22.04.2017, Miroslav Fuks

Rosa: Hrozně nás nalomila první inkasovaná branka

Rosa: Hrozně nás nalomila první inkasovaná brankaNad jeho startem na Julisce se vznášel velký otazník. Antonín Rosa totiž v úvodu předchozího duelu se Spartou inkasoval od hlavy Pulkraba tvrdý direkt, který jej vyřadil ze hry a skončil pěti stehy na nose. Zkušený stoper nakonec šel do rizika a proti Dukle nastoupil i bez ochranné masky. Ani jeho odhodlání však jihlavskému týmu k důležitým prvoligovým bodům nepomohlo.

 

Jak se ti s nepříjemným zraněním hrálo? Kdy ses rozhodl, že do utkání nastoupíš?
V zápase jsem stehy nevnímal a po zdravotní stránce jsem duel zvládl v pohodě. V průběhu týdne jsem přemýšlel o tom, že do utkání nastoupím i bez ochranné masky. Nakonec jsme se ve čtvrtek rozhodli, že to asi nepůjde a zůstanu na lavičce. Jenže okolnosti, kdy se na předzápasové rozcvičce zranil Lukáš Zoubele, rozhodly o tom, že do utkání musím nastoupit. Ochranná maska je každopádně ve výrobě a pro utkání proti Brnu ji budu mít k dispozici.

Můžeš zhodnotit  duel proti Dukle?
Těžko se mi hodnotí. Do zápasu jsme vstoupili velmi dobře, vstřelili jsme úvodní branku, byli jsme aktivní a hrozili jsme více než Dukla. Jenže hrozně nás nalomila první inkasovaná branka. Hned jsme dostali druhou a poté už to bylo strašně těžké. Dukla už zápas víceméně kontrolovala. Byla jednoznačně fotbalovější a my už jsme na to neměli. Přitom si myslím, že jsme tady mohli uspět, pokud bychom pokračovali ve hře, s níž jsme do zápasu nastoupili.

Škoda, že při závaru po rohovém kopu jsi trefil pouze tyč. Snížení mohlo duel hodně zdramatizovat...
Moc mne to mrzí. Náš výkon v první půli rozhodně nebyl tak špatný, že bychom měli po úvodních 45 minutách prohrávat 3:1. Bohužel jsme nedokázali uhlídat útočné hráče Dukly.

Lze říci, jaká v kabině panuje nálada? Bavíte se o záchraně nebo se snažíte si tento tlak nepřipouštět?
Abych se přiznal, tak se o sestupovém ohrožení bavíme celou sezónu. Teď jsme utrpěli další prohru a my víme, že zbývá už jen pár zápasů, ve kterých musíme zabojovat, bodovat a neúspěšnou sezónu zachránit.

 
Související
Aktuálně

Permanentkáři FCV, pro část z vás máme na stadiónu místo!

Po časech epidemie se konečně rozběhly české fotbalové soutěže, ovšem stadióny pod vlivem vládních opatření své brány nemohou otevřít dokořán. Dle ligového protokolu je na nich aktuálně místo pro zhruba 150 osob. FC Vysočina, stejně jako ostatní kluby, s nabídkou vstupu na utkání v první řadě oslovil své sponzory a VIP hosty. Místo však máme i... Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2020 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.

 
 
×
Dnes v 16:00
FC Vysočina Jihlava
SK Slovan Varnsdorf
 
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu