16.11.2006, Miroslav Fuks

Kolaudací byla završena I. etapa výstavby stadiónu

Kolaudací byla završena I. etapa výstavby stadiónuZhruba měsíc po svém slavnostním otevření se své stavební tečky v podobě kolaudace dočkala I. etapy výstavby stadiónu FC Vysočina Jihlava v Jiráskově ulici. Dodavatelem stavebních prací bylo sdružení firem PSJ holding, Stavby silnic a železnic a Hydrotranzit Bratislava. Kolaudace nabyla právní moci ve čtvrtek 16. listopadu, tedy bezmála rok po zahájení demoličních prací.

 
„Slavnostní otevření stadiónu proběhlo v pátek 13. října, kdy byla do předčasného užívání předána drtivá část stavby. Další měsíc pak probíhaly dílčí činnosti v horních patrech rohových objektů stadiónu, finišovaly práce na parkovišti, dodělány byly terénní úpravy a oplocení areálu a v neposlední řadě byl předán do provozu venkovní prosklený výtah. Ten řeší zejména potřeby imobilních občanů a to pouze pro rohovou budovu u hlavní vjezdu na stadión,“ informoval hlavní stavbyvedoucí Ing. David Houček z PSJ holding.

Úvodní etapa přestavby fotbalového stadiónu si vyžádala investiční náklady ve výši 180 mil. Kč vč. DPH. Nejdůležitější část díla představuje dominantní tribuna pro 2.428 diváků, která zaujme atypickou membránovou střešní krytinu z předpjaté polyesterové textilie a kombinací červených a bílých samosklopných sedaček, které vytvářejí červeno - bílý oblouk. Tribunu konstrukčně tvoří masivní ocelová konstrukce, jejíž betonové stupně jsou prefabrikovaných dílců.

Stadión dále bezesporu upoutá dvěma šestipatrovými rohovými "komíny", které ve svých útrobách nabídnou vlastní vstupy na tribunu, sociální zařízení pro diváky, občerstvovací kapacity, prodejnu suvenýrů, chybějící kanceláře klubu dle požadavků ČMFS, ubytovnu pro mládežnické hráče a atypické byty.

Další nosnou částí stavebních prací byla výstavba parkoviště a příjezdové komunikace z ulice Evžena Rošického v prostoru ohraničeném novou tribunou a vedlejším tréninkovým hřištěm. Jeho realizace si vzhledem k převýšení území vyžádala vybudování opěrných stěn a betonového nájezdu. Toto vnitřní parkoviště, které pojme 130 automobilů, bezesporu ulehčí dopravní situaci v okolních ulicích během fotbalových zápasů FC Vysočina.

„Uskutečněním I. etapy výstavby stadiónu jsme vytvořili základ pro fungování špičkového fotbalu na Vysočině. Obrovský dík za to náleží akcionářům klubu a stejně tak obyvatelům města a kraje, potažmo jimi voleným zastupitelům na čele s primátorem Hinkem a hejtmanem Vystrčilem, kteří se odhodlali k výstavbě stadiónu v podobě, která není krátkozrakým řešením na omezenou dobu. Položili zde výrazný základ nadčasového stadiónu, který je již nyní dominantnou a architektonickou chloubou celého regionu. Toto dílo nám nyní závidí velká část české sportovní veřejnosti. Věřím, že se v budoucnu dočkáme i jeho dotažení do konečné podoby. Jsem přesvědčen, že bychom zde poté mohli přivítat i národní mužstvo. Stadión tak má šanci stát se jedním ze symbolů bouřlivě se rozvíjejícího města Jihlavy a nového Kraje Vysočina,“ uvedl ředitel FC Vysočina Ing. Zdeněk Tulis.


 
Aktuálně

U17: Smolná porážka v Brně

Jihlavští mladší dorostenci nedokázali udržet slibný výsledek z prvního poločasu se silnou Zbrojovkou Brno a odváží si tak krutou porážku 3:2 (2:1). Za Vysočinu se trefil Karel Jančok a z penalty Dominik Holec. Vysočině tedy po 8. kole náleží poslední místo v tabulce nejvyšší ligy mladšího dorostu. Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2023 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.
Nastavení cookies

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu