23.11.2017, Petr Chudoba

Smejkal: Po podzimu jsem s předvedenými výkony spokojen

Smejkal: Po podzimu jsem s předvedenými výkony spokojenMladší dorostenci mají za sebou podzimní část letošního ročníku, když pouze jednou prohráli, jinak všechny zápasy vyhráli a tak vévodí po podzimu tabulce Moravskoslezské ligy s devítibodovým náskokem na nejbližšího soupeře. Jak výkony týmu zhodnotil trenér Libor Smejkal?

 

Který duel se vám nejlépe vydařil a naopak?
Ve druhé dorostenecké lize jsme nepropadli v žádném zápase, ale musím uznat, že nás hlavně potrápily B týmy ligových týmů a venku Vítkovice, Prostějov a Třinec, který nás jako jediný celek v tabulce porazil. Samozřejmě bych v každém zápase našel negativa i pozitiva. Jelikož jsme od samého začátku vedli soutěž, tak bylo v každém zápase znát, že se každý soupeř na nás speciálně namotivoval.

Šli jste do podzimní soutěže s nejsilnějším možným kádrem?
S nejsilnějším kádrem jsme do podzimní sezóny nenastoupili, protože jsme talentované hráče posunuli do staršího dorostu U19. Dlouhodobě hraje za U19 Pavel Mikuška (2001) a během podzimní části se posunuli ještě Václav Havlín (2001) a Jiří Šrámek (2001). Naopak od ledna 2017 se k nám posunul David Trinh (2002), který se stal hlavní postavou našeho týmu a od nové sezóny se posunuli talentovaní hráči Martin Fila (2002) a Adam Ritter (2002).

Fotbal je týmová hra. Přesto, chtěl byste výkony některých hráčů vyzdvihnout?
V každém zápase se někdo ukázal a prokázal svoji kvalitu. Těžko se mi hodnotí výkony hráčů jen v kategorii U17, protože my jsme byli hlavním prostředníkem pro všechny dorostenecké kategorie od U16 až po U19. To znamená, že se hráči posunovali v den utkání do jiných kategorií, tak aby pomohli týmu nebo měli zápasové vytížení. Osobně si myslím, že se nám tyto posuny povedly v podzimní části. Snažili jsme si jako trenéři navzájem pomoci. Zde bych chtěl vyzdvihnout například Ondřeje Nováčka, který se jako mladíček prosadil stabilně v obraně staršího dorostu U18.

Jací fotbalisté během podzimu náleželi k oporám mančaftu?
Jak už jsem v minulé otázce zmínil, tak těch hráčů bylo více, kteří se blýskli v zápase za mladší dorost U17 a ostatní kategorie. Díky dobré spolupráci jsem měl vždy po zápase aktuální informace o hráčích, kteří nastupovali za jiné dorostenecké kategorie.

Dojde v kádru během zimní přestávky k nějakým změnám či posunům?
Určitě se minimálně dva hráči posunou do staršího dorostu, protože společně chceme, aby se brzy zapracovali do mužstva a zvykli si na těžší zápasy. Pro každého posunutého hráče to bude od nové sezóny, doufáme, že ligové, jednodušší. Jestli se někdo posune z U16 k nám, tak to bude jasno do konce roku.

Jaký program teď před týmem je?
Trénovat budeme 3x týdně, až do 14. prosince. Poté si hráči odpočinou a dostanou po Vánocích individuální plány, které budou muset splnit. Zimní přípravu začneme v pondělí 8. ledna. Celkově máme naplánováno 9 přípravných utkání (České Budějovice, Senica, Chrudim, Mladá Boleslav, Pardubice, Bohemians 1905, Dukla Praha, Žižkov, mladší dorost Jihlavy U16).

Umístění v tabulce: 1. místo – skóre 51:12 – 45 bodů / 15-0-1

Hráčské statistiky:

Odehrané zápasy: 16 – Novák, Vošmera, Ritter, Lukáš Trnka, 15 – Růžička, Trinh, 14 – Fila, Havel, 13 – Čermák, Mirek Malata, 12 – Marek Malata, Pojezný, 11 – Vácha, 10 – Samek, Šrámek, 9 – Michal Trnka, Mastný, 8 – Nováček, Havlín, 7 – Wendl, 5 – Doležal, 2 – Vraspír, Nehyba, Němeček, Prchal, 1 – Pospíchal.

Odehrané minuty: 1.247 – Ritter, 1.200 – Trinh, 1.097 – Lukáš Trnka, 917 – Novák, 878 – Fila, 852 – Růžička, 745 – Mirek Malata, 720 – Mastný, 709 – Samek, 701 – Vošmera, 616 – Čermák, 597 – Marek Malata, 512 – Šrámek, 488 – Nováček, 482 – Havel, 435 – Pojezný, 400 – Havlín, 385 – Doležal, 383 – Vácha, 229 – Michal Trnka, 160 – Nehyba, Němeček, 80 – Pospíchal, 15 – Vraspír, Prchal.

Vstřelené branky:10 – Růžička, 7 – Čermák, 5 – Ritter, Šrámek, Vošmera, 4 – Lukáš Trnka, 3 – Mirek Malata, 3 – Havlín, 2 – Nováček, Novák, Pojezný, 1 – Samek, Michal Trnka, Vlastní.

Asistence: 10 – Ritter, 7 – Mirek Malata, 6 – Lukáš Trnka, 5 – Růžička, 3 – Šrámek, Vošmera, 2 – Novák, 1 – Čermák, Havel, Pojezný, Trinh, Vácha.

Žluté karty: 3 – Ritter, 2 – Fila, Vošmera, Novák, 1 – Havel, Šrámek, Trinh, Růžička, Lukáš Trnka, Pojezný, Nováček.


 
Aktuálně

Kamil Průša: Zásadní vliv na sestup měl nezvládnutý podzim

Radost staršího dorostu ze záchrany v elitní soutěži trochu kalí fakt, že dorostenecké „béčko“ druhou nejvyšší soutěž neudrželo. Celek U18 vybojoval 35 bodů a umístil se na 14. příčce tabulky, ovšem při sestupu 2 moravských klubů z I. ligy to na záchranu nestačilo. Tradiční hodnotící rozhovor nám poskytl trenér týmu Kamil Průša. Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2024 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.
Nastavení cookies

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu