24.04.2017, Miroslav Fuks

Urbánek: Nenapadlo mne, že FC Vysočina bude bojovat o udržení

Urbánek: Nenapadlo mne, že FC Vysočina bude bojovat o udrženíFotbalový klub, to nejsou jen profesionální fotbalisté, trenéři, mládežničtí hráči či zaměstnanci klubu, ale i sponzoři, kteří se nemalou měrou podílejí na fungování a ekonomickém zabezpečení klubu. V rámci tradičního bližšího představení reklamních partnerů FC Vysočina naše volba padla na společnost KOBERCE BRENO, spol. s r.o., která náleží mezi novější partnery klubu. Dotazy jsme položili Petru Urbánkovi, ředitel realizací a projektů této firmy.

 

Jak dlouho Vaše společnost podporuje FC Vysočina?
Naše společnost klub podporuje již dva roky.

Co je pro Vás motivem k podpoře FC Vysočina?
Já bych to neprezentoval jako motiv, ale jako kladný vztah ke sportu a fotbalu zvlášť. Naše společnost podporuje celé spektrum zajímavých projektů od hudby, zdravotnictví, podpory potřebným, podpory mládeže až ke sportu. Z hlediska FC Vysočina jde samozřejmě i o znalost regionu, který nepatří mezi nejbohatší v Česku, o velmi kvalitní práce s mládeží a hlavně o mezilidské vztahy s lidmi ve vedení. To jsou všechno spojené nádoby, aby podpora z naší strany mohla vzniknout.

Hrál jste nebo stále ještě hrajete fotbal aktivně? Jaký je vlastně Váš vztah k nejpopulárnějšímu světovému sportu?
Fotbal jsem hrál celých 26 let. Bohužel, těžké zranění kolene mě brzy vyřadilo z aktivního hraní. Jsem odchovancem Baníku Ratíškovice. Dále jsem hrál za Jiskru Kyjov a TJ Svitavy. Dotáhl jsem to maximálně do divize. Po opakovaném zranění kolene jsem se dal na funkcionářskou dráhu v TJ Svitavy. Později jsem působil jako ředitel prvoligových Drnovic, Kladna a nakonec jako šéf tréninkového centra Viktorky Žižkov v Horních Počernicích. Byl jsem členem výkonného výboru Krajského fotbalového svazu v Pardubickém kraji a též předsedou komise mládeže Pražského fotbalového svazu.

Navštěvujete zápasy FC Vysočina pravidelně? Byl jste i na některém venkovním ligovém zápase?
Bohužel, díky velkému pracovnímu vytížení zápasy FC Vysočina pravidelně nenavštěvuji. Ovšem využívám možnosti přenosů na iSport, O2 TV, TIPSPORT a sleduji za celý víkend několik utkání od kraje až po mezinárodní zápasy, Pokud to čas dovolí, tak si samozřejmě nenechám ujít zápasy FC Vysočina v boji o udržení prvoligové příslušnosti.

Sledujete i výsledky dalších týmů FC Vysočina?
Jak již jsem psal, sleduji toho hodně. U FC Vysočina mne kromě „áčka“ zajímají výsledky dorostů a juniorky.

Jste divákem zápasů české reprezentace, českých klubů v evropských pohárech, popř. jste vyrazil i na atraktivní duely jiných evropských lig?
Již od dětství si nenechám ujít jediný zápas České reprezentace. Když to čas i práce dovolí, tak sleduji veškerá vystoupení českých klubů v evropských soutěžích buď přes média, nebo i osobně. Ta atmosféra musí vtáhnout každého fanouška fotbalu. Z atraktivních duelů v zahraničí nikdy nezapomenu na návštěvu zápasu FC Barcelona vs. FC Sevilla.

Jak hodnotíte vystoupení FC Vysočina v dosavadním průběhu sezóny?
Těžká otázka… Když jsem viděl kádr mužstva, vedení i zázemí, vůbec by mě nenapadlo, že bude FC Vysočina bojovat o udržení v první lize. Prostě nemůžu to doteď nějak zkousnout. Ale věřím, že se o to klub ještě popere.

Kteří fotbalisté náleží mezi Vaše oblíbence?
Můj největší oblíbenec už v FC Vysočina není – Standa Tecl. Toho bych v jihlavském kádru jednou zase rád viděl. Ze současného kádru hodně sleduji a fandím Hanušovi, Vaculíkovi a Rabušicovi.

Jaký tipujete výsledek nadcházejícího domácího duelu proti Zbrojovce Brno?
FC Vysočina vyhraje 2:1.

  • partnerem rubriky je restaurace TŘI KNÍŽATA, kterou naleznete na Masarykově náměstí v Jihlavě

o firmě KOBERCE BRENO, spol. s r.o.

KOBERCE BRENO je ryze český subjekt, založen v roce 1994. Je největším a nejvýznamnějším tuzemským prodejcem podlahových krytin zajišťujícím prodej a servis na celém území ČR a na Slovensku. Zároveň je největším importérem významných zahraničních výrobců.

www.breno.cz

 
Aktuálně

Permanentkáři FCV, pro část z vás máme na stadiónu místo!

Po časech epidemie se konečně rozběhly české fotbalové soutěže, ovšem stadióny pod vlivem vládních opatření své brány nemohou otevřít dokořán. Dle ligového protokolu je na nich aktuálně místo pro zhruba 150 osob. FC Vysočina, stejně jako ostatní kluby, s nabídkou vstupu na utkání v první řadě oslovil své sponzory a VIP hosty. Místo však máme i... Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2020 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.

 
 
×
Dnes v 16:00
FC Vysočina Jihlava
SK Slovan Varnsdorf
 
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu