05.12.2006, Miroslav Fuks

Trenér ml. dorostu Procházka úspěšný podzim nepřeceňuje

Trenér ml. dorostu Procházka úspěšný podzim nepřeceňujeMladší dorostenci v nejvyšší soutěži dosáhli na nejlepší podzimní umístění v historii klubu. Pod vedením trenéra Pavla Procházky získali 25 bodů a obsadili výbornou 5. příčku. Přesto kouč nebyl při hodnotícím rozhovoru zcela spokojen.

 
Úvod podzimu nám výsledkově vůbec nevyšel a připsali jsme si tři porážky. Poté jsme však nastartovali skvělou sérii sedmi vítězství, která nás katapultovala až ke špičce tabulky. Poté bohužel přišlo sebeuspokojení a zranění některých hráčů a naše výsledky se zhoršily. V posledních pěti duelech jsme uhráli pouze čtyři body. Celkový zisk 25 bodů hodnotím jako celkem dobrý, ale nepřeceňuji ho. Potenciál tohoto velmi perspektivního ročníku 1990 by si při ideální konstelaci a zdravotním stavu zasloužil o 5-6 bodů více.

Který podzimní zápas vás nejvíce potěšil a naopak?

Největší radost mi asi udělal výkon v posledním domácím zápase proti Bohemians, který jsme 4:2 vyhráli. Velmi dobrý pocit jsem však měl i po prohře 2:3 s prvním celkem tabulky Zlínem. Naopak mne hráči zklamali v duelu proti v té době posledním Českým Budějovicím, který jsme 0:3 prohráli a zároveň tehdy ukončili naši sérii sedmi vítězství. Kluci k utkání velmi špatně přistoupili a soupeře podcenili, což se Jihlavě v nejvyšší soutěži prostě nesmí stávat!

Kteří hráči v této sezóně udělali největší výkonnostní vzestup a patřili k oporám týmu?

Pochvalu si zaslouží všichni členové kádru, protože celkově prokazovali velmi dobrý přístup k fotbalu. Tento tým je skutečně velmi dobře vyprofilovaný a disponuje velkou perspektivou a talentem.
Pokud bych měl zmínit jednotlivé hráče, tak na prvním místě musím uvést Stanislava Tecla, který byl se čtrnácti góly nejlepším střelcem týmu a zároveň i nejlépe hodnoceným hráčem týmu dle našeho interního bodování výkonů v jednotlivých zápasech. Příslibem je krajní halv Honza Dobrovolný, který byl s osmi gólovými asistencemi nejlépe nahrávajícím fotbalistou mladšího dorostu. Stoper Adam Budzinský sice v prvních šesti zápasech vinou zranění nehrál, ale poté byla jeho přítomnost na hřišti velmi znát. Vyzdvihnout bych chtěl i ohromný herní vzestup krajního beka Štěpána Bambuly. Ve velmi dobře hrající záložní řadě podával velmi dobré výkony středový hráč Vojtěch Šandera.

Dojde v zimní přípravě k nějakým posunům hráčů vašeho týmů do jiných celků FC Vysočina?

Vše probíhá v návaznosti na posuny v dalších družstvech počínaje juniorkou, přes starší dorost a vlastně až po starší žáky. O tom, kteří hráči přejdou do zimní přípravy staršího dorostu „B“ budeme jednat tento týden. Navrženi jsou Tecl, Budzinský, Šandera, Kavka a Štancl. Na tyto posty pak musíme najít hráče z mladšího dorostu „B“, kteří kádr mého celku doplní. Např. zvažujeme posun Gruny, Stejskala či Nováka.

Doplní váš tým i hráči mimo klubovou základnu?

Samozřejmě nevylučuji, že v zimě do přípravy zařadíme i další talentované hráče z našeho kraje. Mám však pocit, že hráče tohoto ročníku máme velmi dobře zmapované a že těžko nalezneme někoho, kdo by tým mohl doplnit. Rád bych se samozřejmě mýlil a při sledování zimních či halových turnajů takového hráče objevil.

Kolik na vás čeká přípravných zápasů?

V zimě sehrajeme osm přípravných duelů proti dorosteneckých týmům I. a II. ligy, ale i proti mužům Velkého Meziříčí či Humpolce. V tomto předpřípravném období se v hale připravujeme na kvalifikační turnaj halového mistrovství ČR. Věřím, že o tomto víkendu postoupíme do celostátního finále, které se uskuteční v Třebíči, a budeme tak mít šanci navázat halový titul, který před dvěma roky vybojoval ročník 1988.

 
Aktuálně

U17 podlehl těsně prvnímu týmu Budišova

U17 má za sebou první konfrontaci s dospělým fotbalem. Tým pod vedením kouče Kamila Průši se proti FC Budišov - Nárameč po prvních dvaceti minutách dostal zaslouženě do vedení díky individuální akci Fily. Utkání nakonec i přes veškerou snahu našich hráčů skončilo 2:1 (1:1) ve prospěch zkušenějšího týmu Budišova. Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2019 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.

 
 
 
M-soft
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu