14.11.2006, Miroslav Fuks

Řediteli Tulisovi chybí k úplné spokojenosti 3 – 4 body

Řediteli Tulisovi chybí k úplné spokojenosti 3 – 4 bodyNejpovolanější osobou k hodnocení podzimního vystoupení FC Vysočina Jihlava je bezesporu ředitel klubu Ing. Zdeněk Tulis. Rozhovor s ním se však netočil pouze kolem druholigového týmu a postupových plánů.

 
Jak jste viděl podzimní výkony „A“ mužstva?

Do podzimu jsme vstupovali s cílem vytvořit si předpoklad k jarnímu útoku na I. ligu. Tento cíl hráči i realizační tým určitě splnili. Přes historicky největší počet bodů získaných v podzimní II. lize, se však nemohu ubránit dojmu, že jsme měli získat o 3 – 4 body více. Poté by bylo možné hovořit o mé maximální spokojenosti. Tým jsme postavili na zkušených hráčích s prvoligovými parametry, kteří zde měli odpovídající podmínky. A právě oni měli být zárukou, že si pro bezesporu velmi těžké jaro vytvoříme co nejlepší výchozí situaci. Svůj úkol však splnili jen z 95%.

Koho považujete za aspiranty postupu?

Před sezónou jsem k nim řadil nás, Žižkov, Hradec Králové a roli černé koně vzadu jsem přisuzoval HFK Olomouc. Právě HFK na podzim velmi překvapilo a naši situaci určitě dost zkomplikovalo. Přesto si myslím, že do nejvyšší soutěže bude schopen postoupit pouze Žižkov a právě my. Nejde totiž pouze o aktuální výkonnost, ale i o stadión splňující prvoligové parametry včetně osvětlení, rozpočet klubu a další parametry a předpoklady.

Jak těžké je zajistit rozpočet klubu usilujícího o návrat do ligy?

Pokud jsme v kádru chtěli udržet kvalitu opravňující k boji o postup, tak jsme hráčům museli podržet prakticky prvoligové podmínky. A to rozhodně není v ekonomické situaci na Vysočině jednoduché. V náplni rozpočtu pro rok 2006 nám výrazně napomohly prodeje hráčů, které z něj tvořily zhruba 20%. Pro nadcházející rok zatím na žádný přestup nevidíme, což může způsobit určitý ekonomický propad.

Návrat do ligy by ale ekonomice klubu jistě prospěl…

Případný postup sebou samozřejmě přinese větší zájem reklamních partnerů a větší zviditelnění klubu. Zároveň však vstoupíme do elitní společnosti, ve které nemůžeme fungovat bez 40ti miliónového rozpočtu. Momentálně však pracujeme s rozpočtem kolem 35 miliónů, který navíc nemáme zcela pokrytý. Aktuální divácké zázemí a především náš krásný stadión nás však zavazují k tomu, abychom se do ligy vrátili a zde setrvali už natrvalo. K tomu však budeme bezesporu potřebovat stávající kádr posílit a to není možné bez patřičného finančního zázemí. To jsou prostě spojené nádoby. Do ligy už nemůžeme vstoupit jako chudý příbuzný.
Chtěl bych proto touto cestou apelovat na významné a prosperující podnikatelské subjekty v tomto regionu s žádostí, aby prohloubili podporu našemu klubu nebo se k ní odhodlali. Jsem přesvědčen, že je na Vysočině dostatek ekonomicky silných subjektů, s jejichž pomocí jsme schopní hrát v nejvyšší soutěži důstojnou roli. S krásným stadiónem v zádech nyní skutečně máme historickou možnost do ligy prorazit nastálo. Bylo by nezodpovědné se o tuto šanci připravit.

Dojde v zimní přípravě k nějakým změnám v kádru?

Kádr projde úzkou obměnou. Tým chceme s určitostí doplnit na postu levého obránce a ve středu pole.

Podaří se udržet hráče, kteří jsou zde na hostování?

Jedním z hlavních cílů je pro nás udržení útočníka Faldyny a nebo získání koncového hráče jeho kvalit. Nyní na toto téma jednáme s Českými Budějovicemi. S Rzeszotem a Demeterem jsem předběžně domluven na obnovení jejich smlouvy s našim klubem. Působení levého beka Dujky v našem klubu pravděpodobně nebude prodlouženo a další hostování Koukala teprve budeme zvažovat.

Mezi fanoušky se spekuluje o návratu exjihlavských hráčů, jako jsou Peška, Večeřa a další…

Tito hráči nejsou naši. Pokud bychom je angažovali v našem dresu formou hostování, tak uzavřeme místo v sestavě našim kmenovým hráčům, kterým chceme dát šanci a zviditelnit je. Musíte si uvědomit, že rozpočet většiny českých klubů je z větší či menší míry závislý právě na prodeji hráčů.
Přesto mohu říci, že je možný předčasný návrat útočníka Pešky z nepříliš vydařeného hostování v Olomouci. I zde však bude muset potvrdit své kvality a místo v sestavě si vybojovat.

Jak hodnotíte podzim z pohledu juniorky?

„Béčku“ se několik utkání nevydařilo a na jaře ho tak s největší pravděpodobností čeká boj o záchranu v MSFL. To bude představovat jeden ze základních cílů klubu pro jaro.

A jaký je váš pohled na výsledky a práci mládeže?

Mládežnický úsek funguje dle našich představ. Jsem rád, že i pohled do tabulek těch nejvyšších mládežnických soutěží nás řadí do klidného středu mezi českou mládežnickou elitou. To je bezesporu velký úspěch našich trenérů na čele s panem Fikesem.
Přes velmi dobré výsledky našeho staršího dorostu je však třeba říci, že ani tomto týmu, který se pohybuje v horní polovině tabulky, není mnoho hráčů, kteří by mohli okamžitě naskočit do bojů v I. či II. lize. Fotbalisté v našich podmínkách potřebují přeci jen více času na dozrání svého talentu v našem „béčku“ nebo i v regionálních divizních týmech.

 
Aktuálně

Barbíny, fotbal, tropický ostrov i Mig 21. Stadion zažije Den s Enviropolem

Barbíny, auťáky, x-boxy, fotbalová školička pro děti, ale také Mig 21 nebo VIP fotbalový zápas osobností. To je jen zlomek toho, na co se můžete těšit už tuto neděli 22. května přímo na hlavním trávníku fotbalového stadionu FC Vysočina. Firma Enviropol, která je generálním partnerem FC Vysočina, tady totiž pořádá zdarma pro širokou veřejnost Den s... Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2022 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.
Nastavení cookies

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Generální partner klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu