23.08.2017, jihlavskypulmaraton.cz

Jihlavský půlmaraton: 4. ročník se uskuteční 10. září 2017

Jihlavský půlmaraton: 4. ročník se uskuteční 10. září 2017FC Vysočina si dovoluje upozornit, že druhou zářijovou neděli se v Jihlavě uskuteční čtvrtý ročník Jihlavského půlmaratonu. Ten odstartuje v pravé poledne 10. září 2017 z Masarykova náměstí. Hlavní závod na 21 096 m bude vypsán nejen pro jednotlivce, ale přihlásit se budou moct také dvou (2 x 10,548 km) a čtyřčlenné týmy (4 x 5,274 km).

 

Rodinný běh bude věnován malému Štěpánovi

V rámci doprovodného programu Jihlavského půlmaratonu odstartuje Rodinný závod na 1,2 kilometru. Rodinného běhu se mohou zúčastnit libovolně složené týmy, ve kterých však vždy musí být zastoupen minimálně jeden dospělý a jedno dítě do 15 let.

Letos poběžíme a startovným přispějeme na rehabilitační léčbu malého Štěpána. Tento 9 letý kluk potřebuje neustálou 24 hodinovou péči. Rehabilitační cvičení velmi zlepšuje jeho zdravotní stav. Díky našemu společnému příspěvku bude moct Štěpánek do lázní na další pobyt. Pojišťovna hradí pouze jeden za rok. Takto bude moct všichni společně přidat další pobyt!

Štěpánek se narodil předčasně a vážil pouhých 750g. Po narození prodělal perforaci střev, ale nevzdal to a bojoval o život jako lev.  Byla mu diagnostikována nemoc – mozečkové syndromy a má díky tomu hybné poruchy v rámci malých mozkových postižení. Bohužel díky dlouhému pobytu v inkubátoru skoro nevidí. Ale o to více se vyvinul jeho smysl sluchu. Je mnohem citlivější na hluk kolem sebe. Bohužel se díky tomu se u něj projevují epileptické záchvaty. Naštěstí léčba léky zabírá a rodina se snaží vyhýbat zbytečnému hluku a předchází tak opakování záchvatů.

Léčba je velmi nákladná a pomáhá mu rehabilitační cvičení v sanatoriu Klimkovice, kde se snaží jeho tělo rozhýbat. Štěpánek cvičí rád a pohyb mu na tváři nejednou vykouzlí úsměv, který dodává sil i jeho rodině, která se o něj 24 hodin denně stará.
Vyběhané peníze poputují přímo do sanatoria na účet Štěpánka a věříme, že jeho úsměv a síla bude inspirací pro nás všechny.

Přihlášky na www.jihlavskypulmaraton.cz

 
Aktuálně

Ivan Čermák: V týmu nám zatím schází rozdíloví hráči

V nejvyšší dorostenecké soutěži nepůsobili pouze starší dorostenci, ale též jejich mladší kolegové v kategorii U17. Ti do zápasů samozřejmě nastupovali bez sestupového tlaku, přesto není bez zajímavosti, že pod sebou v konečné tabulce nechali dva týmy. Získali však pouze 19 bodů. Jak sezónu mezi elitou hodnotí trenér mužstva Ivan Čermák? Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2024 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.
Nastavení cookies

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu