, předstoupil před novináře.

 

Nelze se na úvod nezeptat, s jakými cílem a úkolem se do Jihlavy vracíte?
Cíl je jednoznačný – byl bych hrozně rád, aby FC Vysočina udržel svoji příslušnost k nejvyšší soutěži. Stejně jako to dokázala v předchozích čtyřech letech.

Jak se Váš comeback do Jihlavy zrodil?
V úterý kolem páté odpolední hodiny jsem byl telefonicky kontaktován, od osmi večer jsem měl schůzku s panem Vaculíkem, poté jsem dostal hodinu na rozmyšlenou a ráno už jsem se hlásil v sídle klubu. Bylo to docela rychlé.

Máte o hráčích v týmu přehled? Sledoval jste ho i během svého působení v Edenu?
Když jsem byl ve Slavii, tak jsem měl svých starostí dost. Jihlavské výsledky jsem samozřejmě sledoval. Poté, co jsem byl ve Slavii odvolán a měl jsem dostatek volného času, jsem několik zápasů FC Vysočina sledoval na vlastní oči. Shodou okolností i poslední dva duely se Slováckem a na Bohemians. Myslím si, že minimálně polovinu hráčů stávajícího kádru znám velmi dobře.

Nastoupil jste do pozice generálního manažera pro první tým, což je nová role ve struktuře FC Vysočina. Můžete ji trochu více objasnit?
Za tímto titulem se skrývají moje pravomoci za veškerý chod prvního týmu, vedení tréninků a zápasů. Se sportovním manažerem Bokšou i vedením klubu budu komunikovat, ale zodpovědnost nyní leží na mých bedrech. Společně s dvojicí asistentů v nadcházejících sedmi prvoligových zápasech uděláme vše pro získání co největšího počtu bodů.

Můžete objasnit výběr dvou nových asistentů trenéra? Podílel jste se na jejich jmenování?
Michal Kadlec byl nominován na základě znalosti prostředí a hráčů, kterými klub disponuje, abychom rychleji pronikli do problematiky. S Petrem Čuhelem jsem spolupracoval ve Slavii a vím, co umí. Nemusíme se tak dlouho seznamovat a můžeme rovnou začít pracovat. Má bohaté zkušenosti s pozicí asistenta, navíc už řadu týmů vedl samostatně. Svoji roli v této fázi sezóny samozřejmě sehrál i fakt, že byl momentálně bez angažmá.

Jaký jste z týmu měl po dojem po prvním absolvovaném tréninku?
Trénink byl spíše seznamovací. Hráči teď musí vstřebat všechny informace a poznat novinky. Věřím, že od zítra se atmosféra trochu uvolní a začneme pracovat tak, abychom co nejlépe připravili na duel se Spartou. Jistě dojde i na individuální pohovory s hráči. Věřím, že se každý z našich fotbalistů bude chtít v sobotu ukázat a podat maximální výkon. Snad bude proti Spartě naší výhodou, že vlastně budeme moci pouze překvapit.

Mimochodem, v jakém zdravotní stavu se kádr nachází?
Se situací na marodce jsem se dnes seznámil trošku hlouběji zevnitř. Předchozí trenér skutečně neměl snadnou pozici, když se potýkal se spoustou zraněných hráčů a to jej limitovalo při výběru možností sestavy. Od duelu s Bohemians se každopádně žádný fotbalista neuzdravil a ani ve výhledu není nikdo, kdo by mohl být k dispozici dříve, než za 14 dní. A to se bohužel týká i Petra Tlustého, jenž dnes zkusil rozcvičku a musel odejít z tréninku.

Tým střílí málo branek. Čemu to přičítáte?
Nechci se vracet k tomu, co bylo. To si jistě zaslouží důkladný rozbor ze strany sportovního vedení klubu. Pravdou však je, že pokud se prakticky nevystřelí na bránu, tak asi těžko z toho lze skórovat. Pokud chceme uspět, tak se jednoduše musíme dostat více ke střelbě a zakončení.

Je Vaše působení nějak časově ohraničeno?
Zatím je pouze do konce této sezóny, tedy vlastně na sedm zápasů. Co bude poté, zatím vůbec neřešíme. Myslím si, že taková debata ani do konce sezóny neproběhne. Nyní se musíme koncentrovat na úspěšné dohrání ročníku. Tedy na záchranu, které všichni věříme. Nikdo nechceme být podepsáni pod sestupem mužstva z I. ligy.

Slova nového hlavního kouče FC Vysočina Josefa Jinocha naleznete na Youtube kanálu Ježour TV

 
Aktuálně

Hráčem FCV za měsíc červen jste zvolili Standu Klobásu

Tradiční anketa FC Vysočina o „Hráče měsíce“ za zápasy nabitým červnem registruje vítězství staronového lídra. Poprvé od srpna loňského roku zvítězil v hlasování fanoušků šestadvacetiletý útočník Stanislav Klobása. Za uplynulý měsíc nastoupil do 7 duelů FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY a vstřelil 3 branky. Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2020 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.

 
 
×
Dnes v 17:00
FC Vysočina Jihlava
1.SK Prostějov
 
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu