23.10.2017, Lukáš Novotný

Filip Vedral: Ligová premiéra na obzoru?

Filip Vedral: Ligová premiéra na obzoru?Mládežnické výběry FC Vysočina Jihlava jsou plné talentů, kteří netrpělivě čekají na svou první velkou příležitost v prvním týmu, která je u mnohých už jen otázkou času. Jedním takovým hráčem je stoper Filip Vedral (nar. 26. 4. 1997).

 

V kolika letech jsi se fotbalu začal věnovat a kdo tě k němu poprvé přivedl?
S fotbalem jsem začal ve svých 5 letech zde v Jihlavě. Tehdy mě k němu přivedli rodiče, jelikož se mu taktéž aktivně věnovali.

V létě jsi se vrátil zpět do FC Vysočina z hostování v HFK Olomouc hrající MSFL. Jak tuhle zkušenost vnímáš? Cítíš, že ti tohle angažmá, kde jsi měl poprvé možnost okusit zápasy v seniorské kategorii, prospělo?
Tuto zkušenost vnímám jen a jen pozitivně, jelikož jsem si mohl vyzkoušet, jaké to je hrát proti již dospělým chlapům, kteří jsou silově, rychlostně a technicky vyspělí a mají zkušenosti třeba i z první či druhé ligy. Myslím, že mi toto angažmá prospělo a pomohlo v posunu fotbalové kariéry.

Proč právě HFK Olomouc? Měl jsi i další nabídky od jiných klubů?
S takovou nabídkou jsem ani nepočítal, jelikož přišla až týden před začátkem jarní fáze Juniorské ligy. Do té doby jsem počítal s tím, že zůstanu v Jihlavě. Po zvážení jsem však šel zkusit novou výzvu.

Měl jsi již tu možnost zapojit se do tréninku, nebo přípravného zápasu s "áčkem" FCV?
Možnost zapojit se do tréninkového procesu jsem párkrát měl již v dorostenecké kategorii. Do prvních přípravných utkání jsem naskočil během letošní zimní přípravy. Největší šanci jsem však dostal po návratu z Olomouce, kdy jsem nastoupil do letní přípravy s A-týmem a odehrál zde taktéž několik přípravných utkání. Před soustředěním v Rakousku jsem zamířil do juniorského týmu a mělo se řešit mé hostování v druhé lize. Avšak na konci července si mě pan trenér Kopecký povolal zpět do „áčka“, abych s nimi trénoval, čehož si nesmírně vážím.

Konkrétně ty nejsi typ fotbalisty, který by svůj život podřizoval čistě jen své hráčské kariéře a na budoucnost příliš nemyslel. Loni jsi započal další velkou výzvu v podobě vysokoškolského studia. Co za obor studuješ?
Každý člověk by měl přemýšlet o své budoucnosti, ale nyní se koncentruji hlavně na fotbal, který pro mě byl a bude vždy na prvním místě. Momentálně dálkově studuji 3. semestr Fakulty Sportovních Studií na Masarykově Univerzitě. Vybral jsem si obor Trenérství se specializací na fotbal, jelikož bych se rád fotbalu věnoval i po konci aktivní kariéry.

Navštěvuješ pravidelně domácí zápasy prvního týmu FC Vysočina v HET lize?
Ano, sleduji každý domácí zápas našeho týmu.

Máš fotbalový vzor, ke kterému vzhlížíš?
Vždy jsem obdivoval práci Sergia Ramose nebo Johna Terryho, ale vyloženě fotbalový vzor v současné chvíli nemám. Momentálně se snažím soustředit sám na sebe a svou hru. Nemohu však zapomenout na své dva dětské fotbalové vzory z let 2005/06, kdy se v Jihlavě premiérově hrála nejvyšší české liga, jimiž byla stoperská dvojice Michal Kadlec a Ondřej Šourek.

Jaké je tvé vysněné fotbalové angažmá?
Aktuálně je mým snem i cílem prosadit se do jihlavského „áčka“.

Jak trávíš svůj volný čas? Vyhledáváš odreagování od fotbalu, nebo jsou míč a trávník tvým prvořadým koníčkem?
Volný čas se snažím trávit aktivně, tudíž jízda na kole, běh, tenis nebo plavání je ideální regenerace po tréninkovém či zápasovém vytížení. Momentálně však svůj volný čas trávím doháněním fyzické kondice, jelikož jsem v utkání Juniorské ligy proti Zlínu utrpěl zlomeninu zánártní kosti, která mě vyřadila na sedm týdnů z plného tréninkového i zápasového procesu.

 
Aktuálně

Podzimní žákovské hodnocení: U13 – Jonatan Hána

V rámci série materiálů, které se ohlíží za podzimními výkony a výsledky mládežnických týmů FC Vysočina, nyní nabízíme pohled na mladší žáky U13, kteří působili v nejvyšší soutěži své kategorie SpSM-JIH. Z 15ti utkání získali 25 bodů a umístili se na 6. příčce. Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2022 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.
Nastavení cookies

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Generální partner klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu