17.11.2017, Miroslav Fuks

Ivan Kopecký: Na Letné jsme podali slušný výkon

Ivan Kopecký: Na Letné jsme podali slušný výkonŠkoda, cenný bod z Letné byl blízko. Opravdu, páteční duel HET ligy Spartu nezastihl proti FC Vysočina v ideálním rozpoložení a Jihlava na Letné do posledních minut usilovala o remízu. Jak duel na stadiónu slavného pražského „S“ viděl hostující lodivod Ivan Kopecký?

 

„Utkání pro nás nezačalo dobře, neboť jsme už ve 4. minutě inkasovali branku. Přitom jsme se na domácí nástup připravovali a chtěli jsme se brzkému gólu v naší síti vyvarovat. Přesto jsme se poté dostali do hry a vytvořili jsme si stoprocentní šanci, v níž neuspěl Ikaunieks. V zakončení mu chyběl větší důraz. Sparta lépe držela balón a kombinovala, my jsme však byli dobře organizovaní v obranné fázi a chystali jsme se na rychlé brejky. V přechodové fázi nám ale chyběla přesnost a klid. Domácí hrozili z centrů a závarů. Blízko vyrovnání jsme byli hned zkraje poločasu, kdy měl velkou příležitost Zoubele, ale i jeho nadějné hlavičce scházela větší intenzita. Sparta se do nás v dalších minutách tlačila a snažila se o pojišťovací branku. Rozhodně se nechtěla spolehnout na nejtěsnější vedení. My jsme nadále pozorně bránili a pokoušeli jsme se o protiútoky. Nadějné situace jsme si vypracovali, ale nedotáhli jsme je do konce. To se ostatně dá říci i o Spartě, tudíž duel skončil její nejtěsnější výhrou,“ řekl Kopecký úvodem tiskovky.

Nemáte po utkání pocit, že jsme na Letné mohli pomýšlet na bodový zisk? „Určitě ano. Podle dění na hřišti jsme nebyli daleko k tomu, abychom se ze Sparty nevraceli s prázdnou. Je to velká škoda, protože jsme podali slušný výkon. Pokud však v takovém utkání chceme uspět, tak musíme vstřelit branku. Pak by se vidělo, jak by domácí na naše vyrovnání zareagovali.“

Jak byste okomentoval změny v sestavě, k nimž jste sáhl při vynucené absenci Krejčího a Nového? „Na stoperu naskočil Kryštůfek, který utkání odehrál dobře. Tedy až na situaci, která skončila jedinou branku zápasu. Zoubele se po delší době vrátil do sestavy a ve středu pole si svoji úlohu plnil také slušně. Ve spolupráci s Vaculíkem pokryl střed hřiště, myslím si však, že se v útočné fázi mohl jeden ze dvou středních záložníků více tlačit do ofenzívy,“ uzavřel svůj pozápasový komentář Kopecký.

Nabízíme pozápasové ohlasy na Ježour TV: krom komentáře trenéra Ivana Kopeckého z tiskové konference přinášíme i slova gólmana Jana Hanuše a středopolaře Lukáše Zoubeleho.

 
Související
Aktuálně

FAČR ukončila české amatérské soutěže

Výkonný výbor Fotbalové asociace ČR na svém dnešním zasedání rozhodl kvůli pandemii koronaviru o ukončení amatérských soutěží od třetí ligy níže včetně mládežnických soutěží. V platnosti zůstává konečné pořadí k 8. dubnu s tím, že nedojde k postupům ani sestupům. Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2020 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu